Prawda i iluzja

Autor: Jennifer Sommersby

Vérité: klucz do dobra znajdziesz w prawdzie.

Genevieve Flannery pracuje wraz z matką w cyrku. Pewnego dnia Delia Flannery ginie podczas wykonywania sztuczki na obręczy. Okoliczności jej wypadku są dosyć tajemnicze. gdyż wykonywała ten numer wielokrotnie. bez najmniejszych problemów. Dziewczyna. próbując rozszyfrować tę zagadkę. powoli odkrywa rodzinne sekrety.
Jej matka przez całe życie widziała duchy. rozmawiała z nimi. Wśród nich pojawiał się również prześladujący ją demon Etemmu. Delia potrafiła także przywrócić życie usychającym roślinom.

Genevieve jest również wyjątkowa – potrafi leczyć dotykiem nawet bardzo poważne urazy i ciężkie choroby. Do tej pory jednak nigdy nie widziała żadnego ducha…

W czasie odkrywania sekretów. które matka starannie ukrywała. dziewczyna poznaje tajemnicę rodów. wywodzących się ze starożytnej Mezopotamii. którym powierzono trzy magiczne księgi Avrakedavra. Każdy z tych tomów dotyczy innego aspektu egzystencji – życia. śmierci i pamięci. Okazuje się. że Delia bardzo głęboko ukryła tom. nad którym sprawowała pieczę. by jeden z potomków pradawnych rodów nie zdołał zdobyć wszystkich trzech ksiąg. Zgromadzenie ich w jego rękach mogłoby mieć katastrofalne znaczenie dla świata. Delia oddała życie. żeby się tak nie stało.

Teraz z kolei zagrożone jest życie Genevieve. By się uratować. musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie trzy księgi. Pomagają jej w tym przyjaciele. gotowi zrobić dla niej wszystko…

To uniwersalna historia o znaczeniu przyjaźni. lojalności oraz o walce z własną słabością.

To pełna ekspresji. ekscytująca i przykuwająca uwagę książka. która przypadnie do gustu fanom literatury dla młodych dorosłych.

prettybooks.co.uk

Sommersby łączy dramaturgię. nastoletnie zauroczenie. starożytną wiedzę i niebezpieczną magię z urzekającą scenerią cyrku w klimatycznej. z rozmachem napisanej opowieści.

fantasticfiction.com

Choć w kulisach jest tłoczno. Delia – albo mama (mogę ją nazywać i tak. i tak. ale publicznie wybieram to pierwsze) – robi szpagat. żeby się rozciągnąć. Burzę rudych włosów zwinęła w kok. Porusza ustami. rozmawiając bezgłośnie ze swoimi „przyjaciółmi”. których żadne z nas nie może dostrzec. Twierdzi. że przynoszą jej szczęście. Dorastałam. słysząc opowieści o tych „przyjaciołach” – Alicii i pradziadku Udishu – choć teraz wydają się bardziej jak wzięte z bajek braci Grimm. Ale jeśli Alicia i Udish ją uspokajają i dają jej siły do występu. to jestem za.

W końcu cyrkowcy to przesądny ludek.

Dotykam jej ramienia. a ona urywa w połowie zdania. spogląda na mnie z uśmiechem. Mruży oczy; cyrkonie przyklejone do jej policzków migoczą. Prostuje się jak gazela. stawiając jedną smukłą nogę za drugą. Wcielenie gracji.

Na kufrze nieopodal leży bukiet w celofanie. Zrywam mały. więdnący kwiatek i podaję go mamie.

– Proszę.

Jennifer Sommersby tworzy także książki dla dorosłych czytelników – pod pseudonimem Eliza Gordon.

Studiowała filologię angielską. politologię i kryminologię na Uniwersytecie Stanowym w Waszyngtonie.

Jest pełnoetatową mamą czwórki dzieci. a pierwsze projekty tworzyła w różnych okolicznościach – w samochodzie. nocami. w ulubionej kawiarni. Lubi pisać. gdy jest cicho i spokojnie. Obsesyjnie kupuje książki. a żeby odreagować frustrację i stres chodzi na siłownię. Jej ulubionym pisarzem jest J. R. R. Tolkien.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


:

:

Cena:


Mitologia grecka i rzymska

Autor: Katarzyna Marciniak

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie uhonorowanej prestiżową Nagrodą Klio Mitologii greckiej i rzymskiej prof. Katarzyny Marciniak. Autorka przybliża postaci i wydarzenia z mitologii. bez których nie sposób zrozumieć współczesnej kultury. Poznamy różne oblicza Meduzy. dowiemy się. czy bóg wina Bachus chorował na żółtaczkę. dotrzymamy towarzystwa Arnoldowi Schwarzeneggerowi. gdy jako Herkules będzie przemierzał ulice Nowego Jorku. Książka prezentuje treści na zasadzie leksykonu. co ułatwia poruszanie się w gąszczu mitologicznych postaci i wydarzeń. Zawiera liczne ilustracje i ciekawostki. a także informacje o funkcjonowaniu motywów związanych z daną postacią w literaturze. filmie. sztukach plastycznych czy muzycznych. co uatrakcyjnia lekturę oraz poszerza wiedzę. Autorka z

:

Cena:


Psychotronika – współczesna nauka o świadomości

Autor: dr Danuta Adamska-Rutkowska

Autorka bestsellerów łączących naukę z tym. co niezwykłe. w swojej najnowszej publikacji ujawnia mechanizmy. dzięki którym funkcjonują takie zjawiska jak teleportacja. lewitacja. telepatia. jasnowidzenie czy telegnozja. Co więcej. udowadnia. że większość ludzi jest w stanie skorzystać z tych pozornie magicznych praktyk. Rzuca również nowe światło na bioenergoterapię i zdradza sekrety stosowania tego typu uzdrawiania. Opisuje wyłącznie te anomalne zjawiska. które mają praktyczne zastosowanie. Podkreśla przy tym. że zdecydowana większość osób nie jest świadoma kryjącego się w nich potencjału. Jeśli więc masz prorocze sny czy zdolność przewidywania przyszłości. warto dowiedzieć się. jak ona działa. Niezwykłe zjawiska – praktyczne korzyści!

39.9: https://woblink.com/ebook/podrecznik-astrologii-wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-swoim-horoskopie-boland-yasmin-135856u

Cena:


Ekonomia międzynarodowa Tom 1

Autor: Maurice Obstfeld

Nowe wydanie bestsellerowego podręcznika z zakresu ekonomii międzynarodowej. Publikacja składa się z dwóch niezależnych tomów poświęconych handlowi i finansom międzynarodowym. Autorzy. aby pomóc studentom zrozumieć i zapamiętać podstawy logiki ekonomii międzynarodowej. na każdym etapie ilustrują zagadnienia teoretyczne odpowiednimi rzeczywistymi danymi statystycznymi oraz przykładami problemów polityki gospodarczej.

Zawartość podręcznika została dokładnie zaktualizowana. a większość rozdziałów gruntownie zmieniona. Zmiany te są odpowiedzią zarówno na sugestie czytelników. jak i na kilka ważnych zdarzeń dotyczących teoretycznych i praktycznych aspektów ekonomii międzynarodowej.

Oprócz zmian strukturalnych autorzy zaktualizowali podrę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109


Niebezpieczna sekwencja

Autor: Aleksandra Marinina

Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej

Caryca rosyjskiego kryminału raz jeszcze zaskakuje! 

Na co dzień spokojny i ułożony świat łyżwiarzy figurowych zakłóca bestialska zbrodnia. W wyniku tajemniczego splotu wydarzeń ginie Michaił Bołtienkow – elitarny trener. człowiek-legenda. który zdążył wychować niejednego mistrza. 

Ciało zostaje znalezione koło domu jego kolegi. Walerija Łamzina. Świadkowie twierdzą. że trenerzy wygrażali sobie nawzajem. 

Sprawa wydaje się oczywista. Jednakże Nastia Kamieńska i jej przyjaciele z Pietrowki – Anton Staszys i Roman Dziuba – mają inne zdanie na ten temat. 

Odkrywają bezduszność i cynizm panujące na lodzie. Anioły na nim nie przetrwają…

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 31.gabriel pdf, batman rozbite miasto, dariusz szafrański, bręborowicz ginekologia pdf, józef penc, krasowski robert, piotr piszczek, pozycja ustrojowa prezydenta, tomasz orzechowski, 622 upadki bunga pdf, ewa lange, rachunek kosztów pdf, antoni sygietyński, niemiecki od rana do wieczora, pisemne wyjaśnienie do zus wzór, faktoring pdf, kosmetologia książki, słownik czeski polski, maszyny kroczące, zabawy z prawem autorskim, stulecie winnych książka tom 3, zarządzanie stresem czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, pracować inaczej pdf, monika mucha, kronika dzierzwy, sentymentalna bzdura pdf…