PDF

32274: 6

https://woblink.com/product-publication/download/32274/pdf

:

Cena:


ISBN

9788379003976: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/mannerheim-lozanna-swoja-droga-adam-kadmon-32352u

Cena:


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom IV

Autor: Maurycy Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskiego

:

Cena:


1

:

:

Cena:


AK 75

Autor: Wojciech Königsberg

Nigdy nie pogodzili się z klęską kampanii wrześniowej. Nie mieli zamiaru zginać karku przed okupantem. Stanęli do walki wówczas. gdy polskie państwo przestało istnieć. I stworzyli własne – Polskie Państwo Podziemne. Największą strukturę konspiracyjną okupowanej Europy. O czym sama Europa zdaje się nie pamiętać.

Siali postrach wśród hitlerowców. Nie dawali o sobie zapomnieć. Wymierzali sprawiedliwość za zbrodnie popełniane na polskim narodzie. Przeprowadzali zamachy na okupantów. Likwidowali konfidentów i agentów gestapo. Odbijali więźniów z rąk oprawców. Wysadzali w powietrze niemieckie pociągi z żołnierzami i uzbrojeniem. Prowadzili wojnę psychologiczną i zajmowali się dywersją.

Oto oni – żołnierze Armii Krajowej.

 75 spektakularnyc

:

Cena:


Stańczyk

Autor: Michał Bobrzyński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Stańczyk (zw. też Stasiu Gąska) błazen nadworny Jana Olbrachta. Aleksandra Jagiellończyka. Zygmunta Starego i Zygmunta II Augusta. znany z ostrego dowcipu. Zarówno imię. nazwisko. jak i przebieg jego życia pozostają nieznane. a daty urodzenia i śmierci niepewne. Pochodził z podkrakowskich Proszowic. Słynął z ciętego dowcipu. nie oszczędzał władców w ocenie decyzji politycznych (m.in. na temat hołdu pruskiego 1525 roku). Przez to uważany był za wielkiego patriotę. człowieka wykształconego i zorientowanego na arenie politycznej. Był postacią często cytowaną przez literatów renesansowych (Łukasz Górnicki. Jan Kochanowski. Marcin Kromer. Mikołaj Rej

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Format: EPUB.MOBI

19.5

1:

Cena:ambiwalencja emocjonalna, praktyczne metody osiągania sukcesu, marcin kozioł, policja pdf, mróz chyłka tom 2, sprawdzian ekologia pdf, maria rotkiel ile ma lat, english repetytorium tematyczno leksykalne pdf, cudaczek wysmiewaczek, anna wierzbica, postacie dzieci, anatomia zwierząt krysiak pdf, streszczenie opowieści wigilijne, heroes 6 rozwój bohatera…