Kawaler do wynajęcia

Autor: Bronwyn Scott

Annora Price-Ellis od śmierci rodziców laty spędza czas na wsi. przyjmując wybieranych przez ciotkę kandydatów na męża i konsekwentnie każdego odrzucając. Kiedy kolejny okazuje się wyjątkowo uparty. Annora wynajmuje kawalera do towarzystwa. Nicholasa D’Arcy’ego. który ma odegrać rolę jej narzeczonego. Ma nadzieję. że teraz ciotka się podda. a ona poczeka na prawdziwą miłość. Niestety intryga wkrótce wychodzi na jaw. Nicholas zostaje rozpoznany. a Annora może stać się bohaterką skandalu…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


Tadeusz Peiper w Hiszpanii

Autor: Beata Lentas

O Tadeuszu Peiperze wiadomo wiele. a mimo to wciąż nie są znane początki jego twórczości. zwłaszcza jego życie i działalność w Hiszpanii w latach 1914–1920. Zaprzeczające sobie fakty. niejasne wyznania pisarza dotyczące pobytu Hiszpanii. tajemnicze zniknięcie rękopisów z jego poezją – słowem: brak pewnych informacji. a zamiast nich autolegendy i legendy. Autorce książki udało się zrewidować i zburzyć wiele mitów narosłych wokół „papieża awangardy”. Z detektywistyczną wnikliwością ukazała go w perspektywie biograficznej. a także literackiej: jako poetę. tłumacza. publicystę i ważną postać europejskiego ruchu awangardowego.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 27


ISBN

9788373925649: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:


Zły jednorożec

Autor: Platte F. Clark

Główny bohater – Maks Spencer jest jedyną osobą mogącą odczytać najbardziej magiczną księgę jaką kiedykolwiek napisano. czyli „Kodeks nieskończonej poznawalności”. Ale poza ryzykiem obcowania z magią. na Maksa czyha też inne niebezpieczeństwo: jednorożec o imieniu Księżniczka. Nie jest ona typowym jednorożcem w jakiego wierzą ziemskie dzieci – wie. że róg jakim została obdarzona przez Naturę nie służy wyłącznie do ozdoby… Księżniczka. w zamian za obietnicę niesamowitej mięsnej uczty. ma za zadanie dostarczyć księgę do złego czarownika i jego tajemniczego mistrza. Maks musi zdobyć się na odwagę. aby uratować siebie. swoich przyjaciół i… tu niespodzianka: całą ludzkość! Kaczka zombie. roboty. klaustrofobiczne krasnoludy i inteligentna gra zręcznościowa z lat 80. tworzą cudownie su

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


Słoneczne kino Pedra Almodóvara

Autor: Ewa Mazierska

Pierwsza w Polsce monografia twórczości jednego z najbardziej popularnych i najczęściej nagradzanych reżyserów europejskich. Jakie jest kino Almodóvara? – pyta autorka. Z jednej strony wulgarne. przejaskrawione. kiczowate i ekshibicjonistyczne. z drugiej – subtelne. ciepłe. nostalgiczne. czasem eleganckie. I chociaż hiszpański reżyser lubuje się w historiach melodramatycznych oraz z pogranicza życiowego prawdopodobieństwa. a niekiedy dobrego smaku. jego filmy pod każdą szerokością geograficzną są odbierane jako szczere i głęboko ludzkie. Manieryzm i skłonność do przesady Almodóvara zawsze idą w parze z niezwykle drobiazgową psychologiczną obserwacją. wyraziście zarysowanymi portretami bohaterów oraz daleką od moralistyki afirmacją życia. Ewa Mazierska przygląda się kinu swojego bohatera nie tylko z punktu widzenia filmoznawcy. ale i przez pryzmat historii. polityki. a także rozmaitych rewolucji społecznych i obyczajowych. Powstały w wyniku tak drobiazgowej obserwacji portret artysty wychodzi poza sztywne ramy krytyki filmowej. przeradzając się w barwną opowieść o Hiszpanii ostatniego ćwierćwiecza i jej niepokornym kronikarzu.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 35


Cień proroka

Autor: Vladimir Wolff

Nie jest odpowiednie dla Proroka. aby brał jeńców. dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi.   Zastraszająca ekspansja tzw. Państwa Islamskiego i fala zamachów na Zachodzie zmuszają przywódców UE do wspólnych działań przeciwko terrorystom. Kiedy polska dyplomacja świętuje sukces. a w Szczecinie ma zostać podpisany Europejski Układ Antyterrorystyczny. agent Matt Pulaski staje przed nowym wyzwaniem. którego stawką jest przyszłość kontynentu. Każdy może stać się zamachowcem i chętnych na pewno nie zabraknie. Byle było ich mniej niż nabojów w magazynku. Wiadomo. że wróg uderzy. Nie wiadomo tylko. gdzie i kiedy. Oby nie tu i nie teraz.   O proroku! Pobudzaj wiernych do walki! Jeśli wśród was jest dwudziestu cierpliwych. to zwyciężą dwustu. a jeśli jest stu wśród was. to oni zwyciężą tysiąc niewiernych.

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 34.9


Giordano Bruno. Męczennik nauki czy szarlatan?

Autor: Zbigniew Liana

Postać Giordana Bruna od ponad stulecia funkcjonuje w kulturze masowej jako podręcznikowy bez mała przykład „męczennika nauki”. który zginął z rąk wrogiego nauce Kościoła głosząc tezy Kopernika o ruchu Ziemi.

Jak w każdej mitologii także w micie męczenników nauki można odnaleźć całkiem spore ziarna prawdy. Kłopot w tym. że mit ten bardziej oddaje ducha dziewiętnastowiecznego antyklerykalizmu. którego jest wytworem. niż faktyczny stan rzeczy. Mity tego typu niczym krzywe zwierciadła ingerują głęboko w naszą zdolność postrzegania rzeczywistych relacji sprzed kilku stuleci zaburzając istotne proporcje. Deformacji ulega nie tylko obraz relacji Kościoła i religii do nauki. lecz także obraz samej postaci Bruna i jego wkładu w rozwój myśli naukowej.

Niniejsza pra

:

Cena:


Szkarłatna wdowa

Autor: Graham Masterton

‚Szkarłatna wdowa’ to powieść łącząca w sobie elementy horroru. kryminału oraz powieści detektywistycznej i historycznej. w której w rolę detektywa wciela się Beatrice – młoda kobieta. będąca żoną pastora i córką aptekarza z XVIII-wiecznego Londynu. Jak mówi sam autor Szkarłatna Wdowa to XVIII-wieczne CSI – Crime Scene Investigation. W odmalowanym przez Mastertona w iście dickensowskim stylu Londynie. dorasta Beatrice Bannister. córka Clementa – aptekarza. eksperymentatora i alchemika. który swą ogromną wiedzę stara się przekazać swojemu jedynemu dziecku. Osierocona przez matkę dziewczyna już jako nastolatka dźwiga ciężar prowadzenia apteki i wytwarzania leków. jednocześnie zgłębiając tajniki alchemii i wspierając ze wszystkich sił popadającego po śmierci żony w alkoholizm ojca.  Wkrótce jednak z

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 29podróż inicjacyjna, myślenie lateralne przykłady, opowiadania erotyczne online, na mp3, prztyczek, kaprysik: damskie historie, piękni ludzie, smakosz piwa, kolor magii pdf, www superexpress, magdalena kostrzewa, racz, małgorzata trzaskowska, agnieszka szwajgier, rozdzióbią nas kruki, wrony, zycie na krawedzi…