Dwadzieścia lewów albo śmierć

Autor: Karl-Markus Gauß

Karl Markus Gauss po raz kolejny rusza w drogę po Europie. wybierając rzadziej uczęszczane ścieżki i mniej tłoczne bulwary. Przemierza je bez pośpiechu. z uwagą patrzy na świat i dostrzega nie tylko postaci z pomników i zabytkowe gmachy. ale także bohaterów drugiego planu i ich zagmatwane historie.

W Mołdawii. najbiedniejszym kraju w Europie. w którym wszystkie banknoty są tej samej wielkości. koloru i ukazują twarz tego samego człowieka. zaraźliwa okazuje się nie tylko serdeczność. ale również „mołdawska tęsknota”. W Bułgarii Gauss znajduje kraj całkiem inny od tego. który znamy z folderów biur podróży i starych widokówek.

Na ulicach i placach Zagrzebia zaintrygowany obserwuje grę pamięci i zapomnienia. która z roku na rok coraz silniej naznacza narodową kulturę Chorwacji. I wreszcie Wojwodina. niegdyś Europa w pigułce. wieloetniczna i wielokulturowa. To najbardziej osobista z czterech podróży. wyprawa w głąb historii. również tej bardzo prywatnej. śladami urodzonych tu rodziców pisarza.

Gauss to wybitny znawca Europy Środkowej. błyskotliwy erudyta. ciekawski wędrowiec. Nikt nie potrafi z taką czułością. zrozumieniem i wnikliwością pisać o naszej targanej sprzecznościami. ciekawej. ale skomplikowanej przecież części świata.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Klub Pickwicka

Autor: Karol Dickens

Utwór opowiada o przygodach i podróżach członków tytułowego klubu i ich przywódcy – Samuela Pickwicka.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Zmysł wspólny. Teksty ‒ felietony ‒ listy

Autor: Cezary Kaźmierczak

Zbiór zgromadzonych tu tekstów jest efektem zdziwienia. Nie przestaje mnie bowiem zadziwiać. dlaczego w życiu prywatnym ludzie przeważnie posługują się zdrowym rozsądkiem. a w życiu społeczno-politycznym na ogół nie. Zupełnie jakby były to dwa światy – dwa odmienne porządki logiczne – a tak naprawdę. poza skalą. niczym się one nie różnią. Można też zaobserwować. że zdrowy rozsądek jest obecnie w defensywie. Ludzie chcą szczęścia i prostoty. a on tego nie oferuje.

Mimo wszystko jednak staram się w niego wierzyć. Staram się wierzyć. że ten zmysł wspólny stanie się dominującym wyznacznikiem życia publicznego – że będzie kompasem. według którego będziemy dokonywać wyborów i wskazywać rozwiązania. Temu właśnie poświ

:

Cena:


ISBN

9788379952007: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/drzewo-wspomnien-magdalena-lewandowska-malgorzata-lewandowska-133642u

Cena: Małgorzata Lewandowska


Królowa cukru

Autor: Natalie Baszile

Namaszczona przez Oprah Winfrey nowa gwiazda amerykańskiej literatury

Epicka i poruszająca opowieść o współczesnych Stanach Zjednoczonych – wielkich marzeniach. poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i wciąż aktualnych problemach nietolerancji oraz wykluczenia.

Lektura obowiązkowa dla czytelników Sekretnego życia pszczół. Czarnych skrzydeł. Kolei podziemnej i Drogi do domu.

Przyzwyczajona do blichtru Los Angeles czarnoskóra Charley Bordelon otrzymuje niecodzienny spadek – plantację trzciny cukrowej. Nie może jej odstąpić ani sprzedać. co jasno zostało sprecyzowane w testamencie zmarłego ojca. Stawia więc wszystko na jedną kartę i przeprowadza się z 11-letnią córką na Południe. do dawnego domu swojej babci Miss Honey.

Czy dziewczyna z wielkiego miasta zdoła poprowadzić z sukcesem wielkie gospodarstwo? Czy w zaściankowej społeczności Luizjany Charley znajdzie sojuszników i przyjaciół?

Niezwykły talent literacki debiutantki Natalie Baszille. wyraziste i silne postaci kobiece. sugestywnie ukazane relacje i konflikty rodzinne oraz uprzedzenia i podziały rasowe. których Południe nie wyzbyło się do dzisiaj. sprawiły. że Królowa cukru podbiła serce głównej orędowniczki równouprawnienia. Oprah Winfrey. Amerykańska gwiazda ujrzała w powieści Baszile doskonały materiał na film i w ciągu niespełna dwóch lat od premiery książki wyprodukowała cieszący się w Stanach niesłabnącą popularnością serial pod tym samym tytułem.

Królowa cukru jest doświadczeniem zmysłowym. żywym obrazem. który Baszile odmalowuje z niezwykłą umiejętnością. subtelnie i odważnie zarazem. To jasne i zachęcające przypomnienie. że czasami możesz wrócić do domu.

Oprah Winfrey. „O. The Oprah Magazine”

Królowa cukru to imponujący debiut utalentowanej pisarki i fascynujące spojrzenie na współczesne Południe.

„Washington Independent Review of Books”

Natalie Baszile – absolwentka filologii angielskiej i Afro-American Studies na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. a także Warren Wilson College MFA Program for Writers. Należy do stowarzyszenia pisarzy San Francisco Writers’ Grotto. Mieszka z rodziną w San Francisco. Królowa cukru jest jej debiutem literackim.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


1

:

:

Cena:


Kardiologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Autor: Maciej Lesiak

Treść podręcznika została ułożona zgodnie z programem specjalizacji z medycyny rodzinnej

Stanowi wybór użytecznych i ważnych zagadnień często spotykanych w praktyce lekarza rodzinnego.

Kompendium wiedzy z kardiologii przydatna dla lekarzy POZ uwzględniające:

• przedstawienie jednostek chorobowych. z którymi najczęściej może zetknąć się lekarz POZ

• nowoczesna diagnostyka i terapia chorób serca. układu krążenia oraz wielkich naczyń krwionośnych

• specyficzne problemy związane z leczeniem chorób kardiologicznych

• obowiązujące schematy leczenia. w tym informacje o najnowszych osiągnięciach medycyny 

39.9: https://woblink.com/ebook/dom-przy-foster-hill-jaime-jo-wright-135683u

Cena:doktor proktor i wanna czasu, sławomir drelich, kolokacje angielski pdf, rozbiory poslki, marek stańko, fizjologia człowieka w zarysie traczyk pdf, posłuszne żony, siedem przykazań, mirosław jarosz, czasopisma kulturalne, majewscy afera, lipińska 365 dni, nie-miejsce, kamiński pies, co to jest efekt motyla, fizyka dla inżynierów, drugie miasto czech krzyżówka, fce słownictwo pdf, napraw mnie anna langner pdf…