Dzieje Rzeczypospolitej Polskiej do piętnastego wieku

Autor: Jędrzej Moraczewski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Z przemowy: „Składam tu początek dziejów ojczystych. które. jeśli się pokażą przydatnymi. a życia wystarczy. mogą być i dalej prowadzone. Jakkolwiek podaje wszystko. co tylko w źródłach znaleźć mogłem. przecież mała zrobiła się książka. Nie zakreśliłem sobie wcale jej objętości. ale rosła dowolnie według tego. jak przedmiot w moje pojęcie wpadał. a jak się przez wysłowienie odbijał. Ciągnąłem ma pracę przez lat kilka. nie tak dla mozolności. jak dlatego. że kronikarzy i dokumenta trzeba było ze stron rozmaitych sprowadzać. a nie chciałem nic pominąć. co obejrzeć należało”. I jak widać z tre

9: https://woblink.com/ebook/z-rawenny-pamiatki-rawennackie-corka-teodozjusza-ostatni-przytulek-dantego-zdzislaw-morawski-32129u

Cena:


Hanna Panna. Kobiety rządzą światem

Autor: Anna Emilia Rakowska

Hania jest nowoczesną trzydziestolatką. singielką. W przeciwieństwie do Bridget Jones. jest zmęczona miłosnymi perypetiami.Po przeprowadzce do Warszawy postanawia skoncentrować się na rozwoju osobistym. Bohaterka spełnia się zawodowo. prowadzi blog i niespecjalnie wierzy w przeznaczenie. Na jej szczęście oddane przyjaciółki – Ania. mama kilkuletniego. energicznego Filipka oraz Hania – urocza siostra zakonna. wierzą w przeznaczenie za nią. Jeszcze bardziej wierzy w Hanię samo przeznaczenie. które goni za nią od dzieciństwa. raz po raz stawiając na jej drodze pewnego Piotra. Gdy więc w końcu zostaną z Piotrem parą i wydaje się. że nic nie stanie na drodze ich wielkiej. namiętnej. romantyczno-erotycznej miłości. ukochany nagle znika z jej życia. Podczas. gdy H

59: https://woblink.com/ebook/jak-sie-uczymy-daniel-l-schwartz-jessica-m-tsang-kristen-p-blair-32396u

Cena: Jessica M. Tsang


Innowacje i przedsiębiorczość w procesie podnoszenia konkurencyjności przedsiębiorstw

Autor: Vanda Marakova

Wśród licznych kategorii pojęciowych współtworzących współczesną wiedzę w dziedzinie ekonomii i zarządzania niewątpliwie poczesne miejsce zajmu¬ją. ściśle związane z sobą. przedsiębiorczość i innowacyjność. W teorii wysoką rangę zapewniły im przede wszystkim publikacje A. Schumpetera i P. Druckera. wskazujące na znaczenie twórczej inwencji wynalazców i przedsiębiorczej kreatywności menedżerów w poszerzaniu zakresu i doskonaleniu sposobów zaspokajania ludzkich potrzeb. a tym samym stymulowania wzrostu gospodarczego i dobrobytu społeczeństwa. W praktyce gospodarczej innowacje stanowią ważny oręż w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej na coraz bardziej wymagającym rynku. Są głó

39: https://woblink.com/ebook/motywacja-do-zmiany-zachowan-ryzykownych-w-chorobie-jolanta-zycinska-32608u

Cena:


Pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki

Autor: Mickaël Launay

Ciekawość bierze jednak górę. Obserwuję to na co dzień. Matematyka budzi strach. ale i fascynuje. Nie lubią jej. choć chcieliby lubić. Albo przynajmniej zyskać wgląd w jej mroczne głębie. Uważają tę dziedzinę za hermetyczną i niedostępną. To nieprawda. Przecież można kochać muzykę. nie będąc muzykiem. albo cieszyć się dobrym posiłkiem. nie będąc wielkim kucharzem. Dlaczego zatem należałoby być matematykiem lub posiadać wyjątkowy intelekt. by słuchać opowieści o matematyce i pozwolić pieścić swój umysł algebrze lub geometrii? Nie trzeba wchodzić w techniczne detale. żeby rozumieć wielkie idee i dać się nimi oczarować. (fragment książki) „Pi razy drzwi” to fascynująca książka o matematyce (tak!) nie tylko dla wielbicieli tej dziedziny. ale też dla tych. którzy jak ja wolą zaczynać przygodę z nią od wymyślnych wzorów na wazach sumeryjskich. a nie od udowodnienia teorii kwantowej Yanga-Millsa. Lektura obowiązkowa dla tych wszystkich humanistów. którzy skrycie boją się matematyki. I dla niehumanistów również. Aleksandra Stanisławska. współtwórczyni bloga Crazy Nauka

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9semantyka tekst, z dala od świateł samantha young pdf, wojciech cybulski, w brzuchu wieloryba, marek tuliusz, gramatyka niemiecka z ćwiczeniami dla początkujących pdf, audiobooki nowości, dom czwarty pdf, pościg elle kennedy chomikuj, chyłka umorzenie, insight droga do mentalnej dojrzałości pdf, jacek kosiarski, malowany człowiek pdf, wskazywanie drogi po angielsku ćwiczenia pdf, okrutne morze, uwiklani, czyste szaleństwo, sekret pdf, z głowy, napisz do mnie, karol capek, stacja centralna, koniec dekady…