Życie. Sposób użycia

Autor: Marian Pilot

Obszerny wybór prozy laureata Nike z 2011 roku. W skład tomu wchodzą nowele Tam gdzie much nie ma (1976). Bitnik Gorgolewski (1989) oraz opowiadania z 2002 roku Na odchodnym i W butach.

Każdy z przypomnianych tu utworów Mariana Pilota. wirtuoza frazy i arcymistrza groteski. zachwyca i przeraża. To proza wielka i nadmierna. jak obfitość jadła i napoju dla wygłodzonego wędrowca. który trafił dokądś. ale nie wie. kto go gości i kiedy to miejsce opuści. I czy będzie to możliwe?!

Marian Pilot (ur. 6 grudnia 1936) – powieściopisarz i nowelista. autor słuchowisk. dziennikarz i scenarzysta filmowy. badacz kołtuna polskiego (plica polonica) i bojownik o rehabilitację polskich czarownic. Działacz ludowy. zaliczany jest do twórców „nurtu wiejskiego” choć z silną – gombrowiczowską – skłonnością do groteskowej deformacji i sugestywnych wyśnionych wizji.

Laureat Nagrody NIKE za wydaną w WL-u powieść Pióropusz.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


ISBN

9788380322240: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/trwaj-przy-mnie-elizabeth-strout-ewa-westwalewicz-mogilska-134114u

Cena:


ISBN

9788381194426: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/pan-karol-jozef-ignacy-kraszewski-135274u

Cena:


ISBN

9788381373678: Wydawnictwo

Format

14.9: https://woblink.com/ebook/czas-pracy-planowanie-i-rozliczanie-w-praktyce-beata-tofiluk-134447u

Cena:



św emeryk, dariuszwawrzyniak.pl, normalni ludzie, materiały do nauki angielskiego pdf, zaklęty, ebook abonament, obliczanie dawek leków przykłady, organizacje pozarządowe książki pdf, świst przekręt, maciej stolarski, dietetyka ciborowska pdf, małe trolle i duża powódź, adam czuszel, mj de marco, offside juliana stone pdf, stanisław osowski, atlas anatomii palpacyjnej tixa pdf, powrót odysa, wiesława przybylska-kapuścińska…