Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom drugi. część trzecia: Dzieje Słowiańszczyzny północno-zachodniej do połowy XIII wieku. Rozwój cywilizacji Słowiańszczyzny północno-zachodniej

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom drugi. część trzecia dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Rozwój cywilizacji Słowiańszczyzny. Północno-Zachodniej. Byt pasterko-rolniczy i przemysłowy. 1. Jedność obyczajów zapewnia jednakowy rozwój społeczny. 2. Gospodarstwo domowe. Pasterstwo. Rolnictwo. Ochodze. Ujazdy. Lgoty. Wole. Granice. 3. Łowiectwo leśne i wodne. 4. Bartnictwo i pszczelnictwo. 5. Ogrodnictwo. sadownictwo. chmielnictwo. winiarstwo. 6. Mielnictwo. 7. Piwowarstwo i miodowarstwo. 8

8: https://woblink.com/ebook/z-kresow-polabskich-jan-grzegorzewski-31622u

Cena:


Zanurzeni w liczbach

Autor: Daniel Tammet

Zachwycający. niezwykle różnorodny zbiór esejów. Świetna zabawa i doskonały prezent dla każdego cierpiącego na paniczny lęk przed matematyką. niezależnie od wieku – „Kirkus Reviews”

Czy naprawdę jesteśmy na wskroś przesiąknięci matematyką? Daniel Tammet. zakochany w matematyce autystyczny sawant. prowadzi czytelnika po meandrach liczb z zaskakującym wdziękiem. lekkością                     i ciepłym humorem. Udowadnia. że kombinatoryka. ułamki i równania nie są tylko odstręczającymi abstrakcjami. lecz stanowią tkankę rzeczywistości. przesiąkają każdy jej aspekt. a w dodatku są zwyczajnie… piękne. Być może trudniej by mu było tego dowieść. gdyby nie znalazł sobie popleczników w filozofach. geniuszach literatury i światłych umysłach z najróżniejszych epok i zakątków świata.

Niezależnie od tego. czy ostatecznie uda mu się nas przekonać. sama podróż z Tammetem jest niesłychanie inspirująca.

Kiedy Daniel Tammet mówi o liczbach. robi to z widoczną fascynacją i nabożnym podziwem – oczaruje każdego czytelnika. niezależnie od stopnia. w jakim uważa się on za zainteresowanego matematyką. Tammet wplata w wywód wiele wątków osobistych. co czyni jego książkę wspaniałą lekturą dla szerokiej publiczności. Warto polecić ją każdemu. ale absolutnie zatoną w niej miłośnicy nauk ścisłych z zacięciem matematycznym.„Library Journal”

Zawsze pouczający. zawsze zabawny Daniel Tammet nigdy nie przestaje darzyć szacunkiem tajemnic królestwa liczb. –  J.M. Coetzee

Daniel Tammet jest synestetą i autystycznym sawantem. autorem cenionego przez krytyków światowego bestsellera Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera (Wołowiec 2010). Jego umiejętność objaśniania istoty swoich zdolności językowych i matematycznych jest absolutnie wyjątkowa wśród podobnych mu osób. To. jak specyficznie odbiera świat. pozwala nam ujrzeć w nowej perspektywie odwieczne pytania o sens życia i istotę człowieczeństwa.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Hodowca świń

Autor: Anna Zacharzewska

Ostra jak brzytwa. przejmująco prawdziwa.

 

Siedem osób uwikłanych w zagadkową śmierć. Kilka dni jak z najgorszego snu. I jeden człowiek. który rozpętał piekło.

 

Rafał Tusza. szef despota. uzależniony od władzy. chirurgii estetycznej i dobrobytu. prezes korpofirmy. wyrusza wraz z zespołem zarządzającym na wyjazd integracyjny. Nikt nie ma ochoty tam jechać. każdy udaje entuzjazm i perfekcyjnie gra swoją rolę.

Gdy docierają na miejsce – do pustego. małego i zaniedbanego gospodarstwa wiejskiego – szef zabiera im komórki. tablety i jedzenie. Przeszukuje walizki. Rozdziela ich pomiędzy dwie sypialnie. Wkrótce okazuje się. że w gospodarstwie nie ma nic do jedzenia. A to dopiero początek…

Kto chce przeżyć. musi walczyć o przetrwanie. Gra pozorów staje się rozgrywką

:

Cena:


Niepowszedni 2. W potrzasku

Autor: Justyna Drzewicka

Dalsze losy Niepowszednich. Weles zjawia się w Ferretum jako poseł i rzucając fałszywe oskarżenia. żąda ich wydania. Z pomocą zdrajcy z Kamiennych Kości zrobi wszystko. by nie dowiedli swej niewinności. Czasu ubywa. a nowi sojusznicy Niepowszednich mają własne niepokojące tajemnice.

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 33mistrz i małgorzata epub, wielkie oblężenie malty, kształt wody online pl, krzysztof nowacki, sprawdzian puls życia 3 ekologia, biomechanika sportu pdf, cukrzyca książka, krzysztof kwaśniewski, agnieszka weseli, odmiana to be ćwiczenia pdf, finanse behawioralne pdf, rachunkowość zarządcza zadania i rozwiązania pdf, baszka, poza horyzontem, zwrotnik raka miller, wyspy niepoliczone, płonący świat, życie z hashimoto…