As.

Autor: Adolf Dygasiński

Bohaterem powieści jest pan Albin Zabrzeski. warszawski elegant. uperfumowany. z grzywką na czole. z włosami. troskliwie przez sam środek głowy rozczesane. płaszczyk z pelerynką. laska o rączce z kości słoniowej. Otrzymał ogromny spadek po śmierci ojca. dzięki temu nie musiał pracować i mógł żyć dostatnie i w bezczynności.

Zadecydował. że jako hobby zajmie się myślistwem i polowaniem. Przejął się tym do takiego stopnia .że prawdziwe i nieprawdziwe zdarzenia przedstawiał jako własne życiowe doświadczenia; co więcej. zupełnie samodzielnie tworzył nowe opowieści. anegdoty. Można go istotnie podziwiać z tego względu. iż nigdy w życiu nie był na polowaniu. lasy znał jedynie z okien wagonu kolei żelaznej i z malowanych pejzażów. a strzelał tylko do zawieszonych butelek na Saskiej Kępie i do tekturo

:

Cena:


Skarb Szeptuchy

Autor: Pati Maczyńska

Legendy stanowią ogromne źródło inspiracji dla wielu pisarzy. Mogą traktować o różnorakich typach bohaterów i składają się także z wielu motywów. w tym fantastycznych. nieprawdopodobnych i nierealnych.

Legendy posłużyły także Pati Maczyńskiej do stworzenia niezwykłej historii. którą zawarła w swojej książce ‚Skarb Szeptuchy’. Autorka opisała perypetie rodziny Sjenów-Sowińskich na tle regionalnych legend oraz podań. a akcję umieściła w wielu różnych lokalizacjach: Roztocze. Nałęczów. Szlak Sobieskiego. Rodzina Sjenów-Sowińskich nie jest zwykłą rodziną. Spotykają ich różne zadziwiające przygody. wraz z udziałem intrygujących stworów rodem z przytaczanych legend.

Zagadkowy okazuje się już sam prolog. który dzieje się w roku 23

29.79: https://woblink.com/ebook/stara-flota-tom-5-wyzwanie-nick-webb-134897u

Cena:ustawa o terroryzmie, borderline. jak żyć z osobą o skrajnych emocjach, filematolodzy, danuta szaflarska biografia, wielokryterialne wspomaganie decyzji, euroregiony polska, zbigniew resich, max payne 3 złote bronie, dobry dramat, podstawy nauki o przedsiębiorstwie lichtarski pdf, ślubne perypetie gra, yellow bahama w prążki pdf, metody podejmowania decyzji, ibuk libre…