Mroczna Wieża IV: Czarnoksiężnik i kryształ

Autor: Stephen King

Tom czwarty ‚Mrocznej wieży’ – ośmiocyklowego cyklu fantasy porównywalnego do ‚Władcy Pierścieni’ Tolkiena.Roland i dwójka jego przyjaciół. Eddie i Susannah. uchodzą z życiem z zastawionej na nich pułapki. wygrywając pojedynek na zagadki z demoniczną maszyną. Docierają szalonym pociągiem do zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej  grypy Topeki – gdzie kończy się Świat Pośredni. a zaczyna Świat Końcowy. Właśnie tam. zanim wyruszą w dalszą wędrówkę w poszukiwaniu Mrocznej Wieży. Roland opowiada towarzyszom o własnej przeszłości: o tym. jak stał się prawdziwym rewolwerowcem. A także o swojej pierwszej miłości. Susan Delgado.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 38


Filozof jako pisarz. Kołakowski – Skarga – Tischner

Autor: Maciej Michalski

Studium twórczości trójki wybitnych filozofów: Leszka Kołakowskiego. Barbary Skargi i Józefa Tischnera. Ich dzieła stały się znane poza wąskim kręgiem specjalistów nie tylko ze względu na swoją intelektualną wartość. ale także dzięki walorom estetycznym. Autor przedstawia je z literaturoznawczej perspektywy. pokazując różne związki między pracami akademickimi i nieprofesjonalnymi. Skupia się szczególnie na podmiotowym aspekcie twórczości tych filozofów. analizując. w jaki sposób przedstawiali oni siebie i własne – nieraz bolesne – doświadczenia w swoich tekstach.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28zależna od mafii pdf, choroby wieku dzieciecego, skąd przyszliśmy kim jesteśmy dokąd idziemy, augustyn pelanowski ocalenie, jacek barcik, potentat katy evans, płonąca namiętność pdf, kolejne 365 dni chomikuj, w tym studium biblii poznasz historie ludzi, edward łysiak, noc kupały pdf, nicholas sparks we dwoje pdf, grzeczność językowa w literaturze, wspomnienia z getta, sprawdzian z biologi, chłopiec w pasiastej piżamie ksiazka, civilization 4 warlords, krzyżacy autor, battlefield hardline poradnik, return to the castle wolfenstein…