Wszechświat krok po kroku

Autor: Łukasz Lamża

Cytat z Norwida „odpowiednie dać rzeczy słowo” był wielokrotnie nadużywany do różnych celów. W odniesieniu do tej książki jest na swoim miejscu: „Rzeczą” jest piękno Wszechświata i wszystkich jego części. Tej „rzeczy” autor dał odpowiednie – naprawdę piękne – słowo.   MICHAŁ HELLER

Wszechświat krok po kroku to pierwsza na polskim rynku książka. która tak szczegółowo. a jednocześnie tak przystępnie opisuję historię Wszechświata: od skali kosmicznej. przez planetarną. po świat istot żywych. Każdy kilkudziesięciu krótkich. bogato ilustrowanych rozdziałów prowadzi czytelnika jeden krok dalej. budując na rozdziałach wcześniejszych. W ten sposób opisana zostaje ‚architektura’ ewoluującego świata: złożona. piękna. niemal artystyczna. a przy tym głęboko logiczna i zrozumiała – każdy kolejny proces i obiekt powstaje na bazie tego. co go poprzedza.

Książka wprowadza czytelników w poziom wiedzy o świecie. który zwykle nie jest osiągany w tekstach popularnonaukowych. Opisane są tu więc – i starannie zilustrowane – między innymi mechanizm generowania pola magnetycznego Słońca. ‚anatomia’ ziarenka pyłu galaktycznego. kolejne etapy powstawania krateru uderzeniowego. a także 28 głównych grup pierwotniaków.

Autor przekonuje. że są to w istocie rzeczy łatwe do zrozumienia i warte poznania. choć często zakryte przed nami przez żargon naukowy. Mają jednak sens – i ujawniają swoje wewnętrzne piękno – jeśli się je ujrzy jako epizody jednej Wielkiej Opowieści.

Łukasz Lamża – doktor filozofii. specjalizujący się w filozofii przyrody. Zajmuje się kosmologią i astrofizyką. filozoficznymi aspektami tych dyscyplin oraz ich powiązaniami z pozostałymi gałęziami nauki. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek Przekrój przez Wszechświat (CCPress 2014) i Granice kosmosu – granice kosmologii (CCPress 2015).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 50.9


Twórca religii Iranu Zaratusztra i jego nauka

Autor: Paweł Hulka

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Zaratusztra – perski kapłan. prorok i reformator religijny. twórca jednej z najstarszych na świecie religii monoteistycznych. nazywanej od jego imienia zaratusztrianizmem. W wieku 30 lat spłynęło na niego objawienie. Zobaczył jaśniejącą istotę. która nazywała się sama Wohu Manah (Dobra Myśl). Istota ta zaprowadziła go przed oblicze boga. który przedstawiał się jako Ahura Mazda (Pan Dobra) i który w jednej chwili spuścił na Zaratusztrę objawienie wszystkich zasad nowej religii. Zaratusztra usiłował przekazać to objawienie swoim krajanom. jednak nie znalazł u nich posłuchania. Wreszcie musiał zbiec do pobliskiej krainy – króle

:

Cena:


ISBN

9788380644021: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/rzymianka-studium-historyczno-obyczajowe-jan-wolfram-32267u

Cena:podróż nieślubna, koontz oczy ciemności pdf, siostra słońca lucinda riley, mateusz jurczyk, emergency 4 poradnik, fear me, internetowa wypożyczalnia książek, co to jest mowa zależna i niezależna, bolesław prus faraon, dusiołek, nocnik nad nocnikami dziewczynka, nicholas sparks spójrz na mnie, podstawy prawa pdf, zagrożenia współczesnej rodziny pdf, rozmowa handlowa, monika gabriela bartoszewicz, finanse ue, ibul, apartheid w rpa, pubilo, pamięć absolutna: nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia…