Świat najlepszy z możliwych?. O dobroci Boga i pochodzeniu zła

Autor: Tadeusz Pabjan

Jeśli Bóg istnieje i jeśli – jak na Boga przystało – jest dobry i wszechmocny. to zło obecne w stworzonym przezeń świecie staje się zagadką. która bezwzględnie domaga się wyjaśnienia. Czy dobry i zarazem wszechmocny Bóg w ogóle może pozwalać na zło? A jeśli pozwala. to czy na pewno jest dobry. i czy na pewno jest wszechmocny?

Nie ma łatwej odpowiedzi na pytanie o przyczynę zła. Dla tych. którzy wierzą w dobrego i wszechmocnego Boga. znalezienie tej odpowiedzi jest szczególnie trudne. Świat powołany do istnienia przez Stwórcę naznaczony jest bowiem piętnem cierpienia. które stawia pod znakiem zapytania prawdę o Jego dobroci i Jego wszechmocy. Czy jednak Bóg rzeczywiście mógł stworzyć świat bardziej doskonały niż ten. który stworzył? Świat. w którym w ogóle nie byłoby zła? Wiele wskazuje na to. że nie. Ale wcale nie jest oczywiste to. iż uzasadniony jest optymizm Leibniza. który dowodzi. że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. i że bez obecnego w nim zła nie byłby to już świat najlepszy.

Dlaczego zło? Czy możliwy jest świat bez zła? Czy Leibniz miał rację. gdy twierdził. że nasz świat jest najlepszym z możliwych? W każdym razie świat bez książki Pabjana byłby odrobinę gorszy.

ks. prof. Michał Heller

Tadeusz Pabjan – ksiądz katolicki. wykładowca filozofii przyrody i filozofii nauki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Nakładem CCPress ukazały się m.in.: Niedomknięty bilans wszechświata (2014). Anatomia konfliktu. Między nowym ateizmem a teologią nauki (2016) oraz – wspólnie z ks. prof. Michałem Hellerem – Stworzenie i początek wszechświata (2013).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 35.9


Kruso

Autor: Seiler Lutz

Robinson Crusoe ponad 300 lat później. z niemieckim akcentem oraz w rzeczywistości bliższej nam zarówno geograficznie. jak i historycznie. to debiutancka powieść utytułowanego poety Lutza Seilera.

 Czytając Kruso. nie wyrusza się w podróż na bezludną wyspę. Razem z głównym bohaterem. Edem. docieramy do Hiddensse położonej na morzu zdecydowanie zimniejszym niż karaibskie. Bałtycki kurort. rozsławiony przez artystów jako najbardziej magiczne ze wszystkich niemieckich kąpielisk. staje się miejscem. w którym rozgrywają się przełomowe wydarzenia w życiu Eda. Seiler nieprzypadkowo wybiera mityczną „oazę wolności NRD”. aby ukazać w niej przygody zatrudnionych w zmywalni U Klausnera – jako pracownik sezonowy spędził tam lato 1989 roku i od tego momentu uznaje ją za najp

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3


Angielski – 10 ebooków ‚Intensive English Course’

Autor: Katarzyna Frątczak

Kurs Intensive English Course to obszerny kurs języka angielskiego. który znacznie poszerzy Twoją wiedzę i praktyczne umiejętności władania językiem obcym na poziomie średniozaawansowanym. Obmyślana ze szczególną uwagą formuła kursu pozwala na dostęp do niego na wszystkich urządzeniach (telefon. tablet. laptop. czytnik ebooków). jak również pobranie go na swój komputer i wydrukowanie (plik pdf).

Kurs możesz kupić jeszcze taniej bezpośrednio na stronie wydawnictwa: kursyonline.wymownia(pl)

JAKIE TEMATY OBEJMUJE INTENSIVE ENGLISH COURSE?

Intensive English Course porusza przede wszystkim zagadnienia związane z życiem codziennym podczas pobytu za granicą. Jako kursant zostaniesz gruntownie przygotowany do wyjazdu

32.9: https://woblink.com/ebook/silver-stag-rosner-a-m–133923u

Cena:interakcje leków, odrobina słodyczy, tonąca w błękicie pdf, elementy sprawozdania finansowego pdf, drań z manhattanu pdf chomikuj, mapa skoków kaskaderskich gta v, złączeni nienawiścią pdf freedisc, magdalena kędzior, marek pawlak, adamie gdzie jesteś, wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy, kolejne 365 dni pdf download, ostra martwica cewek nerkowych, misja 100 pdf, dowody na istnienie…