Ostatnie chwile. Bardzo ludzkie historie

Autor: Kathryn Mannix

W ciągu całego życia są tylko dwie doby. które mają dla nas mniej niż dwadzieścia cztery godziny. Spinają one księgę życia niczym okładka: rocznicę pierwszego z tych dni celebrujemy co roku. ale to dzięki temu drugiemu dostrzegamy drogocenność życia. Oglądanie śmierci przypomina oglądanie narodzin. W obu przypadkach występują wyraźne zmiany kolejnych stadiów. prowadzące do przewidywanego finału. Ogólnie mówiąc. oba te procesy mogą bezpiecznie przebiegać bez żadnej zewnętrznej interwencji. jak wie każda mądra położna. Zresztą naturalny poród jest pewnie nawet bardziej przykry od naturalnego umierania – cierpienie i zdehumanizowanie. które ludzie zwykli przypisywać chwili śmierci. tak naprawdę bowiem rzadko jej towarzyszą. * * * Mam nadzieję. że będziesz się mniej bał oraz będziesz bardziej skłonny przygotować się do umierania i o nim rozmawiać. Napisałam tę książkę. bo uważam. że wszyscy możemy lepiej żyć – i lepiej umierać – dzięki świadomości końca. Kathryn Mannix Oto prawdopodobnie najbardziej poruszająca książka. jaką przeczytasz tego roku. Jej autorka. doświadczony lekarz opieki paliatywnej. subtelnie i ciepło opowiada historie swoich pacjentów i ich bliskich w krytycznym dla nich momencie. by pomóc nam oswoić się z nadejściem śmierci. Często boimy się tych ostatnich chwil. przeraża nas ból. który. jak sobie wyobrażamy. im towarzyszy. a nawet wypieramy fakt. że zbliża się koniec. Kathryn Mannix ze spokojem i zrozumieniem dla ludzkiej natury przeprowadza swoich bohaterów – i nas. czytelników – przez proces pogodzenia się z tym. co nieuniknione. w taki sposób. by zdążyć zrobić i powiedzieć to. co najważniejsze.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


ISBN

9788301203740: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/dawno-temu-byl-sobie-algorytm-martin-erwig-139413u

Cena:


Tamte wakacje

Autor: Taylor Sara

Ta historia wydarzyła się latem 2018 roku. Marta porzuciła pracę w Mordorze przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie i założyła własną działalność gospodarczą – firmę szkoleniową. Jest atrakcyjną trzydziestokilkulatką. Silną. niezależną i zdeterminowaną kobietą. Ale to tylko pozory. Po wejściu do domu. zmyciu perfekcyjnego makijażu i zdjęciu drogiego. doskonale skrojonego kostiumu. traci poczucie własnej wartości. rozsypuje się wewnętrznie. zmieniając się w bezbronną i przestraszoną dziewczynkę.

Toksyczny związek. Romans i namiętność. a także potworny dramat głównej bohaterki. W książce uderza niezwykły realizm współczesnego życia i pracy w korporacjach Warszawy i Lublina. Ale to także książka o tym. jak przypadkowe zdarzenia i spotkania mogą odmienić nasze życie. Wszystko zal

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 35.9


ISBN

9788394746995: Wydawnictwo

Format

11.5: https://woblink.com/ebook/z-rozmyslan-prozniaka-wydanie-dwujezyczne-angielsko-polskie-jerome-k-jerome-137827u

Cena:


Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Autor: Grażyna Rosa

Umiędzynarodowienie działalności polskich firm powoduje konieczność poznawania odmiennych kultur i zwyczajów panujących w biznesie. Zróżnicowanie kulturowe jest przyczyną trudności w komunikacji. Współpraca z osobami zachowującymi się w inny sposób. problemy z komunikacją werbalną i niewerbalną mogą powodować dyskomfort. poczucie wyobcowania. a nawet niepowodzenie przedsięwzięcia biznesowego. Zrozumienie innej kultury jest zadaniem bardzo trudnym. Należy wyzbyć się własnych przyzwyczajeń. nawyków i paradygmatów. aby z pełną otwartością przyjąć inne. nieznane wcześniej zachowanie drugiej osoby. Jednym z elementów. które mogą pomóc menedżerom w pokonaniu bariery kulturowej. jest zebrana przez Autorów wiedza o zachowaniach innych narodowości.

W:

Cena:


ISBN

9788328710559: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kintsugi-jak-czerpac-sile-z-zyciowych-trudnosci-navarro-tomas-137845u

Cena:elliot aronson człowiek istota społeczna pdf, ćwiczenia pamięci pdf, mozg rzadzi, szaleństwa, historia anglii książka, i nie było już nikogo charakterystyka postaci, dobry chlopak hokeisci pdf doci, barbara jarosz, omerta mario puzo, jezus z nazaretu pdf, polska piosenka, hello neighbor pre alpha, nowy chłopak, w głębi lasu pdf, czerwony alarm, zbrodnia nie przystoi damie…