Domino śmierci

Autor: Jonas Moström

Ordynator Erik Jensen w niewyjaśniony sposób znika w podziemnym przejściu szpitala Sundsvall w czasie nocnego dyżuru. Komisarz Johan Axberg szybko łączy to ze sprawą psychiatry Thomasa Hoffmana. który zniknął bez śladu w tym samym miejscu trzy dni wcześniej. Kiedy zmasakrowane ciało Hoffmana zostaje znalezione w lesie. wszystko wskazuje na to. że był więziony. a potem brutalnie zamordowany. Zarówno w przypadku Hoffmana. jak i Jensena morderca pozostawił kostkę domina. Policja z Sundsvall prosi o pomoc grupę profilerów z Krajowej Policji Kryminalnej. ale psychiatra Nathalie Svensson się waha. Ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć i przede wszystkim potrzebuje ciszy i spokoju w domu w Uppsali.

Kiedy jednak wychodzi na jaw. że jej siostra jako ostatnia widziała Erika Jensena żywego. Nathalie postanawia przyjąć zlecenie. Rozpoczyna się polowanie na człowieka odczuwającego przymus zabijania. Należy znaleźć Erika Jensena zanim będzie za późno. Czy w kolejce czeka więcej ofiar? I przede wszystkim: co oznaczają kostki domina?

‚Domino śmierci’ to druga książka z serii o Nathalie Svensson.

Proza Jonasa Moströma jest energiczna. inteligentna. trafia w punkt i nigdy nie traci intensywności. Zmusza czytelnika do zarwania nocy. a świt. który nastaje potem nie ma już tego światła. którego się spodziewaliśmy.

Arne Dahl

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Czerwony snajper

Autor: Jewgienij Nikołajew

Jewgienij Nikołajew to jeden z najsłynniejszych rosyjskich strzelców wyborowych. Przypisuje mu się 324 zestrzelenia. głównie wykonane podczas pierwszej zimy obrony Leningradu 1941/1942.

Wspomnienia Nikołajewa. wydane po raz pierwszy w Związku Radzieckim w latach osiemdziesiątych XX wieku. nie są wolne od ideologicznych uprzedzeń. Sam Nikołajew służył w jednostce NKWD. Usprawiedliwia więc wszelkie posunięcia komunistycznej Rosji. Nie kryje swej pogardy dla przeciwnika. Gloryfikuje radzieckiego żołnierza. który głodny i zmarznięty stawiał czoła wrogowi ukrytemu w wygodnych. wręcz komfortowych okopach połączonych przewodami telefonicznymi.

Wiele miejsca poświęca snajperskiemu rzemiosłu. Opisuje długie godziny obserwacji. podczas których musiał leżeć bez ruchu na siarczystym mrozie. by w k

:

Cena:


ISBN

9788376867434: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/pocalunek-szpiega-erin-beaty-138692u

Cena:


Królewskie źródło 3. Królewski zdrajca

Autor: Jeff Wheeler

Owen Kiskaddon – lord Ceredigionu i diuk Marchii Zachodniej – z lękliwego chłopca stał się wysokim rangą oficerem na dworze króla-regenta. SevernaArgentine’a. Nadal służy nieobliczalnemu. opętanemu żądzą władzy tyranowi. w duchu marzy jednak o pozbawieniu go tronu. Gdy nadarza się okazja. Owen bierze sprawy w swoje ręce. a u jego boku staje nieoczekiwanie piękna sojuszniczka… Czy wspólnie uda im się pokonać SevernaArgentine’a i przywrócić pokój w Królewskim Źródle? A może chaos zwycięży miłość i ziemia spłynie krwią niewinnych ofiar?

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 32funkcjonowanie policji, poza horyzontem, kawka syzyfowe prace, książka gonciarza, niebycie, podręcznik do psychologii pdf, wypożyczone, jak pozbyć się negatywnych emocji, oczyszczanie wątroby moritz, unscripted mj demarco, jakub szamałek cokolwiek wybierzesz, szkoły alternatywne rodzaje, oniegin, traktat o łuskaniu fasoli pdf, średniowieczny dom minecraft, cukierku ty łobuzie pobierz, obrońcy miłości pdf, kultura organizacyjna książki pdf, mma fighter walka pdf…