Szalony król

Autor: Aleksander Michałowski

Wszystko zaczęło się od niewinnej wyprawy na smoki. Ponoć jednak istniały. Ponoć się gdzieś pojawiły. Ponoć ktoś potrzebował pomocy… Grupa śmiałków wyruszyła w podróż. która odmieniła nie tylko ich życie. ale także los niejednego rodu i… zmieniła bieg historii.

„Szalony król” to opowieść o tym. co może się wydarzyć. gdy władza wpadnie w niepowołane ręce. Ponadczasowa historia wielkich namiętności – miłości. zazdrości. żądzy władzy. To dzieje rodów. które los niespodziewanie splótł ze sobą. stawiając przed nimi wyzwania. którym sprostać mogą tylko najbardziej waleczni. A smoki…to dopiero początek.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


ISBN

9788395260674: Wydawnictwo

Format

10.9: https://woblink.com/ebook/frankenstein-mary-shelley-137451u

Cena:


Obietnice poranka

Autor: Turansky Carrie

Przyjaciele z dzieciństwa rozdzieleni w wyniku tragedii i poszukiwanie drogi do lepszego jutra.

 W spokojnym zakątku edwardiańskiej Anglii Margaret Lounsbury pracuje ciężko w należącym do jej babki sklepie z kapeluszami. a po godzinach opiekuje się młodszą siostrą. Kilka lat wcześniej tragiczny wypadek brutalnie przerwał ich rodzinne szczęście oraz postawił przyszłość obu dziewcząt pod znakiem zapytania. Maggie jest niezwykle energiczna i zrobi wszystko. aby ochronić swoją siostrzyczkę Violet. Utrata rodziców nie przestaje jej jednak ciążyć na sercu. Z biegiem czasu dziewczyna zaczyna się poważnie zastanawiać. czy tamten wypadek na jeziorze… naprawdę był wypadkiem.

 Kiedy umiera William Harcourt. bogaty wynalazca i przemysłowiec. ze służby w Królewskiej Marynarce Wojennej p

11.5: https://woblink.com/ebook/maly-lord-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-frances-hodgson-burnett-138106u

Cena:


Fałszywa nuta

Autor: Izabela Żukowska

Gdańsk. rok 1939. Lisa Keller jest młodą dziewczyną marzącą o karierze pieśniarki. Tymczasem jednak pracuje w knajpie. wieczorami śpiewając dla gości. Przypadek sprawia. że do lokalu przychodzi Siegfried Lewenhart. znany muzyk i wpływowy dyrektor teatru. Przedstawia on dziewczynie z pozoru atrakcyjną propozycję: w zamian za wyświadczenie mu pewnej przysługi obiecuje uczyć Lisę śpiewu i zrobić z niej sławną artystkę. Lisa zgadza się i zostaje gospodynią u jego ojca. niegdyś słynnego. obecnie zapomnianego kompozytora. Atmosfera starej willi przesiąknięta jest wielką muzyką. przebrzmiałą sławą. dawnymi koncertami. nieznanymi utworami.

Wkrótce okazuje się. że stary maestro także ma dla Lisy zaskakującą propozycję…

Nad wszystkimi zawisło przekleństwo tajemniczego utworu. które dotknęło nawet… Adolfa Hitlera. Tam. gdzie prawda jest fałszem. jedynym wybawieniem staje się muzyka. Tak przynajmniej sądzi jeden z bohaterów książki. który wierzy w nadzwyczajną moc dźwięków. Ale w tej historii nic nie jest takie. jak się początkowo wydaje. A kiedy muzyka milknie. świat zmienia się nieodwracalnie.

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog. dziennikarka radiowa. autorka serii kryminalnej o komisarzu policji Wolnego Miasta Gdańska Franzu Thiedtkem. powieści obyczajowej ‚Skazy’ i współautorka (razem z Faustyną Toeplitz-Cieślak) książki ‚Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina’. Autorka słuchowisk radiowych. laureatka nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Cierpienia młodej Hany

Autor: Katja Gorečan

Bohaterka tomu. Hana. ma około dwudziestu lat. obgryza paznokcie. pali papierosy. maluje obrazy. lubi spacerować po lesie i pisze poezję. W śmiałych konfesyjnych wierszach podmiotka opowiada o uniwersalnych dziewczyńskich doświadczeniach – przeżywaniu swojej cielesności w oczach własnych i cudzych. miesiączce. pierwszych razach. masturbacji. bólach. troskach. rozczarowaniach oraz licznych (i słusznych!) wkurwach. Te ostatnie rodzą się często ze zderzeń z rozmaitymi postaciami lekceważenia młodych kobiet. czy to w świecie literatury. czy w kolejce do kasy w sklepie. Poezja Katji Gorečan to przykład bezkompromisowego młodego feminizmu – nie oglądając się na to. czy wypada i czy się opłaca. opowiada bez cenzury o tym. co dla niej istotne. Jest przy tym błyskotliwa. pełna humoru i j

6.9: https://woblink.com/ebook/kordecki-jozef-ignacy-kraszewski-136969u

Cena:


Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia

Autor: Brian Tracy

Przełomowa książka autora bestsellera Zjedz tę żabę! przedstawia wyjątkowy pomysł na to. CZYM i KIEDY należy się zajmować. a także metodę zarządzania najróżniejszymi szczegółami naszego życia.

Jakość naszego życia w dużej mierze zależy od tego. jak sobie radzimy z zarządzaniem czasem. Zarządzanie czasem to w istocie zarządzanie człowiekiem. zarządzanie życiem. To zarządzanie sobą. Jeśli nie mamy pełnej kontroli nad własnym czasem. to ciężko będzie nam kontrolować inne dziedziny naszego życia osobistego i zawodowego. Czasami nie bardzo wiemy. co robić. a pewnych rzeczy nie udaje nam się załatwić. Dlaczego? Ponieważ moment zdaje się nie być właściwy.

W książce Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Specustawa mieszkaniowa z wyjaśnieniem rządowym

Autor: praca zbiorowa

Jest to pierwsza dostępna na rynku publikacja zawierająca ostateczny tekst ustawy z 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących z uzasadnieniem rządowym. Ustawa weszła w życie 22 sierpnia 2018 r.

Szczególnym walorem książki jest przejrzysta prezentacja poszczególnych zagadnień. Książka zawiera wyjaśnienia rządowe do poszczególnych przepisów. Każdy artykuł ustawy jest poprzedzony hasłem w klamrach opisującym jego treść. Dla Państwa wygody na końcu publikacji zamieszczono indeks rzeczowy ułatwiający odnalezienie konkretnych przepisów w nowej ustawie.

Dodatkowo publikacja została wzbogacona praktycznym komentarzem eksperckim. w którym omówione są przewidywane sk

79.2: https://woblink.com/ebook/dzialalnosc-spolki-z-o-o-w-uchwalach-wspolnikow-adam-sroga-137828u

Cena:bolesław orłowski, małgorzata olszewska, depresja nastolatków książka, spacer zdrowie, dobrze się myśli literaturą, jak lepiej myśleć. dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, egzemplifikacje, akrazja, pożądanie, opieka nad kobietą ciężarną, minczewski marczenko pdf, patrycja bukalska, ewolucja zarządzania, ezer kenegdo, książka coco chanel, budynki biurowe…