ISBN

9788324167708: Wydawnictwo

Format

34.8: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-ktora-bylam-andrzej-jankowski-joanna-nalecz-mary-torjussen-126907u

Cena:


ISBN

9788324049066: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/wszyscy-ludzie-ktorych-znam-sa-chorzy-psychicznie-nowak-krystian-127710u

Cena:


:

:

Cena:


ISBN

9788380738737: Wydawnictwo

Format

20.9: https://woblink.com/ebook/o-czym-szumia-wierzby-kenneth-grahame-127343u

Cena:


Socjalizm jest piękny

Autor: Lijia Zhang

Lijia Zhang. bystra i wesoła nastolatka. wbrew swej woli staje się robotnicą w fabryce produkującej rakietowe pociski balistyczne dalekiego zasięgu (ICBM). Każdego miesiąca musi stanąć w kolejce. aby przedłożyć fabrycznej ‚policji okresowej’ materialny dowód. iż nie jest w ciąży. Podporządkowana opresyjnym procedurom obowiązującym na strzeżonym terenie oraz reżimowi politycznych szkoleń. Zhang w miarę dorastania coraz bardziej pozbywała się złudzeń co do ‚Chwalebnej Sprawy’. jakiej ponoć służyli. Zaczęła uczyć się języka angielskiego. Z dumą afiszowała się intelektualną niezależnością – nosiła kolorowe ubrania w zachodnim stylu i pomagała w zorganizowaniu w Nankinie największej robotniczej demonstracji poparcia dla protestu na placu Tiananmen w 1989 roku. Zdając relację ze zmian we własnym prywatnym życiu. Zhang dostarcza jednocześnie zapis przełomowego przeobrażenia chińskiej ekonomii: jej fabryka. nadal produkując ICBM. wygrywa przetarg na wykonanie gigantycznego posągu Buddy z brązu. albowiem kraj ogarnęła gorączka poszukiwania zysków.

‚Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin’ jest świadectwem osobistego zwycięstwa Zhang. która potrafiła wyrwać się spod kontroli i odmienić swój los.

Wspomnienie oparte na ostrych spostrzeżeniach i wspaniałej czułości… Prawdziwie autentyczny wkład w nasze zrozumienie współczesnych Chin.

Jonathan D. Spence

Literacki klejnot… Zhang zręcznie rozpościera przed nami drogę całego pokolenia. rozpaczliwie pragnącego oderwać się od tradycji i życia. by śnić niemożliwe. To książka do rozkoszowania się. tom. który się pokocha. a przede wszystkim. obraz życia. jakie trzeba celebrować.

Da Chen. autorka ‚Colours of the Mountain’

Piękny pamiętnik… Współczesna literatura chińska obfituje w pamiętniki ofiar. ale to jest prawdziwa opowieść o aspiracji: młoda kobieta dorasta w kraju desperacko próbującym robić to samo.

Peter Hessler. korespondent w Pekinie dla ‚The New Yorker’ i autor ‚River Town’

Piękne… Niezwykłe wspomnienia… Ważny dokument historyczny i żywy. poruszający portret determinacji młodej kobiety.

‚Kirkus Review’

Lijia Zhang urodziła się i wychowała w Nankinie. Jej artykuły pojawiają się w wielu międzynarodowych publikacjach. takich jak ‚South China Morning Post’. ‚Japan Times’. ‚The Independent’ (Londyn). ‚Washington Times’ i ‚Newsweek’. Jest stałym mówcą w Radiu BBC i NPR. Obecnie mieszka w Pekinie z dwiema córkami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9star wars koniec i początek, kaja nordengen, autor dzieci kapitana granta, oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego andreas moritz, krystyna rokiczana dzieci, dziewczyny do wynajęcia, lissauer pediatria, fifa 19 sterowanie, opowieści ziemiomorza, integracja sensoryczna na co dzien, macierz fcb, wiek niewinności książka, test temperamentu pdf, coben zachowaj spokój, wielki kryzys gospodarczy przyczyny i skutki, prosze slonia, zaklęty…