Gdybym wiedziała

Autor: Rebecca Donovan

„Każdy z nas dysponuje własną. pokrętną wersją prawdy. skażoną tym. jak postrzegamy dane wydarzenie. I czasem to jedyne. co mamy.” W rodzinie Lany każda kobieta ma pewną. wydawałoby się. dobrą cechę – która jednak przynosi jej tylko nieszczęście. Wiara. Zaufanie. Życzliwość i Odwaga niszczą ich życie. chociaż powinny je budować. Klątwą Lany jest absolutna Szczerość. Dziewczyna przeczuwała. że ta cecha może ją kiedyś zniszczyć. ale nie miała pojęcia. jak dramatyczne będą tego okoliczności. Gdy mimowolnie staje się świadkiem strasznych wydarzeń. decyduje się milczeć. sądząc. że prawda i tak jej nie uratuje. Niestety. biegu wydarzeń nie da się zatrzymać. Oskarżenia padają na nią. a to doprowadza ją tam. gdzie nigdy nie chciała wrócić… Musi stać się zamkniętym wulkanem milczenia. odrzucenia. tajemnic i braku miłości. Czy z tej sytuacji jest w ogóle jakiekolwiek wyjście? Czy Lana ma szansę uratować chociaż siebie? A może wszystko zniszczy eksplozja wulkanu?… Mocna. wyrazista opowieść Rebekki Donovan – mistrzyni wywracania świata czytelnika do góry nogami.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły

Autor: Bohdan Urbankowski

Barwna powieść o wojnie polsko-bolszewickiej

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi Polacy nie mogli wygrać tej wojny. Idące ze wschodu hordy przeważały liczbą. paraliżowały okrucieństwem. Polskę i Europę ocaliły wtedy dwie rzeczy: genialny manewr Piłsudskiego i nieprawdopodobna odwaga polskich żołnierzy.

Wojnę z bolszewickim najazdem obserwujemy z perspektywy kilku młodych oficerów. którym Piłsudski zleca najbardziej tajne i najbardziej niebezpieczne zadania. Wszyscy je wykonają. choć niektórzy za cenę życia. Oczyma bohaterów oglądamy krwawe pola bitew: obronę Warszawy pod Ossowem. zagrodzenie przeprawy przez Wisłę w Płocku i ofensywę znad Wieprza. Zwycięstwo pod Maciejowicami w roku 1920 zmywa pamięć klęski z roku 1794 i odwraca bieg historii. Na tle wojny rozgrywają się piękne i trudne historie miłosne. obserwujemy fascynującą walkę z sowieckim wywiadem. udaremnienie zamachu na Piłsudskiego. możemy przysłuchiwać się dyskusjom polityków próbujących wyznaczyć przyszłość świata.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37paweł laidler, mówimy, magdalena boczkowska, dziady opracowanie cz 3, strategie szachowe, sztuka kochania ebook, trening komunikacji interpersonalnej, droga królów mobi, rdr2 online poradnik, banda mikołaja, wiesław sokoluk, wojciech wypler, histologia zabla, zmień myślenie a zmienisz swoje życie pdf, przewieszenie mróz pdf, opcja b, focus medycyna…