Ja. królowa. Bona Sforza d’Aragona

Autor: Renata Czarnecka

Kraków. pierwsza połowa XVI wieku. Król Zygmunt poślubia młodą włoską księżniczkę Bonę. Łączą się dynastie Jagiellonów i Sforzów.

Wiosną 1518 roku Bona Sforza zostaje koronowana na królową Polski. Dwudziestoczterolatka szybko zdobywa serce dwukrotnie od niej starszego Zygmunta. Wkrótce na świat przychodzą ich dzieci. To one. w zamyśle królowej. w przyszłości mają umocnić pozycję Jagiellonów w Europie. Jednak Bona. wykształcona i piękna. nie ogranicza się do roli potulnej małżonki i opiekuńczej matki. Przejmuje ster rządów w królestwie. a to przysparza jej wrogów. Na szczęście chroni ją miłość króla…

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 32


Modlitwa wstawiennicza

Autor: ks. Mateusz Kicka

Modlitwa wstawiennicza zanoszona przez pojedyncze osoby w intencjach braci. wspólnot i całego świata. nigdy nie była czymś nowym. ale od momentu objawienia się Boga człowiekowi stanowi wynik naturalnej relacji miłości ludzi między sobą i chęci powierzania wszystkich spraw Źródłu Życia. Bóg wręcz nakazuje by ludzie modlili się za siebie. wspierali. budowali wiarę i relacje. tworząc prawdziwą wspólnotę miłości. Z miłości bowiem wynika fakt modlitwy za drugiego i to właśnie ona daje motyw. by oddawać życie za braci. Taką postawę miało wielu. którzy nie tylko prosili o odpuszczenie win swoim katom. ale oddawali życie w intencji ich nawrócenia i otwartości serca na Boga. Modlitwa wstawiennicza. liturgiczna czy prywatna wpisuje się w wielkie dzieło ewangelizacji świata. Jest to głęboko personalistyczny

29: https://woblink.com/ebook/opowiesc-o-rzeczce-rwacej-pachnacej-i-dolince-szczesciem-plynacej-joanna-kopplinger-grzegorz-mostowicz-gerszt-140286u

Cena: Grzegorz Mostowicz-Gerszt


Rosyjska medycyna ludowa do A do Z. Bezpieczne i skuteczne metody uzdrawiania codziennych dolegliwości

Autor: Natalja Aleksandrowna Nowikowa

Jedna książka na wiele dolegliwości

 

Znajdziesz w niej zbiór najskuteczniejszych przepisów odnoszących się do ponad siedemdziesięciu powszechnie występujących dolegliwości codziennych. Zostały one pogrupowane według obszarów ciała. narządów oraz zespołów chorób. Tego rodzaju podział służy zwiększeniu przejrzystości tej książki.

 

Sekrety szeptuch ujawnione!

 

Poza tradycyjnymi sposobami uzdrawiania różnych dolegliwości Autorka prezentuje również techniki eliminowania schorzeń z sukcesami wykorzystywane przez szeptuchy. Teraz Ty również dowiesz się. czym jest zamawianie bólu nóg. nauczysz się eliminować kurzajki za pomocą zwyczajnego ziemniaka

27.2: https://woblink.com/ebook/mesko-zenska-harmonia-energetyczna-onifade-hanna-139898u

Cena:


ISBN

9788301204297: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/demokracja-izraelska-lukasz-tomasz-sroka-krzysztof-chac

Cena:


Smak wojny

Autor: Witold Gadowski

Smak wojny to uderzająco prawdziwa. pełna przemocy. ale również poruszająca powieść. od której nie sposób się oderwać.

Fabuła powieści Smak wojny rozgrywa się kilka lat przed wydarzeniami znanymi czytelnikom z bestsellerowej Wieży komunistów. Tym razem Andrzej Brenner. niezależny dziennikarz i awanturnik. jako korespondent wojenny zostaje wysłany wraz ze swoim przyjacielem do Kosowa. gdzie osobiście doświadcza chaosu będącego konsekwencją działań militarnych na południu Europy. Jest świadkiem krwawych starć między Albańczykami i Serbami. a przy tym niespodziewanie wplątuje się w rozprzestrzenioną na całe Bałkany niebezpieczną aferę. Jego dziennikarski zmysł pcha go coraz głębiej w rzeczywistość. którą rządzą krwawe porachunki i handel bronią. a jednocześnie pozwala mu poznać wojnę z perspektywy pojedynczego człowieka. który próbuje odnaleźć swoje miejsce w opisywanym konflikcie.

Wśród wystrzałów i wybuchów. cierpienia i śmierci – Brenner ma również szansę odnaleźć miłość. Piękna Serbka Vesna okazuje się promieniem słońca w tym ogarniętym ciemnością świecie.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9proces kafka wolne lektury, jej wisienki, aleksander nawarecki, jerzy konarski, wiewiórowski, pyta.pl, pomoc ręczna brachta, don kichot z manczy, znaczy kapitan pdf, thomas piketty kapitał, allan i barbara pease, karolcia tekst do czytania pdf, krótka historia czasu, rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku, dylemat ba paris, turysta polski w zsrr, na tropach smętka pdf, między prawem a sprawiedliwością…