Prawda czy wyzwanie

Autor: Pratt Non

Miłość to niebezpieczna gra…

Claire nie lubi być w centrum uwagi. ale jeśli to jedyny sposób. by Sef ją zauważył. jest gotowa podjąć to ryzyko.

Sef zrobi wszystko. aby pomóc swojemu niepełnosprawnemu bratu. Wciąga Claire w niebezpieczną grę. w której ceną jest nie tylko miłość. ale nawet życie…

Bo co pozostało do stracenia. gdy jesteś gotów zaryzykować wszystko?

Emocjonalna i autentyczna opowieść o odwadze i walce z przeciwnościami losu. Dwa punkty widzenia i jedna cienka granica. którą bardzo łatwo przekroczyć. A ty jak daleko możesz się posunąć. gdy kochasz?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


Krupówki

Autor: Kuba Szpilka

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Chociaż nie wydarzyło się to bardzo dawno temu. jej początki trudno dokładnie opisać. Niegdyś była ścieżką wśród łąk i lasów. ale potem. gdy mała wieś stawała się kolejno letniskiem. stacją klimatyczną. ośrodkiem walki z gruźlicą. centrum turystycznym i wreszcie modnym kurortem. zmieniła się i ona.

Krupówki – symbol miasta i serce zakopiańskiej historii – charakteryzuje nieustanny ruch. narastanie pomysłów. idei i interesów. Dla jednych to chaos. dla innych wyraz wolności. I chociaż. jak twierdzą autorzy. megalomanią byłoby twierdzić. że pewne zjawiska występują tylko w Zakopanem. to krótka historia i niewielka powierzchnia czynią z tego miasta idealną „doświadczalną pracownię”.

Kuba Szpilka i Piotr Mazik opowiadają o Krupówkach. najsłynniejszej ulicy w Polsce. opisując skomplikowane procesy. zdarzenia i postaci. które zdecydowały o jej istnieniu i obecnym kształcie.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Święty Jacek Odrowąż

Autor: Jan Andrzej Spież

Święty Jacek Odrowąż (ok. 1183–1257) to jeden z najbardziej popularnych polskich świętych. Znany jest ze swojej gorliwości wędrownego kaznodziei i organizatora wielu wspólnot zakonnych. Święty Jacek wraz z bł. Czesławem jako pierwsi Polacy otrzymali habity dominikańskie z rąk samego założyciela Zakonu Braci Kaznodziejów i rozpoczęli dzieło zakładania klasztorów. Powstałe wówczas konwenty. m.in. w Krakowie. Wrocławiu. Gdańsku. Kamieniu Pomorskim. Sandomierzu. wytyczyły zasięg polskiej prowincji zakonu. Dzięki prowadzonej misji ewangelizacyjnej na terenie Rusi. Prus i Litwy św. Jacek otrzymał przydomek Apostoła Słowian.

Z postacią świętego łączone są liczne cuda. czynione zarówno za życia. jak i po śmierci. m.in. przywrócenie do życia młodzieńca. przejście suchą stopą po wodzie. podniesienie zniszczonych gradem zasiewów.

17 kwietnia 1594 roku papież Klemens VIII ogłosił Jacka świętym.

„Wyraz Jacingtus znaczy drogocenny kamień. który jest lśniący. błękitny. podobny do złota i bardzo twardy. I św. Jacek również jaśniał przez głoszenie ewangelicznej nauki. był błękitny przez swą świętość życia i bardzo wytrwały w krzewieniu wiary katolickiej”.

Lektor Stanisław

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 15.99


Przymierze serc i inne nowele

Autor: Juliusz Kaden-Bandrowski

Zbiór nowel napisanych przez Juliusza Kaden-Bandrowskiego.

Zawiera takie tytuły jak: ‚Tu jestem teraz – i czekam’.’Na forcie’.’Przyjazd’. ‚Nikt nie chce mojej śmierci’. ‚Jemioła’. ‚Bogowie’. ‚Na forcie’ (biała gwiazda). ‚Bal’.’Odwilż’. ‚Dziki człowiek’. ‚Musztra’. ‚Na forcie (po wszystkiem)’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9znaczenie tytułu medaliony, dotyk crossa 5 pdf, ida peb.pl, motyw katastrofizmu, opowieść podręcznej online za darmo, dziady pdf cz 3, sex mobi, klan 3308, mróz ekstradycja pdf, michael palin korea północna, krasicki monachomachia, ebuk, oczy uroczne, metodologia ekonomii, aż do śmierci książka, farmacja stosowana pdf, rdr2 online poradnik, napisz do mnie, sprawdzian puls życia 3 ekologia, biel kydryński, horyzont jakub małecki…