ISBN

9788379769735: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kuba-miami-szyndler-joanna-138185u

Cena:


W co wierzy ten. kto nie wierzy?

Autor: Umberto Eco

Trwają na przeciwnych krańcach spectrum – jeden jest światowej sławy pisarzem. autorem „Imienia róży” i samozwańczym człowiekiem świeckim; drugi. hierarchą Kościoła Katolickiego. wymienianym w gronie potencjalnych następców obecnego papieża. W tej przyjacielskiej. lecz zaciętej szermierce listów i idei. Umberto Eco i Carlo Martini dyskutują nad kwestią aborcji. rolą kobiet w Kościele. etyką i Apokalipsą. Stawiają czoła najtrudniejszym dylematom nowego milenium. świadomi dzielących ich różnic. wiary i niewiary. Rezultat? Jest oszałamiający. Jakie bowiem są granice wiary? I w co wierzy ten. kto nie wierzy?

Jeśli mamy wieść dialog. to musi on obejmować także obszary. na których nie ma zgody. Ale to nie wszystko; jeśli na przykład laik nie wierzy w ‚rzeczywistą obecność’. katolik zaś – co naturalne – i owszem. to fakt ten nie oznacza wzajemnego niezrozumienia. lecz po prostu szacunek dla przekonań partnera.

Umberto Eco: „Słusznie przywołuje Pan cel tej naszej epistolarnej rozmowy. Chodzi nam mianowicie o zakreślenie wspólnego dla laików i katolików pola dyskusji obejmującego również punkty. w których nie ma zgody. Zwłaszcza te. z których powstają głębokie nieporozumienia. znajdujące wyraz w konfliktach na płaszczyźnie politycznej i społecznej.”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Paryż

Autor: Edward Rutherfurd

NAPISANA Z ROZMACHEM POWIEŚĆ O MAGICZNYM MIEŚCIE!

Poruszająca powieść o Paryżu. w której zostały przedstawione dzieje czterech rodów. Ich losy splatają się na przestrzeni wieków poprzez zakazane związki. małżeństwa z rozsądku. pragnienie zemsty i śmiertelnie niebezpieczne tajemnice.

Historia miasta ożywa na stronach powieści poprzez intrygi. wojny. sztukę i chwałę jego mieszkańców. Edward Rutherfurd ukazuje Paryż tak. jak tylko on potrafi: opowiadając o dwóch tysiącach lat miłości. codzienności i dramatów ludzi. którzy zmienili niewielką osadę handlową na błotnistym brzegu Sekwany w uwielbiane miasto całego świata.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 49.99


Drugie życie rzeczy

Autor: Grażyna Krynicka

Powieść rozpoczyna się od trzęsienia ziemi w życiu trzydziestotrzyletniej bohaterki. po czym – zgodnie z receptą Alfreda Hitchcocka – napięcie stopniowo narasta.

Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas. to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi jak zechce. Ta książka jest właśnie o tym. O wydarzeniach. które pojawiają się nieoczekiwanie. o rzeczach. które mówią i o ludziach. którzy stają się lepsi. nawet jak czynią zło.

Powieść zaczyna się jak w dowcipie: żona wraca z delegacji kilka dni wcześniej i nie uprzedza o tym męża. Jednak Marii wcale nie jest do śmiechu. kiedy zastaje swojego męża w małżeńskim łóżku z obcą kobietą. Zszokowana. ucieka do mieszkania. które kupiła s

11.5: https://woblink.com/ebook/klub-pickwicka-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139443u

Cena:


ISBN

9788381680431: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/syberyjskie-orzeszki-cedrowe-cudowny-lek-z-tajgi-simonsohn-barbara-140717u

Cena:eiden, cela 99, nędznicy audiobook, znajdź mnie online, schizoanaliza, stephen king gra geralda, zagadki o sexie, zywot czlowieka poczciwego, czasy we francuskim, bolesław 2 szczodry, golian, olaf fritsche, helisa książka, barbara ksit, karolina janowska, wyborcza na kindle, sieroszewski wacław, opiumu w rosole tekst pdf, o janku co psom szył buty, samotne wdowy…