Jak rozpalić ognisko. czyli rzecz o drewnie. podpałce i ogniu

Autor: Coulthard Sally

Niewiele rzeczy może się równać z siedzeniem przy ognisku lub wspólnym grillowaniem ze znajomymi. Nie ma nic lepszego od rozchodzącego się aromatu pieczonego mięsa. Czy istnieją przyjemniejsze sposoby spędzania letnich wieczorów?

Ale ilu z nas tak naprawdę wie. jak rozpalać ogień?

W tym inspirującym. a zarazem praktycznym poradniku autorka książki nauczy was jak:

• rozpalić piękny. buzujący ogień w domu i na dworze.

• własnoręcznie wykonać podpałkę.

• ułożyć idealny stos z drewna.

• dobrać rodzaj drewna do przyrządzanego mięsa.

• zrobić to wszystko bezpiecznie – czyli nie pomylić ogniska z pożarem.

Od ognisk po piecyki na drewno i kominki – ta książka prz

19.9: https://woblink.com/ebook/w-starym-dworze-powiesc-fantastyczna-boguslaw-adamowicz-127061u

Cena:


Anomalia

Autor: Morfeusz

W upalny dzień nad brzegiem Loary dochodzi do intrygującego spotkania dwóch mężczyzn: polskiego księdza i młodego nieznajomego. znawcy i wielbiciela kina. Rozmawiają długo i burzliwie. poruszają mnóstwo tematów. aż okazuje się. że młodzian skrywa dramatyczną historię. a jego życie przypomina los nieszczęsnego Hioba. Jego dobrze zapowiadająca się kariera w Kościele rozpada się w pył po tym. jak chłopak zakochuje się platonicznie w kleryku. To początek końca – młody zakonnik porzuca Kościół. przeżywa kryzys wiary i niczym Hiob zostaje sam. z obolałą duszą i pustym sercem. Jan jest zaś pełen wiary i ufności w Opatrzność. Czy ich spotkanie – nieprzypadkowe. jak wierzy polski ksiądz – będzie miało moc uzdrawiającą?

Gdy byłem dzieckiem. nie dawało mi spokoju pytanie. jak t

24: https://woblink.com/ebook/cos-do-ukrycia-iwona-kowalska-127706u

Cena:


ISBN

9788324167753: Wydawnictwo

Format

29.8: https://woblink.com/ebook/-delete-sandi-lynn-gabriela-iwasyk-126914u

Cena:


Kosmogonia melancholii

Autor: Katarzyna Gołąbek

Kosmogonia melancholii – wyobrażenie o uczuciu tak skomplikowanym. połączone z genezą i ewolucją ciał niebieskich. Album Katarzyny Gołąbek-White i Mariusza Zdybała choć z tytułu dość zawiły. jest kwintesencją prostoty. A czyż to właśnie nie prostota jest podstawą dobrej sztuki?

Poezja Katarzyny Gołąbek-White i Zbigniewa Kowalkowskiego w sposób niezwykle syntetyczny oddaje najbardziej skomplikowane emocje. Za pomocą kilku słów wywołuje w czytelniku lawinę skojarzeń. Czasem rozśmiesza. czasem zaskakuje. w każdym przypadku zmusza do refleksji. Jest katalizatorem emocji. często głęboko skrywanych i misternie kamuflowanych. Emocji kobiecych lub z kobietą powiązanych – to właśnie ona jest tutaj centrum Wszechświata. najważniejszym ciałem niebieskim. Ona jest

:

Cena:


Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

19.99: https://woblink.com/ebook/cukrzyca-jak-z-nia-zyc-dorota-drozd-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-maciej-jedrzejec-129556u

Cena:szromnik uek, dlaczego żuk gnojarz toczy kulke, budowa stopy, astrofizyka książki, czy tarot mówi prawdę, budowa silnika samochodu, małgorzata niewiadomska kowalczyk, motywacja i osobowość, rzadkie ptaki polski, małgorzata terlikowska, marcin dziurda, marek żmigrodzki, idealna żona książka, darmowe ebooki mobi, helena sęk, aneta domagała, logistyczna obsluga klienta, jane burgermeister…