Samoocena systemu kontroli zarządczej w środowisku informatycznym rachunkowości w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor: dr Elżbieta Izabela Szczepankiewicz

Jednostki powinny opracować. wdrożyć. oceniać i doskonalić procedury kontroli w środowisku informatycznym. Ponadto na jednostki stosujące system informatyczny rachunkowości ustawodawca nałożył obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa zasobów informatycznych. a w szczególności skutecznej ochrony zapisów księgowych i dokumentacji przed:

· ich nieuprawnioną i niekontrolowaną modyfikacją lub uszkodzeniem.

· wprowadzeniem. usunięciem lub ich zniszczeniem.

· nieupoważnionym rozpowszechnianiem.

W Poradniku wskazano główne zasady przeprowadzenia procesu samooceny ustanowionych zasad i procedur kontroli zarządczej dotyczących systemu rachunkowości w środowisku inf

47.2: https://woblink.com/ebook/pracownicy-tymczasowi-zatrudnianie-po-zmianie-przepisow-od-1-czerwca-2017-r-praca-zbiorowa-31391u

Cena:


Ochrona danych osobowych – obowiązki pracodawcy

Autor: Jadwiga Sztabińska

Publikacja przedstawia obowiązki pracodawcy w zakresie ochrony danych osobowych pracowników. Można się z niej dowiedzieć m.in.:

– jaki danych można żądać od kandydatów do pracy. a jakich od pracowników.

– czy trzeba powołać w firmie administratora bezpieczeństwa informacji.

– czy można upoważnić do przetwarzania danych osobowych pracowników inne osoby.

– jakie karą grożą za naruszenie przepisów dotyczących danych osobowych.

W publikacji zamieszczone zostały również liczne stanowiska GIODO oraz orzecznictwo sądowe dotyczące ochrony danych osobowych pracowników. Skomplikowane zagadnienia zostały zobrazowane na przykładach. 

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


ISBN

9788374828437: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/zadziwiajacy-kosciol-mike-aquilina-anna-borowska-31466u

Cena:augustyn bańka, minecraft wyspa książka, michał gołkowski powrót chomikuj, ludwika zachariasiewicz, król edyp sofokles streszczenie, tove jansson biografia, bestsellery książkowe 2018, poznawcza, turcja wielki step i europa środkowa, darmowe ebooki, błażej ciarkowski, fajna ferajna, wspomnienia z przyszłości, kierunki świata ćwiczenia, ps wciaz cie kocham jenny han chomikuj, piotr imiennik, słownik frazeologiczny, charakterystyka dziecka w wieku wczesnoszkolnym, zabić drozda audiobook, rozwiązanie umowy o pracę pdf…