Uraz kręgosłupa

Autor: Jerzy Kiwerski

Niezależnie od tego. jaka jest przyczyna urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego. ma on poważne konsekwencje tak fizyczne. jak i psychiczne. Brak możliwości poruszania się na własnych nogach. częściowa lub całkowita zależność od osób trzecich to tylko niektóre ze skutków urazu. z którymi musi się zmierzyć osoba. która go doświadczyła. Zmienia się życie zarówno osoby. która doznała urazu. jak i jego rodziny. Można powiedzieć. że tak jak łamie się kręgosłup. tak łamie się dotychczasowe życie. Leczenie osoby po urazie to złożony proces rozciągnięty w czasie. w którym powinien uczestniczyć wielospecjalistyczny zespół. Jego zadania to leczenie. rehabilitacja i pomoc w szeroko rozumianej adaptacji do życia z niepełnosprawnością.

49: https://woblink.com/ebook/laboratorium-w-szufladzie-zoologia-marta-alicja-trzeciak-126878u

Cena:


Człowiek – Media – Edukacja

Autor: Janusz Morbitzer

Edukacja medialna to nie tylko – jak dotąd przyjmowaliśmy – przygotowanie do mądrego. w tym krytycznego i odpowiedzialnego korzystania z mediów. Wyrasta ona. a przynajmniej wyrastać powinna. na podglebiu ogólnej kultury. którą

należy kształtować od pierwszego dnia pojawienia się człowieka na świecie. Co więcej. bez tego kulturowego podglebia nie uda się ukształtować mądrego użytkownika mediów. Media nie są bowiem odrębnym fragmentem rzeczywistości – są częścią naszego życia i do medialnego świata wkraczamy z całym bagażem uznawanych wartości. cech charakteru. problemów psychicznych. z naszą inteligencją. wiedzą. politycznymi poglądami. wierzeniami itd. Bo prawda. dobro czy odpowiedzialność w realnym świecie. będą prawd

:

Cena:


Gerappa

Autor: Rafał Staromłyński

Tym razem manna naprawdę spadła z nieba i… pomieszała wszystkim szyki

Dżako i Wór – znudzeni studenci na wakacjach pod miastem. Bez kłopotów i jakichkolwiek perspektyw aż do chwili. gdy pod ich stopy spada z nieba… sto kilogramów białego proszku. Na kilka dni ich nudne życie zmienia się w sensacyjną przygodę. Wpadając w kolejne opresje. poznają przestępczy świat i na chwilę pozostają jego częścią.

Gerappa to przezabawna czarna komedia – z absurdalnymi zwrotami akcji. ironią narratora i soczystym językiem kolorowych. choć niekiedy bezwzględnych. bohaterów: przemytników z Tybetu. zakonnic dilerek. schizofrenicznego policjanta i niejednego prawdziwego mafiozo.

– Wiesz. co to może być? – Skinął głową na kupę białego proszku.

Obaj wiedzi

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 69.9


:

:

Cena:tajemniczy ogród burnett, kup kochance męża kwiaty pdf, foryś robert, podstawy rysunku pdf, cienie w hiroszimie, materiały do nauki angielskiego pdf, far cry 2 solucja, fizjonomia człowieka, małgorzata skowronek, koronny nr 1, książki o zdrowym odżywianiu pdf, miarka karol, rodzina pdf…