Przypadki Robinsona Crusoe

Autor: Daniel Defoe

Książka opisuje dzieje Robinsona Crusoe. syna zamożnego kupca. Robinson nie chce wieść nudnego żywota jak jego ojciec. jako 17-latek ucieka z domu i zaciąga się na kolejne statki. Podczas jednej z wypraw jego statek rozbija się. a Robinson jest jedynym ocalałym. Trafia na bezludną wyspę. gdzie ‒ jak się okaże ‒ spędzi wiele kolejnych lat. Powoli zagospodarowuje się tam. buduje dom. uprawia zboże. oswaja kozy i papugę. wytwarza naczynia. W przetrwaniu pomagają mu znalezione przedmioty z innego rozbitego statku. Po latach na jego wyspę trafiają ludożercy. a Robinsonowi udaje się ocalić z ich rąk jedną z ofiar. Ocalałego krajowca nazywa Piętaszkiem. Po pewnym czasie do wyspy przybija statek z piracką banderą. którym kierują zbuntowani marynarze. Robinson pomaga kapitanowi odzyskać panowanie nad st

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9


Евгений Онегин (Eugeniusz Oniegin)

Autor: Александр Сергеевич Пушкин

Роман в стихах «Евгений Онегин» великого русского классика Александра Пушкина – уникален. это настоящая «энциклопедия русской жизни».История о не сбывшейся любви. о вечных ценностях. о том. что в быстром ритме жизни. за соблазнами и быстрыми удовольствиями люди рискуют потерять не только себя. но и то единственно ценное. что есть в нашем мире – настоящую искреннюю любовь. Любовь. которая дается как дар. и не имеет отношения ни к статусу. ни к деньгам. ни даже к личным качествам объекта обожания. И нет заслуги человека в том. что судьба преподносит такой подарок. важно только сможет ли он выйти за рамки своих устоявшихся представлений о том. что правильно. а что нет. и принять это сокровище со всей искренностью..

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788374409582: Wydawnictwo

Format

63.2: https://woblink.com/ebook/dotacje-oswiatowe-po-zmianach-agata-piszko-28787u

Cena:


The Ambassadors

Autor: Henry James

The novel comes from what is called James’s ‘late period’. The writing is mannered. baroque. complex. and focused intently on the psychological relationships between his characters. There is very little ‘plot’ here in the conventional sense. Much of the interest in the narrative is centred on the limitations of the principal character. from whose point of view the story is told. Lambert Strether is a morally upright. middle-aged American who feels that life has passed him by. He wants to do the right thing. but finds himself somewhat out of his depth when he visits Paris – which Walter Benjamin called ‘the capital of the nineteenth century’. In general. The Ambassadors describes a visit to Europe in the early 20th century by Americans to find and retrieve a „wayward” family member. and the complex cross-cultural interactions between the Americans and the Europeans.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788328705715: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/ironia-losu-katarzyna-misiolek-28423u

Cena:


ISBN

9788377917350: Wydawnictwo

Format

5.9: https://woblink.com/ebook/zew-krwi-jack-london-28243u

Cena:


Anna i Pan jaskółka

Autor: Gavriel Savit

Kraków. rok 1939. Anna jest córką profesora lingwistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma 7 lat. ale już doskonale włada kilkoma językami.

Pewnego dnia ojciec Anny wychodzi z domu i jak zwykle w takiej sytuacji zostawia ją pod opieką przyjaciela. niemieckiego aptekarza. Tym razem jednak ojciec nie wraca. a aptekarz nie wyraża chęci. aby zaopiekować się dziewczynką. Anna nie wie. że Niemcy dokonali aresztowań w ramach czystki przedstawicieli polskiej inteligencji. Jest małą przestraszoną istotą. która nie może dostać się do zamkniętego mieszkania i nie wie. co ma ze sobą zrobić.

Na ulicy natyka się na dziwnego nieznajomego. który zwraca na nią uwagę. Próbuje dowiedzieć się czegoś o Annie. zadając jej pytania w rozmaitych językach. a gdy stara się ją ośmielić i zachęcić do rozmowy. zacz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 44


Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu

Autor: Mateusz Dydyna

„Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu” Mateusza Dydyny to powieść science-fiction.

Franek – główny bohater książki spotyka Anastazję. która okazuje się być jego przyjaciółką z dzieciństwa. o czym chłopak nie pamięta. Oboje wybierają się na wspólny spacer. aby powspominać młodzieńcze lata beztroski.

Podczas snu Franek poznaje inne oblicze Anastazji. Dziewczyna jest jego przewodniczką po świecie snu. Pragnie pomóc mu wydostać się z pułapki umysłu. Razem podejmują się próby ucieczki. jednak Franek popełnia drobny błąd. skazując tym samym duszę Anastazji na wieczną tułaczkę. Dobro dziewczyny zostaje uwięzione w pułapce bez wyjścia. Zło przejmuje kontrolę nad jej ciałem i terroryzuje rzeczywistość snu.

Autor

5.9: https://woblink.com/ebook/zew-krwi-jack-london-28243u

Cena:


Przypadki Robinsona Crusoe

Autor: Daniel Defoe

Książka opisuje dzieje Robinsona Crusoe. syna zamożnego kupca. Robinson nie chce wieść nudnego żywota jak jego ojciec. jako 17-latek ucieka z domu i zaciąga się na kolejne statki. Podczas jednej z wypraw jego statek rozbija się. a Robinson jest jedynym ocalałym. Trafia na bezludną wyspę. gdzie ‒ jak się okaże ‒ spędzi wiele kolejnych lat. Powoli zagospodarowuje się tam. buduje dom. uprawia zboże. oswaja kozy i papugę. wytwarza naczynia. W przetrwaniu pomagają mu znalezione przedmioty z innego rozbitego statku. Po latach na jego wyspę trafiają ludożercy. a Robinsonowi udaje się ocalić z ich rąk jedną z ofiar. Ocalałego krajowca nazywa Piętaszkiem. Po pewnym czasie do wyspy przybija statek z piracką banderą. którym kierują zbuntowani marynarze. Robinson pomaga kapitanowi odzyskać panowanie nad st

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9życzenia urodzinowe religijne chomikuj, monika dobska, cykl życia produktu pdf, dziennik szalonego starca, rhys pdf, jakub gotthard, dziady cz 3 tematy rozprawek, neurologia książka, gips paryski, korab-karpowicz, repetytorium tematyczno leksykalne angielski pdf, publikacje naukowe online, dziewczyna we mgle lektor, techniki badawcze pdf…