Palinka

Autor: Matěj Hořava

Rumunia. Banat. Odległe góry nad Dunajem. Wioski. w których od niemal dwustu lat żyją Czesi. Świat. w którym czas się zatrzymał. Do jednej z takich wsi przyjeżdża młody nauczyciel z Moraw. Przyjeżdża. by zapomnieć. Ale nieodłączne wspomnienia coraz bardziej przysłaniają mu codzienność wiejskiego życia i nieśmiałe próby włączenia się do zamkniętej społeczności. W izolacji i samotności. pośród upojnej banackiej scenerii każdy drobiazg przypomina o dzieciństwie. gorzkich latach spędzonych na sali gimnastycznej. utraconych kobietach. podróżach. ucieczkach… 

 

Wydawnictwo: Książkowe Klimaty

Cena: 28


Nowe technologie a sektor finansowy

Autor: Włodzimierz Szpringer

Firmy FinTech działające na rynku finansowym stanowią nową. szczególną kategorię parabanków. Ich cechą szczególną jest wykorzystanie nowoczesnych technologii komputerowych oraz sieciowych do projektowania usług i dodawania nowych ogniw w łańcuchu wartości. Bez internetu i cyfryzacji. a także nowych doświadczeń. nawyków i zaufania konsumentów świadczenie tych usług nie byłoby możliwe.

Dzięki technologii ICT i zaawansowanemu oprogramowaniu komputerowemu. firmy FinTech oferują nowe usługi (np. bankowe. ubezpieczeniowe. inwestycyjne czy płatnicze). których nie świadczą tradycyjni. licencjonowani usługodawcy. Poszerzają się ramy „obchodzenia” prawa bankowego. przy czym coraz trudniejsze staje się wykazanie. że dzieje się to na granicy prawa

:

Cena:


Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Chile

Autor: Katy Colins

Georgia i Ben otrzymują zaskakującą propozycję: występ w reality show. w którym mogą wygrać duże pieniądze i zareklamować swoje Biuro Podróży Samotnych Serc. Muszą tylko jechać do Chile i – drobiazg! – pokonać kilka par uczestniczących w konkursie. Georgia ma wątpliwości. czy jest gotowa wystawiać związek z Benem na widok publiczny. Ale przecież mogą potraktować ten wyjazd jako długo wyczekiwany wspólny urlop. Czeka ich przygoda życia. Jednak na chilijskich pustkowiach i górskich szlakach ich związek zostanie poddany niejednej próbie. BRIDGET JONES Z PLECAKIEM ZNOWU W PODRÓŻY

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Położna

Autor: Jeannette Kalyta

Jeannette Kalyta. najbardziej znana polska położna. od lat z niesłabnącym zaangażowaniem dba o to. by kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa. a noworodki były traktowane z szacunkiem.

Historia jej pasjonującej pracy to ponad trzy tysiące przyjętych porodów. spośród których wybrała i opisała te najbardziej wzruszające i przełomowe.

Opowiedziała o ludziach. dzięki którym zdobywała doświadczenie i którzy wpłynęli na jej nieustanne poszukiwania i odkrywanie samej siebie.

Jej autobiograficzna książka jest nie tylko wyjątkową kroniką cudu narodzin. lecz także obrazem zmian. jakie zaszły w polskim położnictwie w ciągu ostatnich 30 lat.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9gietrzwałd sanktuarium historia, ziemia obiecana powieść, wigilia pwn, maciej forycki, pozytywne myślenie kluczem do sukcesu, pedagogia pl, mit o edypie parandowski, małgorzata sznitowska, w pułapce myśli pdf, karolina orzech, sanderson z mgły zrodzony, listy w literaturze, stare panny…