Serce królowej

Autor: Elizabeth Chadwick

Niezwykła kobieta. Legendarna królowa.

W 1154 roku Henryk II i jego żona Eleonora Akwitańska. jedna z najpotężniejszych kobiet w Europie. zostają królem i królową Anglii. Podczas gdy Henryk tłumi opór przeciwników i snuje coraz śmielsze plany. ona sprawnie rządzi państwem i opiekuje się coraz liczniejszą gromadką dzieci. Ale pragnie czegoś więcej… gdyby tylko mąż zechciał jej wysłuchać.
Jednakże Henryk spycha ją na margines. znajduje młodą kochankę i odmawia żonie należnych praw. W końcu sprawy się komplikują i Eleonora zostaje wplątana w konflikt. który może przesądzić o sprawach królestwa. Oskarżenie o zdradę nie ominie nawet królowej…

Elizabeth Chadwick snuje dalsze losy średniowiecznej królowej. która walczy o swoje miejsce w świecie sprzecznych interesów. gdzie zdrada goni zdradę.

Barwna. zajmująca opowieść. która przenosi czytelnika na dwór andegaweński pełen namiętności. intryg i dramatów… Wspaniała lektura oraz niebywała gratka dla wielbicieli powieści historycznych: Elizabeth Chadwick z rozmachem tworzy przekonujący obraz średniowiecznego świata. w którym można zatonąć bez reszty.
Madame Guillotine

Powieść. od której nie sposób się oderwać. Bohaterowie Chadwick. prawdziwi i zmyśleni. to pulsujące życiem postaci z krwi i kości… Polecam z całego serca. 
‚Historical Novel Society’

Poruszające i wierne epoce – wielbiciele Chadwick nie będą zawiedzeni. 4.5 gwiazdki.
‚RT Book Reviews’

Chadwick w swoim żywiole… dostajemy mistrzowskie połączenie prawdy historycznej. zajmującej fabuły oraz barwnej plejady postaci. 
‚Driffield Review’

Czuję jakbym po raz pierwszy zobaczyła film w kolorze. po latach oglądania czarnobiałych.  
List od czytelniczki

W świecie sztuki ‚Czarna legenda’ i ‚Złoty Mit’ wciąż wiodą prym. co widać między innymi w powieściach Alison Weir. u której wielka monarchini nie stroni od skandalu i małżeńskiej zdrady. Historycy mogą kręcić nosem na utrwalanie takich bajek. lecz wielu autorów powieści historycznych. w tym Sharon Kay Penman i Elizabeth Chadwick. uwzględnia współczesne badania. unikając w ten sposób najbardziej wydumanych legend. którymi owiana jest postać Eleonory.  
Profesor Michael R. Evans

Elizabeth Chadwick jest autorką ponad dwudziestu bestsellerowych powieści historycznych. które przetłumaczono na osiemnaście języków. Za swój debiut. „The Wild Hunt”. otrzymała Betty Trask Award. a Richard Lee. założyciel Stowarzyszenia Powieści Historycznej. uznał „Szkarłatnego Lwa” za jedną z dziesięciu najlepszych powieści tego gatunku ostatniego dziesięciolecia. ‚Serce królowej” to drugi tom fascynującej trylogii o Eleonorze Akwitańskiej.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki

Autor: Mickaël Launay

Ciekawość bierze jednak górę. Obserwuję to na co dzień. Matematyka budzi strach. ale i fascynuje. Nie lubią jej. choć chcieliby lubić. Albo przynajmniej zyskać wgląd w jej mroczne głębie. Uważają tę dziedzinę za hermetyczną i niedostępną. To nieprawda. Przecież można kochać muzykę. nie będąc muzykiem. albo cieszyć się dobrym posiłkiem. nie będąc wielkim kucharzem. Dlaczego zatem należałoby być matematykiem lub posiadać wyjątkowy intelekt. by słuchać opowieści o matematyce i pozwolić pieścić swój umysł algebrze lub geometrii? Nie trzeba wchodzić w techniczne detale. żeby rozumieć wielkie idee i dać się nimi oczarować. (fragment książki) „Pi razy drzwi” to fascynująca książka o matematyce (tak!) nie tylko dla wielbicieli tej dziedziny. ale też dla tych. którzy jak ja wolą zaczynać przygodę z nią od wymyślnych wzorów na wazach sumeryjskich. a nie od udowodnienia teorii kwantowej Yanga-Millsa. Lektura obowiązkowa dla tych wszystkich humanistów. którzy skrycie boją się matematyki. I dla niehumanistów również. Aleksandra Stanisławska. współtwórczyni bloga Crazy Nauka

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9szmata książka, odkupienie ewa pirce, przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia pdf, komedia ludzka autor, słownik psychologiczny szewczuk pdf, psychosynteza, golden hill, katalog owadów, wielki następca, metrologia wielkości geometrycznych, dr olechowska, primum verbum, tkanki zwierzęce powtórzenie, za głosem serca 69, książę szaranek, seriale paradokumentalne, jim simons…