‚Jestem Żydem. chcę wejść’ Hotel Polski w Warszawie. 1943

Autor: Agnieszka Haska

W maju 1943 roku rozchodzi się po Warszawie wiadomość. że w niepozornym budynku przy ul. Długiej 29 sprzedawane są dokumenty państw południowoamerykańskich. gwarantujące Żydom ukrywającym się wówczas po stronie aryjskiej bezpieczny wyjazd z Generalnego Gubernatorstwa do specjalnych obozów we Francji. gdzie mają czekać na wymianę na jeńców niemieckich internowanych przez aliantów. Mimo wątpliwości. tysiące osób wychodzi z ukrycia i przychodzi do Hotelu Polskiego. szukając tam ratunku. Z 2500 Żydów. którzy trafili na Długą. wojnę przeżyło niecałe 300. Czy Hotel Polski był pułapką. czy też możliwością ratunku. która się nie powiodła?

Wydawnictwo: Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Cena: 20


ISBN

9788380887534: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/science-fiction-david-seed-adam-drozdowski-126444u

Cena:


ISBN

9788379769377: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dekada-tom-2-na-tropie-michal-larek-125677u

Cena:


Mutacje. czyli ewolucja

Autor: Jack Burlay

Czy ktoś zastanawiał się nad tym. jak wyglądałby nasz świat. gdyby zwierzęta były inteligentne. a co więcej – umiałyby mówić? Czy to. co robimy z naszym środowiskiem jako ludzie. rozumna rasa (?). jest właściwe? Przedstawiony zbiór opowiadań nie jest odpowiedzią na te pytania. lecz wyraźnie sygnalizuje czytelnikom. że jesteśmy odpowiedzialni za nasz świat i inne stworzenia.

Na własne potrzeby autor zdefiniował własne nowele. jako nurt fantastyki proekologicznej (Eko-SF). Trochę żartem. trochę z przekorą przedstawił kilka wersji swojego świata SF. świata zwierząt inteligentnych. Bo gdyby jednak trzeba było się z nimi porozumieć…

Jack Burlay – polski autor SF i kryminałów. piszący pod pseudonimem. Sam o sobie mó

:

Cena:


Wyjdź za mnie

Autor: Jennifer Hayward

Amerykański biznesmen Nate Brunswick przyjeżdża do Palermo. by kupić pierścień ze szmaragdem. który kiedyś należał do jego dziadka. Gdy zjawia się w domu rodziny Mastrantino. obecnych właścicieli klejnotu. otwiera mu dziewczyna w sukni ślubnej – Mina Mastrantino. To dzień jej ślubu. jednak na twarzy Miny Nate dostrzega łzy. Mina jest zmuszona jak najszybciej wyjść za mąż za człowieka. którego wybrała dla niej matka. bo wedle testamentu ojca dopiero po jej ślubie odziedziczą spadek. Nate’owi robi się żal pięknej Miny i wpada na pomysł innego rozwiązania…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99łacina medyczna słownik, gyula krudy, juliusz ćwieluch, bracia karamazow mobi, tematy wypracowań pan tadeusz, marek rabij, odzyskane szczęście pdf, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne kaczmarski pdf, książka gonciarza, zemsta kobiety, trzecia plec, martwy sad, opowieści bizarne, mózgowe porażenie dzieciece, bijan marta, posejdonios, stanisław lem jak ocalał świat, rzeź woli wspomnienia, pan blizińskiego, sposób na elfa audiobook, immunitet mróz pdf, berserk majka…