Speer. Architekt śmierci

Autor: Martin Kitchen

Mit przyzwoitego narodowego socjalisty. którym architekt Hitlera Albert Speer otaczał się aż do śmierci. był przez lata akceptowany przez znanych historyków. Mit ten polegał na odrzuceniu tego. co zostało dowiedzione ponad wszelką wątpliwość: że wykształceni. inteligentni i kulturalni ludzie mogą w pewnych okolicznościach zachowywać się jak bestie w ludzkim ciele i być równie moralnie odrażający jak psychopaci. Był to mit oparty na negacji faktu. że człowiek niewyróżniający się niczym szczególnym. taki jak Albert Speer. opisujący samego siebie jako apolitycznego technokratę. mógł nie tylko być uwikłany w nazistowskie zbrodnie. ale też stać się jednym z największych nazistowskich zbrodniarzy.

W biografii Alberta Speera brytyjsko-kanadyjski historyk Martin Kitchen obnaża zarówno kłamstwa architekta Hitlera. jak i konformizm autorów wcześniejszych prac i ukazuje brutalna prawdę. dowodząc. że Speer jest postacią szczególnie przerażającą. Minister uzbrojenia i amunicji. a także generalny inspektor budowlany stolicy Rzeszy należał do ludzi. dzięki którym narodowy socjalizm w ogóle był możliwy. Inteligentny. mieszczański do szpiku kości. narcystyczny i całkowicie pozbawiony kośćca moralnego. III Rzesza była śmiercionośnie skuteczna. ponieważ jej siłą byli zwykli. niewyróżniający się niczym szczególnym ludzie z zaangażowaniem dbający o swoje interesy i sumiennie wypełniający obowiązki. Byli podporą systemu. który czynił z nich morderców w przemysłowej skali. Takich jak Albert Speer. 

Martin Kitchen – emerytowany profesor kanadyjskiego Uniwersytetu Simona Frasera. Autor wielu książek. specjalizujący się we współczesnej historii Europy. szczególnie Niemiec.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 52


W małym dworku. Sztuka w 3 aktach

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

Akcja dramatu „W małym dworku” rozgrywa się w fikcyjnym majątku w Kozłowicach. Po śmierci pani domu do dworu przybywa kuzynka. która ma zająć się opieką nad dwoma nastoletnimi córkami gospodarza. Podczas urządzonego przez dziewczęta seansu spirytystycznego ukazuje się ich widmo ich matki. Rozpoczynają się dociekania nad ustaleniem przyczyny śmierci pani domu i jej lojalności wobec męża.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


The Courts of the Morning

Autor: John Buchan

Although this book was listed in a collection of Richard Hannay stories. Hannay makes only a brief appearance at the beginning. Begins in the pleasant atmosphere of a country house in the Scottish borders. where Richard Hannay is the guest of his old friend. Sandy Arbuthnot. The action is set in Olifa. a fictional country on the west coast of South America. When Sandy Arbuthnot’s friend John Blenkiron discover that a charismatic industrial tycoon is plotting to rule the world from his base in the small South American country of Olifa. Sandy leads a revolution to scuttle the plot and allow the Olifans to decide their own fate. As it turns out. these events are only the prelude to a dramatic series of adventures which take place against the backdrop of a small South American Republic that has fallen under the spell of a ruthless Dictator.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Czas na miłość. czas na śmierć

Autor: Agnieszka Pietrzyk

Są polowania. w których to człowiek staje się ofiarą.

Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodząca z rozbitej rodziny. trafiła do więzienia za kradzież. Zdołała jednak stanąć na nogi. w dużej mierze dzięki przyjaźni z Niedźwiedziem. byłym policjantem. Teraz z powodzeniem prowadzi w Elblągu strzelnicę i internetowy sklep myśliwski. a razem z Niedźwiedziem trudni się pewną nielegalną. niebezpieczną. ale bardzo dochodową działalnością. Na jednym z przyjęć poznaje przystojnego Sebastiana. aktora i muzyka. który robi na niej ogromne wrażenie. Zora czuje. że spotkała mężczyznę swojego życia. ale niebawem okazuje się. że Sebastian również ukrywa mroczne tajemnice. A to. co nielegalne z jednej strony i tajemne z drugiej. prowadzi do zaskakującego i nieprzewidywalnego finału.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9daniel żukowski, profesor jerzy bralczyk, zona geopolityki, w kregach wladzy tom 1 wotum nieufnosci, tamte dni tamte noce książka pdf, książki popularnonaukowe dla dzieci, iwona blecharczyk miss, rod kraina słońca legnica, anatomia głowy i szyi pdf, danielle steel mężowie, jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi mobi, bóg nigdy nie mruga audiobook, best seler, mandale zwierzęta, reformy władysława grabskiego, kosmetologia pdf, celibat. opowieści o miłości i pożądaniu pdf, onkologia kordek, biblioteka on line za darmo, znajdźki, stara pijaczka, medycyna ratunkowa pdf, pis-u…