Golden Hill

Autor: Spufford Francis

Najlepsza XVIII-wieczna powieść od XVIII wieku. Frances Stonor Saunders. BBC Radio 4 

Pewnego listopadowego wieczora. zmęczony tygodniami morskiej podróży. Richard Smith wreszcie czuje upragniony grunt pod stopami. które poniosły go do kantoru przy ulicy Golden Hill. Wszystko przez weksel na zawrotną kwotę tysiąca funtów. 

Jego posiadacz niechętnie mówi o swojej profesji. Chętnie za to korzysta z uroków życia młodego i tajemniczego awanturnika. Co w mig wyczuwają córki właściciela kantoru. Szarmancki. ale bezczelny. o iskrzącym się wzroku. szybko zdobywa rozgłos. a Nowy Jork. który w XVIII wieku nie był jeszcze metropolią. huczy od plotek. 

Powieść Francisa Spufforda. zarówno dzięki fabule. jak i językowi. pozwala nam cofnąć się w przeszłość. Do czas

:

Cena:


ISBN

9788381191517: Wydawnictwo

Format

16.9: https://woblink.com/ebook/poszukiwacz-marzen-z-kamera-wsrod-kobiet-iranu–124594u

Cena:


Jak i o czym po angielsku? Praca. Rodzina. Szkoła. Zdrowie. Zakupy.

Autor: Izabella Rodzik-Sambierska

Książka stanowi kontynuację i uzupełnienie wcześniejszej publikacji Jak? Gdzie? Kiedy? Everyday English dla Polaków tej samej autorki.

O ile jednak wcześniejsza książka dotyczyła ludzkich emocji. o tyle ta dotyczy sytuacji codziennych. Gdy spotkacie służbowo lub towarzysko osobę anglojęzyczną. to zapewne zechcecie z nią porozmawiać – oczywiście w języku angielskim.

Jeśli tematem rozmowy będzie dom. praca. rodzina. szkoła czy zakupy. to Jak i o czym po angielsku? z pewnością w tym pomoże.

A gdy będziecie za granicą i rozchorujecie się. dopadnie was ból zęba lub inne dolegliwości i trzeba będzie szukać pomocy u lekarza. to w Jak i o czym po angielsku? znajdziecie właściwe słówka i wyrażenia. pomocne w p

29.9: https://woblink.com/ebook/winne-wzgorze-wiara-dorota-schrammek-127236u

Cena:


ISBN

9788381192187: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/lancuch-krwi-czesc-iii-na-tropie-cygana–124490u

Cena:


Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku

Autor: Tom Dyckhoff

Napisana z polotem opowieść o architekturze ostatnich dziesięcioleci. Od Londynu po Dubaj dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej monumentalnych. ostentacyjnych i ekstrawaganckich budynków. które radykalnie zmieniają miejski krajobraz. Ale pod wpływem globalizacji i wielkiego kapitału zmieniły się także prawa. jakimi rządzi się miejska przestrzeń – i w rezultacie to. jak wygląda nasze życie w miastach. Tom Dyckhoff. brytyjski krytyk architektury i urbanistyki. opowiada o tym wszystkim ze znawstwem. swadą i poczuciem humoru.

Gdy zejdziemy z powrotem na poziom ulicy. zostawimy The Shard. miniemy tarki do sera i korniszony i dojdziemy do ronda Old Street. które leży pół godziny drogi na północ od City. to natkniemy się na budynek o dziwnym wyglądzie. W pierwszej chwili trudno znaleźć słowa. żeby go opisać. Bo co można powiedzieć o ogromnym bloku mieszkalnym ze stali i szkła składającym się z dwóch połączonych kul. wyglądających jak para oderwanych od reszty ciała pośladków z odciśniętą na nich kratką? Rondo Old Street nie jest piękne. Przestrzeń o tego typu trudnej urodzie agenci nieruchomości nazywają ‘miejscem z charakterem’.

Książka Dyckhoffa pozwala z dystansem spojrzeć na to. co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta”.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 46mówca umarłych pdf, leksykon krzyzowkowy, karolcia ile stron, informacja w środowisku cyfrowym, jaką naukę zawiera baśń o rybaku i rybce, sex polacy, opowiesci pielgrzyma, insulinooporność pdf, 5 języków miłości dla singli, władcy przestworzy, metoda felicji affolter, podręcznik do francuskiego pdf, jack kerouac w drodze pdf, operacja rafael, zachowanie etyczne, bóg nie mruga pdf, nie boje się, ślepnąc od świateł pdf, wampir z kc audiobook, guzik ang, jak napisać pracę magisterską krok po kroku…