Witnessing Karachi

Autor: Jakub Wilanowski-Hilchen

The 1990s were a particularly violent decade in the history of Karachi. Political. ethnic and religious conflicts. as well as a number of security operations. ravaged the city. which in the middle of the decade turned into an urban quasi-war zone. This study is an attempt to provide a glimpse into the life

of this conflict-torn city from an inside perspective. through an analysis of the literary representations of the city’s upheaval in contemporary Urdu literature.

The conflicts and violence of the said period provoked a fairly limited immediate literary response. which made it possible to include all of it – as far as the author is aware – in this study. The works analysed here include a novel. two collections of short stories and a collection of poems

28.35: https://woblink.com/ebook/wzmocniona-wspolpraca-w-unii-europejskiej-joanna-sapiezko-samordak-128051u

Cena:


Święty Jacek Odrowąż

Autor: Jan Andrzej Spież

Święty Jacek Odrowąż (ok. 1183–1257) to jeden z najbardziej popularnych polskich świętych. Znany jest ze swojej gorliwości wędrownego kaznodziei i organizatora wielu wspólnot zakonnych. Święty Jacek wraz z bł. Czesławem jako pierwsi Polacy otrzymali habity dominikańskie z rąk samego założyciela Zakonu Braci Kaznodziejów i rozpoczęli dzieło zakładania klasztorów. Powstałe wówczas konwenty. m.in. w Krakowie. Wrocławiu. Gdańsku. Kamieniu Pomorskim. Sandomierzu. wytyczyły zasięg polskiej prowincji zakonu. Dzięki prowadzonej misji ewangelizacyjnej na terenie Rusi. Prus i Litwy św. Jacek otrzymał przydomek Apostoła Słowian.

Z postacią świętego łączone są liczne cuda. czynione zarówno za życia. jak i po śmierci. m.in. przywrócenie do życia młodzieńca. przejście suchą stopą po wodzie. podniesienie zniszczonych gradem zasiewów.

17 kwietnia 1594 roku papież Klemens VIII ogłosił Jacka świętym.

„Wyraz Jacingtus znaczy drogocenny kamień. który jest lśniący. błękitny. podobny do złota i bardzo twardy. I św. Jacek również jaśniał przez głoszenie ewangelicznej nauki. był błękitny przez swą świętość życia i bardzo wytrwały w krzewieniu wiary katolickiej”.

Lektor Stanisław

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 15.99


Kompleks bezpieczeństwa w regionie Azji Środkowej po 1991 r.

Autor: Marek Musioł

„Przedkładana Czytelnikowi książka wpisuje się w tak obecnie ważny. a zatem i szeroko badany. obszar badań nad bezpieczeństwem. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z oryginalnym tematem i nowatorskim podejściem do tej. tak popularnej. problematyki. Autor wykorzystuje bowiem teorię kompleksów bezpieczeństwa do szczegółowej analizy krajów poradzieckich zaliczanych do Azji Środkowej (Uzbekistan. Kazachstan. Turkmenistan. Kirgizja i Tadżykistan). Teoria ta. wraz z koncepcją sekurytyzacji. której także uwagę poświęcono w niniejszej pracy. mieści się w tzw. szkole kopenhaskiej – znanej już powszechnie. ale nie mającej wielu „uczniów” a zatem nie owocującej bogactwem publikacji na rynku polskojęzycznym”. /Prof. dr hab. E

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Cena:agnieszka siepielska rhys pdf, nasze małe kłamstwa, diana palmer spis książek, niebrzydowski jarosław, księgi judaizmu, klart, zdradziecka królowa pdf, rydel poeta, bioetyka definicja, fenomen facebooka, spal tę wodę, coben mistyfikacja, teresa michałowska średniowiecze, magdalena błażek, konteksty społeczne, gardeners, anatomia człowieka książka pdf, słownik polsko-ukraiński…