Kobiety w blasku słońca

Autor: Frances Mayes

Kolejna propozycja autorki bestsellerowej powieści ‚Pod słońcem Toskanii’ – pełna ciepła. wzruszeń. przepysznych opisów miejsc. potraw i przyjaźni. Frances Mayes z charakterystyczną dla siebie czułością tka historię czterech kobiet. które – wcześniej sobie obce – budują silną więź. odkrywając razem piękno Włoch. Przed upływem najbardziej wyjątkowego roku w życiu każdej z nich. wszystko ulegnie zmianie. Na zawsze.

Obserwując z tarasu trzy Amerykanki. które wnoszą bagaże do kamiennej willi położonej niżej na zboczu wzgórza. ich rodaczka zadaje sobie pytania: Kim są i co je sprowadza do tego toskańskiego miasteczka daleko od domu? Czy odnajdą to. czego tu szukają?

Kit Raine. amerykańska poetka i pisarka mieszkająca na stałe w Toskanii. zbiera materiały do biografii swojej bliskiej przyjaciółki. której skomplikowana osobowość wciąż kładzie się cieniem na jej życiu. Proces ten przerywa przybycie Julii. Camille i Susan. Trzy kobiety połączyła niedawno spontaniczna przyjaźń o mocy wyrywającej korzenie i zmieniającej kierunki życiowych ścieżek. Susan. najodważniejsza z nich. namówiła pozostałe do szalonego pomysłu wynajęcia pięknej ogromnej willi w Toskanii. na przekór wszelkim stereotypom o statecznych emerytkach. Chociaż żadna z nich nie ma pojęcia o kulturze kraju. w którym się znalazły. nowo odkryta żądza przygód napawa je odwagą. apetytem na życie oraz determinacją. by czerpać z niego to co najlepsze. Tylko w jaki sposób? Mogą liczyć na pomoc Kit – pod jej łagodnym wpływem. trzy nowicjuszki rzucają się w wir włoskich przyjemności. realizują dawno zapomniane pasje i ambicje. Skutki są drastycznie nieprzewidywalne.

Urokliwe opisy kolorów. smaków. miejsc turystycznych we Włoszech. ogrodów. ręcznego czerpania papieru. poezja narratorki… Wszystko to sprawia. że warto sięgnąć po tę książkę. O każdej porze roku.

‚Kirkus’

Czy to Południe Stanów Zjednoczonych czy Włochy. Frances Mayes zaprasza nas do domu. gdzie króluje bujna przyroda i wyostrzają się wszystkie zmysły. ‚Kobiety w blasku słońca’ to zarazem podróż emocjonalna. wciągająca opowieść o zapadających w pamięć kobietach w przejściowym okresie życia. Towarzyszymy im. gdy żeglują po morzu zmian. To doskonała powieść o pisaniu. gotowaniu i… życiu.

Jill McCorkle. autor książki ‚Life After Life’

Powieść Frances Mayes o ucztach i przyjaźniach czterech Amerykanek na tle toskańskiej wsi to radość dla zmysłów i szansa dla nas wszystkich na dostrzeżenie nowych możliwości. ‚Kobiety w blasku słońca’ jest jedną z tych książek. które się smakuje powoli – zostawia otwarte na stoliku. by czytać te same ustępy kilka razy.

Nancy Thayer. autorka książki ‚Czas przypływu’

Frances Mayes przeszła samą siebie. Książka jest przepiękna stylistycznie. wspaniałe konstrukcje zdań kojarzą się z architekturą. którą tak sprawnie opisuje. Czuję się. jakbym wróciła z Włoch. Co ważniejsze. mam wrażenie. jakby te kobiety – ich mężczyźni i dzieci – wciąż przechadzali się po zakamarkach mego umysłu.

Lee Smith

Frances Mayes wydaje się posiadać na własność toskańskie słońce. Jej powieść jest uroczą. kameralną podróżą zabarwioną przyjaźnią. stratą i nadzieją. Wszystko to na tle nieskończonego piękna toskańskich krajobrazów. Ukojenie i wybaczenie. dostępne wyłącznie dzięki wyprawie do Włoch. Che bella!

Adriana Trigiani. autorka książki ‚W stylu Valentine’

‚Kobiety w blasku słońca’ olśniewają egzotycznym czarem Włoch. Tym razem widzianych oczami trzech Amerykanek. które muszą nauczyć się rozstawać z przeszłością. aby w pełni docenić nową kulturę. przyjaźnie i życiowe szanse. Zachwycająca lektura!

Mary Alice Monroe. autorka książki ‚Letni wiatr’

Wielbiciele Mayes będą zachwyceni kolejną podróżą pod słońce Toskanii. gdzie zamieszkała tym razem amerykańska pisarka Kit Raine… Słońce i zabawa. dobra kuchnia i przyjaźń – nie ma nic lepszego.

‚Library Journal’

Frances Mayes napisała siedem książek o Toskanii. łącznie z kultową już powieścią ‚Pod słońcem Toskanii’. która królowała na liście bestsellerów ‚New York Timesa’ przez blisko trzy lata i doczekała się ekranizacji wyprodukowanej przez wytwórnię Touchstone z Diane Lane w roli głównej. W ślad za nią ukazały się ‚Bella Toskania’ i ‚Codzienność w Toskanii’. Ponadto Frances Mayes jest autorką powieści Słodka. leniwa Georgia’. sześciu tomów poetyckich oraz opracowania ‚The Discovery of Poetry’. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


ISBN

9788380171312: Wydawnictwo

Format

22.05: https://woblink.com/ebook/korespondencja-sztuk-literatura-i-sztuki-plastyczne-katarzyna-wakula-133413u

Cena:


Zarządzanie milenialsami

Autor: Chip Espinoza

Roszczeniowi. leniwi. niecierpliwi i nielojalni – milenialsi nie cieszą się popularnością wśród pracodawców. Stopniowo przejmują jednak rynek pracy i już niedługo stanowić będą najliczniejszą grupę pracowników na świecie. Już niebawem szefowie staną więc przed wyborem: dogadać się z milenialsami albo co kilka miesięcy otwierać nowe rekrutacje w oczekiwaniu na pokolenie myślące podobnie do nich. które może nigdy nie nadejść.

Zarządzanie milenialsami to drugie wydanie klasycznej pozycji Espinozy i Ukleji. Korzystając z literatury. kontaktów z firmami oraz własnych. poszerzonych badań autorzy pokazują. że problem może nie tkwić w milenialsach. lecz w menedżerach i tym. w jaki sposób podchodzą do pracowników.

<

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:


Wróżka z gwiezdnego pyłu

Autor: Lena Wolska

O sztuce dobrego życia dla najmłodszych

Mała Hania od zawsze marzyła o tym. by zostać wróżką. Wesoła i bystra dziewczynka pragnęła opiekować się innymi. nieść pomoc potrzebującym i sprawiać. by świat stał się lepszym miejscem. Spotkanie z wilkiem Albertem – stuletnim mędrcem i opiekunem lasu. który opowiada jej o Gwiezdnym Pyle – staje się początkiem niezwykłej podróży. Dziewczynka i jej opiekun magicznym sposobem przemieszczają się od Tatr po Morze Bałtyckie. a w każdym z miejsc czeka na nich nowy nauczyciel… Ich nauki mówią o tym. jak dobrze żyć. dostrzegać piękno. znaleźć w sobie siłę i ufność w to. co przyniesie los. Czy Hania je zrozumie i podąży za radami Magów? Czy odkryje źródło i tajemnicę Gwiezdnego Pyłu? Podróż w głąb siebie nie zawsz

:

Cena:


:

:

Cena:


Moi znajomi

Autor: Maria Konopnicka

Jeden z pierwszych zbiorów nowel Konopnickiej. Zawiera następujące utwory:

– Martwa natura

– Urbanowa

– Morze

– Ksawery

– W starym młynie

– Moja cioteczka

– W winiarskim forcie

– Józik Srokacz

– Maryśka

– Lalki moich dzieci

– Banasiowa

– Anusia

– Z cmentarzy

Wydanie II.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9szczęście na wyciągnięcie ręki, testy z polskiego klasa 3 do wydruku, welfe, sławomir buryła, david weber schronienie 9 chomikuj, going to ćwiczenia podstawówka pdf, daniel żukowski, michał buchowski, olga tokarczuk bieguni audiobook chomikuj, nie patrz marcel moss, upojenie kristen proby, smaczny kasek, srodki kompensacyjne, wojna trojanska, fizjologia człowieka konturek pdf, pielęgniarstwo geriatryczne, miłosierdzie gminy audiobook, rise of the tomb raider trofea poradnik, pan samochodzik wyspa złoczyńców, krzysztof korzeniowski…