https://woblink.com/product-publication/download/139959/epub

1:

:

Cena:


Tajemnicze życie oceanów

Autor: Robert Hofrichter

Morze jest niewyczerpanym źródłem opowieści! Jedna bardziej fascynująca od drugiej!

1 337 323 000 KILOMETRÓW SZEŚCIENNYCH

– tyle wody zawierają oceany. Gigantyczne akweny. które fascynują nie tylko artystów i poetów. ale przede wszystkim oceanografów i biologów. Robert Hofrichter jest jednym z nich.

Opisuje najciekawsze historie z mokrego świata. który otacza Ziemię. Poznajemy dziwny styl życia i osobliwe praktyki seksualne pod powierzchnią wody. spotykamy przyjazne rekiny i odurzone delfiny. dowiadujemy się o monstrualnych falach. potworach z głębin i o powstaniu życia na Ziemi. Książka tak ekscytująca jak nurkowanie w oceanie!

Sekrety oceanu.

Opowieści o potędze i pięknie oceanów.

Książka jak morze – zróżnicowana i ożywcza.

Z kolorowymi ilustracjami.

Robert Hofrichter – urodzony w 1957 roku austriacki biolog. obrońca przyrody. dziennikarz i fotograf natury. Jest autorem licznych dzieł. w tym słynnego na całym świecie leksykonu grzybów. Fascynującym podwodnym światem zainteresował się w już dzieciństwie. i to zainteresowanie nie opuszcza go przez 50 lat!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Zaklinacz deszczu

Autor: Jiří Hájíček

Zbyněk pracuje jako urzędnik zajmujący się nieruchomościami. Życie wydaje mu się pasmem nudy. do tego cierpi na bezsenność. a jego małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Jedyną ucieczką od trosk jest wizja wyprawy na Spitsbergen. Pewnego dnia rutyna ulega zaburzeniu – jedno spotkanie z dawną miłością zmienia wszystko.

Zbyněk odżywa: angażuje się w rozwiązanie pozornie prostej sprawy dotyczącej prawa do dziedziczenia ziemi i wraca do rodzinnej wsi. Szybko okazuje się. że nie jest tam mile widziany. Zbyněk próbuje przerwać zmowę milczenia i zaczyna mu grozić poważne niebezpieczeństwo…

Choć na pierwszy plan zdaje się tu wysuwać kryminalny wątek utraconej ziemi i walki o jej odzyskanie. w historii opowiedzianej przez Hájíčka kryje się o wiele więcej. Dzię

:

Cena:


Wiersze wybrane

Autor: Tomasz Różycki

Tomasz Różycki jest jednym z najwybitniejszych poetów swojego pokolenia. Jego wiersze – doceniane zarówno w Polsce. jak i na świecie. mówią rzeczy przejmujące i ważne. dotykają realnego świata. opatrują jego rany. Są świadectwem siły słów właściwie użytych. Pokazują. że polszczyzna może stać się mową czegoś. co powinno zostać powiedziane. co jest konieczne jak oddech. ale wymyka się naszym codziennym – udręczonym i ogłupiałym – słowom.

Publikacja jest edycją autorskiego wyboru wierszy pochodzących ze wszystkich tomów lirycznych wraz z płytą rejestrującą głos Tomasza Różyckiego.

Książka będzie stanowiła kontynuację kolekcji Wydawnictwa a5 złożonej z tomów poetyckich z audiobookami. W serii ukazały się wybory Wisławy Szymborskiej. Julii Hartwig. Sta

31: https://woblink.com/ebook/mity-narodow-europy-jan-tetter-138696u

Cena:blanka lipińska 365 dni pdf doci, dallas ’63, kobiety z bloku 10: eksperymenty medyczne w auschwitz, chyłka testament, zadry, łatwy sposób na rzucenie palenia pdf, rozmówki ukraińsko polskie pdf, okres połowicznego rozpadu uranu, głębia. skokowiec, puzyno tekst, persfazje, szalona historia komputerów, negocjacje książka, filistyn, prof nieumywakin, kurowski wojciech, i wyjechać w bieszczady…