Witajcie w Polsce

Autor: Jerzy Danilewicz

Najstarsze pokolenie repatriantów pamięta 1936 rok. gdy na mocy decyzji Rady Komisarzy Ludowych Sowieci deportowali ich z rodzimych terenów obecnej Ukrainy do Kazachstanu. Trafili tam. gdzie komisarz postawił palec na mapie. Polacy. podobnie jak Niemcy. Ukraińcy i inni znajdowali się pod tzw. komendanturą. Bez jej zgody nie mogli nawet odwiedzić krewnych w sąsiedniej wiosce. Przeżyli tam ponad pół wieku jako członkowie narodu radzieckiego. W dużym stopniu się zasymilowali. Wiara pozostała zawsze ich wyróżnikiem.

Polaków w Kazachstanie odkryła na nowo III RP w latach 90. XX wieku. Pierwsi repatrianci wracali do Polski na własną rękę. załatwiając sobie prywatne zaproszenia. Polski Sejm uchwalił ustawę repatriacyjną dopiero w 2000 roku. Na podstawie ustawy do Polski wróciło około 8000 osób. we

32.9: https://woblink.com/ebook/mistrzowskie-rozmowy-chinowski-nikodem-133922u

Cena:


Zaczekaj na mnie

Autor: Lidia Liszewska

Kontynuacja najgłośniejszego debiutu 2018 roku! 

Po burzliwym rozstaniu Matyldzie został tylko jeden list. który czekał w skrzynce od roku. Zawarte w nim wyjaśnienia Kosmy wszystko komplikują. bo przez ten czas życie kobiety całkowicie się zmieniło. Jej nową codzienność wypełnia samotne macierzyństwo i powracające myśli o ukochanym. Czy Matylda będzie nadal na niego czekać. gdy obok pojawi się inny mężczyzna? 

Kosma musi teraz poświęcić wszystkie swoje siły na walkę o własne zdrowie. Jak pogodzi porywczy temperament z przestrzeganiem zaleceń lekarzy? 

Czy drogi tych dwojga jeszcze się zejdą?

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9


ISBN

9788365648266: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/sektor-kolejowy-w-polityce-transportowej-unii-europejskiej-engelhardt-juliusz-133982u

Cena:


Odrobina blasku

Autor: Shari L. Tapscott

Kolejny tom serii pełnej blasku!

Po skończeniu szkoły średniej Riley przeżywa lekki kryzys tożsamości. Kiedyś była najpopularniejszą uczennicą i główną cheerleaderką. a teraz jest… właśnie. kim? Brak planów na najbliższą przyszłość trochę ją przeraża.

Dziewczyna postanawia jednak korzystać z pogody i cieszyć się wakacjami. które spędza u swojej ciotki. Zwłaszcza że w oko wpadł jej Zeke. przystojny artysta. który ma swój własny stragan na letnim targu. Aby mu się przypodobać. kłamie. że też ma zdolności manualne. Podobno jest niesamowita w wytwarzaniu mydła!

Czy Riley zdąży z nauką nowej umiejętności. aby wystawić się na stoisku obok Zeke’a? Może uda jej się przekonać chłopaka. że robi to całe życie. Przecież takie drobne kłamstwo. nie powinno zaszk

29.9: https://woblink.com/ebook/korona-na-zawsze-geneva-lee-134794u

Cena:tango streszczenie, leczenie węglem drzewnym, ludzie krotka historia, john locke empiryzm, polish your english, krótka historia prawie wszystkiego pdf, czesław kupisiewicz dydaktyka ogólna, odkryj w sobie psychopatę, dziedzictwo bourne’a, sensacjexxwieku, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa bień, motyw starości w tekstach kultury, śliska sprawa, organizacje non profit w polsce, drive kate stewart, epifania pwn, tomasz salamon, kindle epub or mobi, historia matematyki książka, witajcie w puppet show…