ISBN

9788373779730: Wydawnictwo

Format

54.5: https://woblink.com/ebook/uzdrawianie-tarczycy-wedlug-boskiego-lekarza-prawdziwe-przyczyny-wszystkich-chorob-nieslusznie-laczonych-z-tarczyca-anthony-wiliams-139896u

Cena:


Ksiądz Rafał 3. Koniec świata

Autor: Maciej Grabski

Ksiądz Rafał Nowina. chociaż jest proboszczem w Gródku już kolejny rok. nadal wzbudza kontrowersje. Pogrzeb znienawidzonego Szatana z Pochwałki. niespodziewany talent do gry w chapanego. zmiana godziny wieczornej mszy w sobotę – Listy w radiu przecież posłuchać trzeba – i wojna. która o mały włos przetoczyłaby się przez Gródek! Poważne kłopoty Rafała mają jednak dopiero nadejść…

Ale przecież odpust świętomarciński. kolejna odsłona jabłkowego święta i koncert kolęd powinny się odbyć. choćby jutro miał nastąpić koniec świata!

Najnowsza część bestsellerowego cyklu!

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 19.9


Anioły i demony na Bukowinie. Rowerem na pograniczu kultur

Autor: Andrzej Paradysz

Ten dziennik z podróży to niezwykła i wielowątkowa opowieść o Bukowinie – historycznej krainie położonej na pograniczu Rumunii i Ukrainy. Przybliża przede wszystkim złożoną tożsamość Bukowińczyków. którzy od wielu pokoleń pielęgnują tradycję i kulturę polską na obczyźnie. gdzie zepchnięci w niepamięć. często egzystują na skraju nędzy. Publikacja podkreśla niepowtarzalną różnorodność kulturową i religijną regionu stanowiącego prawzór Unii Europejskiej. Jednocześnie buduje intrygujące podłoże historyczno-polityczne. będące nieodłącznym tłem dla tego barwnego tygla kulturowego.

Opis tej ciekawej. bo odbytej na dwóch kółkach. podróży w poszukiwaniu samego siebie. autor wzbogacił o ironiczne anegdotki. własne wnikliwe spostrzeżenia

28: https://woblink.com/ebook/mroczny-dwor-anna-pirog-141192u

Cena:


Daniela Chodowieckiego przypadki

Autor: Zabuska Kalina

Znakomity rysownik i rytownik Daniel Chodowiecki urodził się w Gdańsku. Tu został ukształtowany przez wartości kultywowane w jego rodzinnym domu. Stąd przed blisko trzystu laty wyruszył w drogę. która zaprowadziła go na szczyty europejskiej sławy. Po ojcu był Polakiem. po dziadkach ze strony matki Niemcem i Francuzem. Zawodowo i rodzinnie związał się z Berlinem. Pozostawiony przezeń dorobek artystyczny traktowany jest dzisiaj jako fundament wiedzy na temat XVIII wieku.Książka Kaliny Zabuskiej to próba przedstawienia Chodowieckiego nie tylko jako artysty. ale również jako człowieka. którego życie stanowiło ucieleśnienie ideałów mieszczańskiego oświecenia.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 45


Adonais

Autor: Percy Bysshe Shelley

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition. Adonais – utwór angielskiego poety romantycznego Percy’ego Bysshe Shelleya. będący elegią na cześć młodo zmarłego Johna Keatsa. opublikowany w 1821. Poemat jest napisany strofą spenserowską. czyli zwrotką dziewięciowersową rymowaną ababbcbcc. Składa się z pięćdziesięciu pięciu takich strof. Na język polski utwór przełożył Jan Kasprowicz. A oto fragment z przedmowy: John Keats umarł w Rzymie. na suchoty. w dwudziestym czwartym roku życia. dnia 27 grudnia 1820 i pochowany został na romantycznym i samotnym cmentarzu protestantów tego miasta. u stóp piramidy. będącej grobem Cestiusza. w pobliżu murów i baszt. obecnie rozpadłych. a które ongi okalały Rzym starożytny.  Cmentarz je

11.5: https://woblink.com/ebook/przypadki-robinsona-kruzoe-wydanie-dwujezyczne-polsko-angielskie-daniel-defoe-140381u

Cena:


Sfora (tom 1). Opuszczone miasto

Autor: Erin Hunter

CZAS APOKALIPSY TO NIE CZAS SAMOTNIKÓW. PRZETRWASZ TYLKO W SFORZE

Świat zdewastowała tajemnicza katastrofa. złowieszcze Wielkie Warczenie. Ziemia się rozstąpiła i Dom Pułapka. w którym przebywał Fuks. uległ zniszczeniu. Do tego wszyscy Długonodzy najwyraźniej uciekli z miasta.

Fuks utknął w tym dziwnym. opuszczonym. nowym świecie. w którym brakuje jedzenia. zbiorniki wody zostały zatrute. a na każdym rogu czają się wrogowie. Wkrótce odnajduje grupę podobnych jemu wyrzutków na czele z Bellą. jego siostrą. W nowej rzeczywistości Fuks zmuszony jest polegać na innych.

Tylko czy Fuks nadaje się do życia w sforze?

„Wielka przygoda. nagłe zwroty akcji. fascynująca kreacja apokaliptycznego świata i emocje. które nie pozwalają oderwać się od tej opowieści choćby na krótką chwilę! A wszystko to przychodzi poznać nam oczyma nieustraszonego. charakternego i przesympatycznego psa o imieniu Fuks. dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. jeśli tylko ma ochotę na ich ziszczenie! To piękna baśń dla wszystkich miłośników zwierząt. którzy zakochają się w niej bez reszty!”

Urszula Janiszyn – Sztukater.pl

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Cena: 32.9


ISBN

9788381194501: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/zycie-pozapsychotropowe-karol-neubauer-141459u

Cena:


Star Force. Tom 10. Wygnaniec

Autor: B.V. Larson

Świeżo upieczony podporucznik Cody Riggs idzie w ślady ojca. legendarnego Kyle’a Riggsa. Wraz ze swoją narzeczoną. podporucznik Olivią Turnbull. udaje się w podróż kosmiczną. jednak nie jest im pisana miła wycieczka po układach Federacji. Los rzuca ich okręt setki lat świetlnych od domu. a jedyna droga powrotu jest odcięta. Zmuszony walczyć z wrogo nastawionymi kosmitami oraz własną załogą. Riggs obejmuje dowodzenie nad krążownikiem liniowym Nieustraszony i staje przed wyzwaniami. jakie mu się nie śniły. Czekają go rozpaczliwe zmagania o przetrwanie i powrót do domu.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 29.79łódź charona, miasta śmierci książka, bolesław orłowski, dlaczego żuk gnojarz toczy kulke, motywacja pracowników pdf, stanisław brzeziński, alkoholizm grzech czy choroba, humor z zeszytów szkolnych polska, mudry pdf, ryszard kapuściński cesarz pdf, marcin jurgilewicz, powtórka przed maturą z angielskiego pdf, makbet dunkan, badania ilościowe w pedagogice przykłady, przemiana franz kafka pdf, miesięcznik dla pań…