Fatalna lista

Autor: Siobhan Vivian

Piękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu. Wyobraź sobie. że gdy przychodzisz do szkoły. oczy wszystkich są wbite w jeden punkt. W listę. Czy znajdziesz na niej swoje nazwisko? A jeśli tak. to w której kategorii? Co roku ktoś – nie wiadomo. kto – wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą. druga – najbrzydszą. O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły. Na liście są nazwiska ośmiu dziewcząt. W świecie po liście ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Петербургские повести (Petersburskie opowiadania)

Autor: Николай Васильевич Гоголь

В сборник вошли такие повести Николая Гоголя. как «Невский проспект». «Нос». «Портрет». «Шинель». «Записки сумасшедшего». «Коляска». Их объединяет не только место действия – красочные картины северной столицы России первой половины 19-го века. но и тема «маленького человека» в городе на Неве. его бесправие и угнетенность. Языком сатиры и тонкого юмора автор показывает социальные противоречия. нравы и быт различных слоев общества того времени.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Wiry

Autor: Henryk Sienkiewicz

Początek XX wieku. Królestwo Polskie wstrząsane krawawą rewoltą. Agitacja. zamachy. morderstwa; obłęd i okrucieństwo socjalistycznej ideologii.

On – Władysław Krzycki – młody dziedzic. przystojny i szarmancki. skrywający w swym sercu… mroczny sekret przeszłości. Ona – Agnes Anney – tajemnicza. prześliczna Angielka. której serce bije dla Krzyckiego.

A pomiędzy nimi: z pozoru błahe. lecz narastające problemy. skrywane zaskakujące tajemnice. tragiczne skutki nierozważnego zachowania. także niepokoje. groźby i gwałt rewolucji.

Sienkiewicz precyzyjnie i bezwzględnie rozprawia się z absurdem socjalizmu; zdecydowanie piętnuje utratę wiary w tradycyjny system wartości; domaga się odpowiedzialności za złe czyny; uświadamia Czytel

25: https://woblink.com/ebook/miasto-gruzinskie-w-swietle-europejskiej-i-orientalnej-koncepcji-urbanistycznej-marika-pirveli-28644u

Cena:


Przygody K

Autor: Krzysztof Gedroyć

‚Przygody K’ są zaskakującą opowieścią o najzwyklejszej rzeczywistości. Bohaterowie niespodziewanie pojawiają się i znikają. żyją w świecie porwanym. składającym się z porozrzucanych skrawków obrazów. kręcących się na wietrze. w niezrozumiałej i doskwierającej rzeczywistości. z której nie ma wyjścia. K pragnie pozbyć się egotycznej tożsamości. szuka miejsc. leżących „poza zasadą ego”…

Takie przewartościowanie jest krokiem w stronę wolności wewnętrznej. osobistej. pogodnej – wyzwalającej od megalomanii. samouwielbienia i chełpliwości. Od siebie. Nie ma tu moralizowania. ideologizowania lub wysnuwania ocen. Rzecz jest zabawna i poważna zarazem. I literacka w świetnym stylu.

Wydawnictwo: Forma

Cena: 14.25


Dobrze ci tak

Autor: Tammara Webber

Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o nowym związku. każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów – nic nie pozostaje tajemnicą. Za swój ostatni błąd Reid zapłacił wysoką cenę – zniszczony samochód. zdemolowany dom oraz długi pobyt w szpitalu. Wszyscy agenci starają się odbudować wizerunek nastoletniego aktora. lecz jedno jest pewne – nie uda mu się uciec od konsekwencji. Dori Cantrell jest dokładnym przeciwieństwem Reida. Mocno zaangażowana społecznie. nadzoruje przebieg prac. które musi odbyć Reid. aby wypełnić postanowienia sądu. Dziewczyna nie zwraca uwagi na osiągnięcia młodej gwiazdy. Jej pełne poczucia wyższości zachowanie sprawia. że Reid pragnie za wszelką cenę udowodnić dziewczynie. że ona również jest tylko człowiekiem.

43: https://woblink.com/ebook/mistrz-i-kontynuator-tomasz-sliwinski-28452u

Cena:


Zima

Autor: Andrzej Stasiuk

„A gdy Heniek zjeżdża z góry. to jego przyczepka wygląda jak atak starodawnej kawalerii: barwy. proporce i furkot wśród płonących drzew jesieni. wśród czerwieni i złota naprzeciw suchego wschodniego wiatru. jak szarża lekkiej brygady. jak kłus pancernej chorągwi z chrzęstem. pobrzękiwaniem i skrzypem obluzowanych blach i szumem powiewających sztandarów. ale przed mostem musi przyhamować i do wsi wtacza się już całkiem dostojnie. powiewnie i cicho. Staje w ognistej plamie września. wysiada i czeka obok swojego kramu. a silnik paruje rozgrzanym olejem jak zgoniony mechaniczny koń. Lecz wokół jest pusto. Zjawiają się tylko dwa psy. Obwąchują koła. obsikują i obwąchują znowu. żeby sprawdzić. czy nie zrobiły jakiegoś błędu. jak wszystkie psy na całym świecie wszędzie tam. gdzie toczą się gumowe koła aut. Potem wolno idą do swoich spraw i Heniek zostaje sam wśród wiatru. Nie dzieje się nic. Tylko nie wiadomo skąd pachnie olchowym dymem. Światło przedpołudnia przenika przez tiule i szyfony. przez nylony i koronki. tonie w fałdach bawełny i na koniec przepada w sukiennych draperiach jak w ciemnej wodzie”.

Fragment

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9łukasz wierzbicki afryka kazika, katarzyna burzyńska sychowicz, matematyka podstawowa 2019, szatan z siódmej klasy, język angielski ćwiczenia i testy gramatyczno-leksykalne pdf, problemy środowiska, garnek strachu szustak, trędowata online, zabawy ortograficzne do druku, wyżej niż kondory, leder prześniona rewolucja, optyka pdf, za złotą bramą, tajemniczy przybysz…