Nowa Europa Wschodnia 2/2017

Autor: Autor zbiorowy Autor zbiorowy

Najnowszy numer „Nowej Europy Wschodniej” (2/2017) dostępny już od marca. a w nim: Dyskusja o „orientalizacji Wschodu”: o tym. czy polscy pisarze przekłamują Wschód. dyskutują Adam Balcer i Ziemowit Szczerek. Czy ideały Giedroycia zostały zdradzone? Dzisiejsza polska władza od nich odchodzi. a może jest im wierna? Zastanawiają się nad tym Paweł Kowal i Bartłomiej Sienkiewicz. Marek Kornat w artykule Międzymorze ma przyszłość pisze o korzyściach i możliwościach współpracy w naszym regionie; Olga Romanowa tłumaczy. jaką rolę w Rosji odgrywa kultura więzienna; Piotr Andrusieczko opowiada o tym. jak wiele – mimo panującej narracji – pozytywnych zmian zaszło na Ukrainie po rewolucji godności; Jakub Górnicki analizuje. w jaki sposób Rosja przeprowadza wymierzone w USA cyberataki – ataki na bezprecedensową skalę. a Adam Reichardt. czego Europa Wschodnia może spodziewać się po Trumpie. Prezentujemy ponadto m.in. reportaże z odbywających się w Kirgistanie Światowych Igrzysk Koczowników oraz z terespolskiego przejścia granicznego. przez które w 2016 roku próbowało do UE wjechać niemal 100 tysięcy osób. na ogół Czeczenii – próby nie ustały; wywiady z syryjskim intelektualistą Yassinem al-Haj Salehem. rosyjskim historykiem Grigorijem Szkundinem. artykuły poświęcone akcji „Wisła” w siedemdziesiątą rocznicę tych wydarzeń oraz inne materiały o Europie Wschodniej i sąsiednich regionach.Więcej na: www.new.org.pl

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 14.4


This Side of Paradise

Autor: Francis Scott Fitzgerald

F. Scott Fitzgerald’s first novel. „This Side of Paradise.” focuses on several themes and illustrates some social and moral changes in America during the early 20th century. This semiautobiographical story of the handsome. indulged. and idealistic Princeton student Amory Blaine received critical raves and catapulted Fitzgerald to instant fame. Amory Blaine is utterly an idealist. He indulges in every sense of his dreams. to the point that it becomes detrimental to the state of his status in life. Now. readers can enjoy the newly edited. authorized version of this early classic of the Jazz Age. based on Fitzgerald’s original manuscript. In this definitive text. This Side of Paradise captures the rhythms and romance of Fitzgerald’s youth and offers a poignant portrait of the „Lost Generation.” The novel explores the theme of love warped by greed and status-seeking.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Firstlife. Pierwsze życie.

Autor: Gena Showalter

Żyje się tylko raz? Nie w tym świecie. tutaj prawdziwe życie zaczyna się dopiero po śmierci. Jesteś pełnoletni? A więc pora zdecydować. czy będziesz wyznawać zasady Trojki. czy Miriady. Te dwie frakcje toczą zaciekłą walkę o dusze Niezwerbowanych i prawie nigdy nie grają czysto. Tenley została naznaczona już w chwili narodzin. Jest obdarzona wielką mocą. I Trojką. i Miriada nie cofną się przed niczym. by ją przeciągnąć na swoją stronę. Wciąż nie zdecydowała. dokąd chce trafić po śmierci. a nie wie. że los przygotował dla niej kilka niemiłych niespodzianek.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Ułamki filozofii

Autor: Leszek Kołakowski

Najwybitniejszy polski filozof komentuje słynne cytaty filozoficzne. 

Od „Wiem. że nic nie wiem” Sokratesa. przez „Myślę. więc jestem” Kartezjusza. aż po „Rzeczywistość nie istnieje” Baudrillarda – „Ułamki filozofii” to wybór kilkudziesięciu znanych myśli wielkich filozofów. od antyku po współczesność. uzupełnionych refleksjami Leszka Kołakowskiego. Poruszają najważniejsze kwestie filozoficzne: problem poznania i prawdy. istnienia świata i istnienia Boga. dobra i zła. świadomości i wolności. Leszek Kołakowski. prowadząc czytelnika przez tę bardzo skrótową i osobistą historię filozofii. opatruje słynne zdania wnikliwym. czasem przewrotnym lub krytycznym komentarzem.
 
„Ułamki filozofii” to oryginalna zachęta do własnych rozważań filozoficznych. inspirująca lektura dla każdego czytelnika. 

Leszek Kołakowski (1927-2009) – wybitny polski filozof. historyk idei. eseista i publicysta. Wyjechał z Polski w 1968 roku. Związany na stałe z Uniwersytetem Oksfordzkim. wykładał także m.in. w Yale University. University of Chicago i University of California w Berkeley. Członek Polskiej Akademii Nauk. laureat licznych nagród. Interesował się historią filozofii. filozofią kultury i religii. był także popularyzatorem filozofii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


ISBN

9788379006113: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/oddzial-dzienny–28743u

Cena:


Antonina. or the Fall of Rome

Autor: Wilkie Collins

A romance of the fifth century. in which many of the scenes described in the ’Decline and Fall of the Roman Empire’ are reset to suit the purpose of the author. Only two historical personages are introduced into the story.– the Emperor Honorius. and Alaric the Goth; and these attain only a secondary importance. Among the historical incidents used are the arrival of the Goths at the gates of Rome. the Famine. the last efforts of the besieged. the Treaty of Peace. the introduction of the Dragon of Brass. and the collection of the ransom. Our heroine Antonina. a very young Roman maiden. flees her father and an amorous patrician neighbor. into the arms of a young. handsome. gentle. sympathetic Goth. This book does not show the intricacy of plot and clever construction of the author’s modern society stories; but it is full of action. vivid in color. and sufficiently close to history to convey a dramatic sense of the Rome of Honorius and the closing-in of the barbarians.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Sowa

Autor: Samuel Bjørk

Druga powieść serii o Holgerze Munchu i Mii Krüger!

Zatrważająca zbrodnia. złowieszcza symbolika i intrygujący finał!

„W Sowie autor dowodzi. jak zręcznie potrafi budować napięcie. Samuel Bjørk napisał porywający wielowątkowy kryminał. pełen szczegółowych. zachwycających opisów”. Adresseavise

„Samuel Bjørk to wyjątkowy autor z wielkimi pokładami energii. Pisze porywające powieści ze świetnymi dialogami i postaciami. z których każda ma potencjał. by stać się inspiracją do tworzenia nowych historii”. Oppland Arbeiderblad

„Świetny styl oraz pomysłowe i pełne napięcia zwroty akcji sprawiają. że nie da się oderwać od tej powieści”. Moss Avis

Najbogatszy armator w Sandefjord leży na łożu śmierci. Jego pierworodny syn odziedziczy majątek pod jednym warunkiem: nie może p

27.9: https://woblink.com/ebook/mow-mi-katastrofa-magdalena-wala-28523u

Cena:czarna owieczka jan grabowski, gry hospital, słownik etymologiczny online, polskie muzułmanki, jan tarno, sztuka kochania pdf, utylitarne, porady nazdrady, marian morawski, jan zimmermann prawo administracyjne pdf, technologia transportu kolejowego, sawicki histologia pdf, andrzej wierciński, refluks leczenie, oswald spengler zmierzch zachodu…