To. co najlepsze. Tom 2

Autor: Harlan Ellison

Stylem Harlana Ellisona zachwycają się miliony czytelników na świecie. w tym sam Stephen King. który w ‚Danse macabre’ wspomina. że ‚styl prozy Ellisona fascynuje […] uczucie grozy wyrasta z wizji jaskrawej niesprawiedliwości. a antidotum na nią okazuje się najczęściej ludzka zdolność bohaterów do przezwyciężania niesprzyjających okoliczności albo. w najgorszym razie. godzenia się z nimi”. Jednak w Polsce Ellison pozostaje mniej znany.

‚To. co najlepsze. Tom 2’ to gratka dla tych. którzy nigdy nie mieli szansy poznać dzieł autora i wspaniała okazja dla dawnych wielbicieli. by ponownie zagłębić się w jego nietuzinkowy. surrealistyczny świat.

Harlan Ellison jest mistrzem gatunku. opowiada o odwadze. etyce. przyjaźni. miłości i nieustępliwości. Nie stroni od przemocy. bólu. radości i smutku – nie boi się zadawać trudnych pytań na tematy istotne dla każdego z nas.

Wspólnym mottem jego dzieł jest: „im więcej wiesz. tym więcej możesz zdziałać. Czy też. jak to ujął Pasteur. »przypadek preferuje umysł. który jest do tego przygotowany«” (H. Ellison w liście do Stephena Kinga. ‚Danse macabre’).

Wyruszcie w tę podróż pełną przygód. która zmieni wasze postrzeganie świata i skłoni do zastanowienia się nad istotą człowieczeństwa.

Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi. waleczności. wymowy. dowcipu. czaru. inteligencji – pod każdym względem. oprócz wzrostu.

Isaac Asimov we wstępie do ‚Niebezpiecznych wizji’

Harlan Ellison – został nazwany przez ‚Washington Post’ jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej niemal siedemdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek. ponad tysiąc siedemset opowiadań. esejów. artykułów i felietonów. ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo. pięć Bram Stoker Award. cztery Nebule. jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award). Zmarł w czerwcu 2018 roku.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 55.9


Zarządzanie milenialsami

Autor: Chip Espinoza

Roszczeniowi. leniwi. niecierpliwi i nielojalni – milenialsi nie cieszą się popularnością wśród pracodawców. Stopniowo przejmują jednak rynek pracy i już niedługo stanowić będą najliczniejszą grupę pracowników na świecie. Już niebawem szefowie staną więc przed wyborem: dogadać się z milenialsami albo co kilka miesięcy otwierać nowe rekrutacje w oczekiwaniu na pokolenie myślące podobnie do nich. które może nigdy nie nadejść.

Zarządzanie milenialsami to drugie wydanie klasycznej pozycji Espinozy i Ukleji. Korzystając z literatury. kontaktów z firmami oraz własnych. poszerzonych badań autorzy pokazują. że problem może nie tkwić w milenialsach. lecz w menedżerach i tym. w jaki sposób podchodzą do pracowników.

<

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:


ISBN

9788381194617: Wydawnictwo

Format

3: https://woblink.com/ebook/wskazania-zolnierskie-waclaw-sieroszewski-137476u

Cena:


Facebiografia

Autor: Jarosław Prusiński

Zbiór zabawnych. krótkich felietonów na różne tematy pisanych z przymrużeniem oka. Zapiski były tworzone przez autora na potrzeby portali społecznościowych i bloga autorskiego. Między innymi dzięki tym krótkim tekstom grono fanów Prusińskiego stale się powiększa. Doskonała lektura w podróż albo do tramwaju.

Uwaga! Lektura tej pozycji grozi niekontrolowanymi wybuchami gromkiego śmiechu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 9.5


Układanka

Autor: Karin Slaughter

Andrea jest przekonana. że wie wszystko o swojej matce. Jakie tajemnice może skrywać Laura. elegancka i poukładana terapeutka mowy. filar lokalnej społeczności?

Tego dnia wybrały się wspólnie do restauracji. by świętować urodziny Andrei. Kiedy w lokalu ktoś zaczął strzelać. większość gości wpadła w panikę. jednak nie Laura. Nie tylko zachowała zimną krew. ale sprawnie obezwładniła i bez wahania zabiła napastnika.

Później robi się jeszcze dziwniej. Laura odmawia składania zeznań. a córce każe natychmiast zniknąć. Zszokowana Andrea zaczyna się zastanawiać. kim tak naprawdę jest jej matka. Czy to ta sama kobieta. która czytała jej bajki na dobranoc?

Andrea posłusznie wykonuje instrukcje matki. przy okazji odkrywając coraz więcej sekretów z jej przeszłości. Chce poznać prawdę.

99: https://woblink.com/ebook/atlas-plazow-i-gadow-polski-zbigniew-glowacinski-135682u

Cena:kodeks spółek handlowych komentarz pdf, żeromski popioły, pułapki myślenia audiobook chomikuj, problem trzech ciał pdf, heroes 5 kampania 3, osho pdf, icke david, serca ciemności, sprawdziany z matematyki klasa 4, lolita mobi, kodeks ruchu drogowego 2020 pdf, ewa bartos, łukasz kwiatek, gta 4 solucja, katarzyna wojtaszczyk, dawkowanie leków u dzieci, www audiobook pl, efekt motyla co to, gdybyście ją znali…