Siła

Autor: Naomi Alderman

Kobiety na całym świecie odkrywają. że mają siłę.

Jednym dotknięciem mogą zadawać straszny ból. a nawet zabijać.

Nagle wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę. że stracili władzę.

Nadszedł Dzień Dziewczyn – ale co przyjdzie potem?

 

To nie tylko opowieść o tym. co by było. gdyby władza trafiła w ręce kobiet.

Siła z bezkompromisową śmiałością pokazuje świat. w którym obecnie żyjemy.

 

Jedna z najważniejszych książek 2017 roku. okrzyknięta „feministyczną dystopią na czasy #metoo”.

 

„Elektryzująca! Szokująca! Spadną wam kapcie. A później pomyślicie dwa razy – o wszystkim”. – Margaret Atwood 

 

„W Opowieść podręcznej Atwood kobiety zostały sprowadzone do roli niewolnic. Przerażające. że taki

31.9: https://woblink.com/ebook/podroz-zimowa-jaume-cabre-anna-sawicka-124267u

Cena:


Lód

Autor: Laline Paull

Jak głęboko sięgają kłamstwa?

Przenosimy się w nieodległą przyszłość. Pokrywa lodowa Arktyki stopniała. Nowe polarne pogranicze podzieliły między siebie światowe koncerny. morskie wycieczki ścigają się o przywilej zobaczenia wymierającej miejscowej fauny. Pasażerowie Vanira przybyli. by zobaczyć niedźwiedzia polarnego. Znajdują jednak coś innego: ludzkie zwłoki.

To Tom Harding. zaginiony przed trzema laty. odnaleziony w wyniku topnienia lodowca Midgard. Tom przyjechał do Arktyki. by pomóc w uruchomieniu nowego przedsięwzięcia swojego najlepszego przyjaciela. Seana Cawsona. człowieka. którego działalność biznesowa opiera się na dyskrecji i koneksjach wśród wpływowych ludzi – i który jako ostatni widział go żywego.

Ich przyjaźń zrodziła się ze wspólnej pasji do polarnych eskapad. I choć wewnętrzna potrzeba Toma. by ocalić świat. często kłóciła się z pragnieniem Seana. żeby go zawojować. Sean zawsze sądził. że mimo wszystko przyświecały im wspólne cele.

Gdy jednak rozpoczyna się dochodzenie w sprawie śmierci Toma. wybory dokonane przez obu mężczyzn – w miłości i życiu – zostają osądzone. I kiedy fundamenty wytwornego. komfortowego świata Seana zaczynają kruszeć. zmuszony jest on zadać sobie pytanie. jaką cenę tak naprawdę zapłacił za przystąpienie do establishmentu.

Ważna i mocna powieść… uderzająco prorocza.

‚Independent’

W żadnej z innych powieści. które ostatnio czytałam. nawet tych o otwarcie feministycznej wymowie. nie ma bardziej wyrazistych kobiecych postaci… Mamy tu świat handlarzy bronią. bohaterskich podróżników polarnych i odurzonych władzą wielkich przemysłowców. że wymienię tylko kobiety. Jest to rozgrywający się w świecie biznesu thriller z wątkiem ekologicznym… Czy ‚Lód’ może stać się niespodziewanym przebojem lata 2017? Dzięki umiejętnemu budowaniu nastroju i opisom przyrody. których wystarczyłoby. żeby zapełnić cały rocznik Conde Nast Traveller. ten zapadający w pamięć eko-dreszczowiec pozwala czytelnikowi marzyć o luksusowych drewnianych domkach wakacyjnych i jednocześnie pomstować na niegodziwości kapitalizmu.

‚The Times’

Mrożąca krew w żyłach. jakże aktualna opowieść… Fascynująca książka. Opisy skutego lodem miejsca akcji wytwarzają dziwny. magiczny klimat i uwagi czytelników nie umknie. że tak jak w swojej pierwszej powieści. Paull czyni ciekawe i alarmujące spostrzeżenia na temat sposobu. w jaki traktujemy naszą planetę.

‚The National’

Osadzając zagadkę kryminalną w głębi topniejącego lodu arktycznego. Paull łączy atmosferę napięcia z wiedzą. jaką zazwyczaj znaleźć można tylko w reportażach ekologicznych lub naukowych… ostatnie strony to triumf.

‚Guardian’

Po prostu trzyma w napięciu… Wspaniała książka. Piękna okładka. piękna treść.

Marianne Keyes

Rzadką przyjemnością jest autentycznie zachwycić się nową książką. podziwiać jej styl i dać się wciągnąć w fabułę. Tego wszystkiego doświadczyłam. czytając tę fascynującą powieść osadzoną w nieodległej przyszłości… ‚Lód’ zapada w pamięć dzięki dowodzącym znajomości tematu opisom miejsca akcji i. nade wszystko. wybitnemu talentowi literackiemu Laline Paull.

‚Literary Review’

Zajmujący. doskonale skonstruowany thriller ekologiczny. rozgrywający się na wielu płaszczyznach. Książka przerażająco aktualna. Pasjonująca lektura.

Liz Jensen. autorka ‚The Rapture’

Nie sposób się oderwać.

‚Observer’

Laline Paull. angielska pisarka. pochodzenia indyjskiego. Studiowała anglistykę na Oxfordzie. scenopisarstwo w Los Angeles i teatrologię w Londynie. Jej debiutancka powieść ‚Rój’ była nominowana w 2015 roku do Baileys Women’s Prize for Fiction (Kobieca Nagroda Literacka). Mieszka w Wielkiej Brytanii z mężem. fotografem Adrianem Peacockiem. i trójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Podstawy gleboznawstwa i ochrony gleb. Przewodnik do ćwiczeń

Autor: Stanisław Korzeniowski

Podręcznik akademicki z zakresu gleboznawstwa omawiający podstawowe wiadomości z zakresu: powstawania gleb. morfologii i systematyki gleb. ochrony i degradacja gleb.klasyfikacji gleb i inne.

Wydawnictwo: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach

Cena: 63


Życiowa rola

Autor: Maya Blake

Producent filmowy Gael Aguilar poszukuje aktorki do głównej roli w nowym filmie. Musi ona przekonująco zagrać kobietę. która potrafi dla miłości poświęcić wszystko. Żadna z uczestniczek castingu nie spełnia oczekiwań. Gdy przez przypadek Gael dostrzega podczas próby młodą studentkę szkoły filmowej Goldie Beckett. od razu czuje. że jest stworzona do tej roli. Z miejsca postanawia ją zaangażować. nie wie jednak. że Goldie ma jeszcze jeden talent – do wpadania w kłopoty…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Zapomniane życie

Autor: Anna Ostrowska

Gdy ją zobaczy. postanowi zwrócić jej wolność bez względu na cenę. a jego decyzja przyniesie ze sobą potworne konsekwencje dla całej ludzkości. Alex będzie musiał zaufać obcej dziewczynie. która wyda mu się dziwnie znajoma. Zrozumie. że idealne życie. jakie wiódł do tej pory. było kłamstwem. Dzięki niemu Miley odnajduje drogę do utraconych wspomnień. lecz w końcu będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie. czy to Alex ocalił ją. czy ona jego… Opowiadanie pokazuje. jak silne więzy mogą łączyć ludzi i jak bardzo potrafimy poświęcić się dla tych. których kochamy.

Anna Ostrowska – urodzona w 1997 roku w Oświęcimiu. Największe szczęście daje jej podróżowanie po świecie i poznawanie nowych miejsc. czasem jednak woli wyciszyć się w domu z dobrą

:

Cena:


ISBN

9788374534215: Wydawnictwo

Format

42: https://woblink.com/ebook/szkice-krytyczne-dziela-zebrane-t-7-bruno-schulz-125702u

Cena:


Arena

Autor: Krzysztof Bonk

Cykl Pendorum to epicka opowieść spod znaku miecza z domieszką magii. To historia o dorastaniu. mierzeniu się z przeciwnościami losu oraz własnym. trudnym przeznaczeniem. gdzie niekoniecznie jest się wybrańcem. a nosi znamiona przekleństwa. Poznajcie niemą niewolnicę – gladiatrix Anreę i jej historię pełną walki. namiętności oraz czysto ludzkich pragnień w zmilitaryzowanym świecie kontynentu Pendorum.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Hajmdal. Tom 1. Początek podróży

Autor: Dariusz Domagalski

Ziemia nie stoi na krawędzi zagłady – Ziemi po prostu już nie ma. Pewnego dnia została rozsadzona w proch i pył przez nieznanego wroga. Przeżyli tylko ci. którzy w chwili katastrofy pozostawali poza granicami Układu Słonecznego – zaledwie garstka.

Jednak po trzystu latach od masakry potomkowie ocalonych starają się przywrócić ludzkości dawną świetność. Korzystając z uprzejmości wysoko rozwiniętej rasy. zamieszkującej układ Epsilon Eridani. budują potężny okręt. „Hajmdal”. oraz planują zasiedlenie jednej z nadających się do terraformowania planet.

Lecz okazuje się. że nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Istnieją bowiem w Galaktyce gatunki. którym wzrost znaczenia ludzi jest bardzo nie na rękę. A to musi prowadzić do bardzo poważnego konfliktu

:

Cena:grube wióry, simpsons hit and run, spotkanie nad morzem pdf, nikodem marszalek, wprowadzenie do entomologii sądowej, smutno mi boże, w dobie internetu, zoo tycoon 2, piłka nożna pdf, doktor żywago pdf, homo deus: krótka historia jutra, streszczenie szczegółowe spotkanie nad morzem, wywoływanie duchów, ruta śpiewak, mitologia grecka parandowski, w piwnicznej izbie, nora roberts kroniki tej jedynej tom 2, zdążyć przed panem bogiem autor…