Historia psychologii w Europie Środkowej

Autor: Cezary Domański

Współczesna psychologia naukowa narodziła się na uczelniach Europy Środkowej. a jej pionierami była środkowoeuropejska kadra akademicka. Zapoczątkowany programem „nowej psychologii” Wilhelma Wundta spór o oblicze dyscypliny. który rozgorzał w drugiej połowie XIX wieku w europejskich uniwersytetach. stał się początkiem emancypacji psychologii jako samodzielnej dyscypliny badawczej. Dziś. w czasach prymatu psychologii amerykańskiej. warto przypominać. że kolebką współczesnej psychologii była centralna Europa.

W tej książce przedstawione zostały podstawowe fakty i godne uwagi nazwiska psychologów. którzy żyli i pracowali w Polsce. Niemczech. Austrii. Czechach i Słowacji. na Węgrzech oraz w Słowenii. Jej główne r

89: https://woblink.com/ebook/ochrona-srodowiska-dla-inzynierow-jacek-krystek-138302u

Cena:


Kultura języka polskiego

Autor: Tomasz Karpowicz

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. poświęconego problemom poprawnej wymowy i pisowni. Autor wykorzystał wieloletnie doświadczenie z pracy w Radzie Języka Polskiego oraz w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego do stworzenia aktualnego. praktycznego i jedynego na polskim rynku wydawniczym podręcznika akademickiego o takiej tematyce.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami etyki i etykiety językowej) posługiwania się językiem oraz zapoznaniu studenta z najważniejszymi tendencjami współczesnej polszczyzny. a ta

119: https://woblink.com/ebook/trener-w-rolach-glownych-rafal-zak-justyna-matras-138294u

Cena: Justyna Matras


Słodka kusicielka

Autor: Sarah MacLean

Trzej bracia związani sekretem. od którego nie mogą uciec. Trzej królowie londyńskiego podziemia. których nie pokona nic… poza miłością.
Kiedy tajemniczy nieznajomy zjawia się w sypialni lady Felicity Faircloth i składa jej niebywałą propozycję. Felicity zgadza się – pod jednym wszakże warunkiem.
„Diabeł”. nieślubny syn księcia i król mrocznych zaułków Londynu. od lat czekał na okazję do zemsty. Teraz wreszcie może jej dokonać – z pomocą cichej i nieśmiałej Felicity. By zastawić pułapkę na wroga. musi tylko zmienić szarą myszkę w nieodpartą kusicielkę. Lecz Felicity nie jest tak cicha i nieśmiała. jak się wydaje. I może zniszczyć starannie obmyślony plan „Diabła”. A on sam będzie musiał wybierać pomiędzy wszystkim. o czym zawsze marzył. a jedyną rzeczą

39.99: https://woblink.com/ebook/skiba-ciagle-na-wolnosci-jakub-jablonka-pawel-leczuk-krzysztof-skiba-139847u

Cena: Paweł Łęczuk


Rozdroże myśli w słowach i obrazach. Tom II

Autor: Szul-Mazepus Irena

‚Rozdroże myśli w słowach i obrazach’ to zbiór poezji wpisujący się w nurt liryki osobistej. Większość zawartych w tomiku wierszy ma charakter niezwykle kameralny. a wręcz intymny. Autorka skupia się na swoich przeżyciach wewnętrznych. odwołując się do towarzyszących jej emocji. myśli i uczuć. Niezwykle precyzyjnie oddaje nastrój chwili: nostalgię. szczęście. tęsknotę. Autorka za pomocą zwięzłego i przystępnego języka jest w stanie wyrazić swoje głębokie przemyślenia na temat zastanej rzeczywistości. Przy okazji podejmuje najistotniejsze dla ludzkiej egzystencji problemy – duchowe. religijne. filozoficzne.

Wiersze pisane są na przestrzeni dwóch lat w trakcie pobytu w Polsce oraz podróży po Niemczech. Holandii. Turcji. Odnajdziemy

https://woblink.com/ebook/krolowa-sabina-i-zurawie-monika-sobanska-138385u: https://woblink.com/product-publication/download/138385/epub

Cena:


Niechciany gość

Autor: Shari Lapeña

Pełen niespodziewanych zwrotów akcji thriller. napisany przez autorkę bestsellerów Para zza ściany i Nieznajoma w domu.

W Catskills panuje zima. a Mitchell’s Inn. hotel ukryty wśród górskich lasów. jest miejscem doskonałym na niczym niezmącony weekendowy wypoczynek albo na romantyczną schadzką. Gdy wokół pogarsza się pogoda. a burza śnieżna powoduje awarię elektryczności oraz uniemożliwia wszelką komunikację ze światem zewnętrznym. gościom nie pozostaje nic innego. jak tylko cierpliwie czekać na możliwość skontaktowania się ze światem za murami budynku.

Tymczasem jednak niespodziewanie ginie jeden z gości Mitchell’s Inn. Śmierć wygląda na efekt wypadku. ale gdy życie traci kolejna osoba. ludzie uwięzieni w hotelu na odludziu zaczynają wpadać w panikę.

W odciętym od świata luksusowym hotelu coś lub ktoś uśmierca jego mieszkańców. zabijając ich w kolejności. której reguł nikt nie jest w stanie odgadnąć. Przerażonym ludziom pozostaje czekać na śmierć lub na cudowne wybawienie. które wydaje się jednak bardzo odległe.

„Udowadniając. że czas biegnie do przodu. ale ludzie się nie zmieniają. Lapena stworzyła doskonałą zagadkę kryminalną. z której dumna byłaby sama mistrzyni Agatha Christie”.

„USA Today„

„Intrygująca akcja. izolacja od świata. zamieć śnieżna i śmierć. która czai się niemal w każdym kącie. Niechcianego gościa czyta się tak samo jak ociekające adrenaliną książki Agathy Christie. Zanim przystąpisz do lektury. odłóż na później wszelkie prace. ponieważ nie oderwiesz się od tej książki. dopóki nie przeczytasz ostatniego zdania”.

Gilly Macmillan. autorka Perfekcyjnej dziewczyny

„Lapena napisała doskonałą powieść kryminalną. emanującą atmosferą znaną z książek Agathy Christie. Czytelnicy. zachwyceni jej poprzednimi powieściami. na pewno nie oderwą się także od tej lektury. Każdy. kto lubi mroczne zagadki kryminalne. przeczyta ją jednym tchem”.

„ Library Journal „

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


ISBN

9788379081257: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/slowacki-wielki-nieobecny-nawrocka-ewa-139970u

Cena:


ISBN

9788381510790: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/rycerze-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-katarzyna-skawran-jacek-ring-rosie-serdville-john-sadler-138589u

Cena: John Sadleropowiadania borowskiego audiobook, marek hłasko opowiadania pdf, praca socjalna pdf, paweł rochala, nadzor bankowy, formy wypowiedzi egzamin gimnazjalny, radzenie sobie ze stresem psychologia, gothic 3 zmierzch bogów nauczyciele, skandal nowakowska, zemsta gangstera pdf, elita zabójców, wrzask izabela janiszewska, dragon age inkwizycja lokacje, z powrotem w siodle, nowakowie, maria konopnicka jesienią, 365 dni fragment, depresja jak pomóc sobie i bliskim, stanisław lem bajki robotów pdf, spis treści indesign, myszeida pdf, niebezpieczne kobiety martin, szweykowscy botanika pdf…