1:

Sensory w obrabiarkach CNC

Autor: Wacław Skoczyński

Ostatnie dekady rozwoju przemysłu to ogromny postęp w technologii – celem jest: większa dokładność. wydajność i niezawodność produkcji. Można to uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnych obrabiarek CNC (komputerowo sterowanych numerycznie).

Inteligentne komponenty obrabiarek CNC. w postaci integracji różnych czujników (sensorów). członów wykonawczych i oprogramowania pozwalają na monitorowanie procesów obróbki i stanów obrabiarek oraz umożliwiają aktywne wpływanie na warunki realizowanego procesu.

Głównym przesłaniem niniejszej książki jest wykazanie. że współczesne rozwiązania mechatroniczne umożliwiają największy postęp w dziedzinie rozwoju obrabiarek. Umożliwiają wzrost wydajności obróbki. jakości wytw

45: https://woblink.com/ebook/spoleczno-ekonomiczne-uwarunkowania-rozwoju-rodziny-katarzyna-szczepanska-woszczyna-martin-hronec-128142u

Cena: Martin Hronec

Święty Jacek Odrowąż

Autor: Jan Andrzej Spież

Święty Jacek Odrowąż (ok. 1183–1257) to jeden z najbardziej popularnych polskich świętych. Znany jest ze swojej gorliwości wędrownego kaznodziei i organizatora wielu wspólnot zakonnych. Święty Jacek wraz z bł. Czesławem jako pierwsi Polacy otrzymali habity dominikańskie z rąk samego założyciela Zakonu Braci Kaznodziejów i rozpoczęli dzieło zakładania klasztorów. Powstałe wówczas konwenty. m.in. w Krakowie. Wrocławiu. Gdańsku. Kamieniu Pomorskim. Sandomierzu. wytyczyły zasięg polskiej prowincji zakonu. Dzięki prowadzonej misji ewangelizacyjnej na terenie Rusi. Prus i Litwy św. Jacek otrzymał przydomek Apostoła Słowian.

Z postacią świętego łączone są liczne cuda. czynione zarówno za życia. jak i po śmierci. m.in. przywrócenie do życia młodzieńca. przejście suchą stopą po wodzie. podniesienie zniszczonych gradem zasiewów.

17 kwietnia 1594 roku papież Klemens VIII ogłosił Jacka świętym.

„Wyraz Jacingtus znaczy drogocenny kamień. który jest lśniący. błękitny. podobny do złota i bardzo twardy. I św. Jacek również jaśniał przez głoszenie ewangelicznej nauki. był błękitny przez swą świętość życia i bardzo wytrwały w krzewieniu wiary katolickiej”.

Lektor Stanisław

Wydawnictwo: W Drodze

Winda do nieba

Autor: Meszko Tadeusz

Epitafium dla ery kosmicznej.

Cuda XXI wieku nie okazały się tak cudowne jak sądzono.

Hamulcem rozwoju stała się religia. nastało nowe średniowiecze.

Akcja powieści dzieje się w 2069 roku (stulecie lądowania na Księżycu). w mieście-państwie Dawapolis blisko równika. gdzie zbudowano windę do kosmosu – jak uważają jedni. lub Boga – jak ją widzą drudzy. Osią narracyjną jest śledztwo Barta. poszukującego na zlecenie Ester jej matki Désirée. która porzuciła dziecko zaraz po porodzie. W trakcie tego śledztwa Bart przypadkowo trafia na nowe tropy. mogące wyjaśnić śmierć jego rodziców sprzed ćwierć wieku. Te dwa śledztwa zaczynają się splatać.

W tle toczy się rozgrywka dwóch odłamów Kościoła katolickiego. Spodziewana jest bliska śmierć papieża i zw

Prezentuj z pasją

Autor: Jacek Rozenek

Jacek Rozenek łączy perspektywę aktora oraz coacha po to. aby dać ci narzędzia do przemawiania z pasją. Przedstawia sprawdzone sposoby oraz elementy własnego know how. które były dostępne wcześniej wyłącznie dla uczestników jego warsztatów.

Droga do skutecznego przemawiania. a zatem efektywnego wpływania na audytorium. wymaga od współczesnego mówcy znacznie więcej niż tylko sprawności językowej. panowania nad mową ciała czy dopasowania garderoby do treści wystąpienia.

Naturą ostatecznego celu każdej prezentacji jest perswazja. czyli przekonanie audytorium. zmotywowanie go do podjęcia konkretnego działania lub też do zmiany postawy czy poglądów na określony temat. Bez względu na to. czy korzystamy z niej jako narzędzia sprzedaży. czy używamy jej do m

https://woblink.com/product-publication/download/133370/epub: 1

stulecie winnych tom 3 chomikuj, kraje rozwijajace sie, opowiadania z doliny muminków, format plików kindle, skanem gowork, inny swiat grudzinski, wymyśleć czy wymyślić pwn, kindle książki za darmo, podstawy seksuologii, sposób na elfa audiobook chomikuj, ikteria, prawdziwa historia internetu pdf, otyłość u dzieci i młodzieży, azazel akunin, nowela poego, snowboard gra, niepełnosprawni artyści, pamiętnik prostytutek, portret profil, święty waldemar, pedagogika specjalna chrzanowska, ekskursje w dyskursie, grobowce atuanu…