Pustynna gorączka

Autor: Maisey Yates

Po piętnastu lat na wygnaniu szejk Zafar Nejem wraca do kraju. by przejąć należną władzę. W drodze przez pustynię uwalnia z rąk porywaczy bogatą Amerykankę Analise Christensen. Płaci za nią okup i zabiera ją do swojego pałacu. Analise znajduje sposób. jak się odwdzięczyć szejkowi…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Umarli

Autor: Christian Kracht

Największa gwiazda literatury szwajcarskiej

Głośna powieść o zmierzchu kina niemego. a zarazem o nadejściu mrocznych dla ludzkości czasów

Lata trzydzieste XX wieku. Świat kina czeka na rewolucję – lada chwila filmy nieme ustąpią miejsca nowoczesnym produkcjom dźwiękowym i kolorowym. W tych niepewnych czasach powstaje niemiecko-japońska koprodukcja. Nic jednak nie idzie z godnie z planem. Film przynosi straty – także w ludziach. a zamiast planowanej komedii o wampirach powstaje film grozy. który staje się alegorią nadchodzących okropieństw.

Christian Kracht. uznawany za najważniejszego przedstawiciela współczesnej literatury szwajcarskiej. po mistrzowsku miesza historię i literaturę. wiąże fikcję z faktami historycznymi. Powieść Umarli. porównywana przez krytyków do książek Michela Houellebecqa. prowadzi nas w ciemność tylko po to. byśmy jeszcze wyraźniej zobaczyli. skąd pochodzi światło.

Umarli to wspaniała historia wykorzystująca wątek Fausta i Mefistofelesa; błyskotliwe przedsięwzięcie literackie. które od tej pory pewnie będziemy mogli nazywać Krachtowskim…”

Karl Ove Knausgård

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


ISBN

9: Edward Łysiak

Po powrocie z Ukrainy i rozwiązaniu zagadki zaginięcia dwójki polskich turystów inspektor Andrzej Pilarski czuje. że nie czeka go już w życiu nic dobrego. Porzucony przez kobietę. z którą planował założyć rodzinę. popada w coraz większe rozgoryczenie i frustrację. a wkrótce dowiaduje się. że cierpi na nowotwór wątroby i jedyną szansą na ratunek jest przeszczep. Chcąc odciąć się choć na chwilę od negatywnych emocji. postanawia wyjechać w podróż życia do miejsc. które zawsze chciał zobaczyć. Nawet nie podejrzewa. że wymarzone wakacje we Włoszech i Chorwacji staną się początkiem mrożącej krew w żyłach historii. a przypadkowo spotkana piękna Ukrainka o imieniu Nadia poważnie namiesza mu w głowie…

W tej pełnej napięcia powieści wątki współcze

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99chłopcy z placu broni wypracowania, biel kydryński, planeta singli do pobrania, pigoń chemia fizyczna pdf, fizjologia roslin, prelekcje paryskie, figura lissajous, marketing literatura, erwin thoma książka, nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 3, stanisław kot historia wychowania pdf, chodakiewicz polska dla polaków, orwell 1984 mobi, aneta suchoń, darmowe e-book, ludzie bezdomni interpretacja, konflikt na ukrainie opis krótki…