Wizaż śmierci

Autor: Ewa Dudziec

Pod Białymstokiem znaleziono ciała dwóch modelek – ofiar handlarzy narządami. Do międzynarodowego śledztwa zostaje włączona agentka CBŚ. pracująca pod przykrywką wizażystki. Razem z konsultantem z FBI. sprawdzają powiązania handlarzy z lokalnym show-biznesem. Kolejne. zdobyte dowody przynoszą jedynie więcej pytań niż odpowiedzi. Gdy w końcu elementy układanki zaczynają do siebie pasować. handlarze ludzkimi organami odkrywają ściśle strzeżoną tajemnicę amerykańskiego agenta i szantażują go.

 

OPINIE

 

Temat. który był jakiś czas temu tzw. plotką miejską. ożył na kartach książki. Nie mogłam się oderwać od czytania. bo byłam ciekawa dalszego ciągu. Mam nadzieję. że pozostawiona na końcu furtka. to wstęp do kolejnej.

:

Cena:


Świat kupek

Autor: Terry Pratchett

Czarująca opowieść dla czytelników w każdym wieku (ale zwłaszcza dla młodego Sama Vimesa). pióra panny Felicity Beedle. czołowej autorki literatury dziecięcej w Świecie Dysku.

Z ‚Niucha’: 

„Punktualne przybycie zyskało mu aprobujące skinienie Sybil. która delikatnie wręczyła mężowi nową książkę do czytania Młodemu Samowi. Vimes spojrzał na okładkę – tytuł brzmiał ‚Świat kupek’. Kiedy żona zniknęła. ostrożnie przekartkował zawartość. No tak. trudno. trzeba pogodzić się z faktem. że świat poszedł naprzód i dzisiaj bajki prawdopodobnie nie mówią o małych skrzących się istotkach ze skrzydłami. Przewracając kartkę po kartce. odkrył nagle. że ten. kto napisał tę książkę. z pewnością wiedział. jak sprawić. by takie dzieciaki jak Młody Sam śmiały się do bólu brzucha. Ten kawałek o spływaniu rzeką nawet u niego wywołał uśmiech. Ale. choć rozdzielany skatologią. znajdował się tam całkiem ciekawy materiał o zbiornikach szamba. szambonurkach i asenizatorach. i w jaki sposób psie odchody pomagają najlepiej wygarbować skórę oraz inne rzeczy. co do których człowiek nie sądził. by kiedykolwiek ich potrzebował. ale raz poznane jakoś blokują się w umyśle.”

Opowieść cudownie staroświecka i zabawna… Pratchett wtrąca mnóstwo żartów. Jego znakomita proza. w połączeniu z ujmującymi ilustracjami Petera Dennisa. sprawiają. że książka ta stanowi znakomity wybór do czytania na głos. 

„Evening Standard”

Terry Pratchett był uznanym pisarzem. twórcą bestsellerowego cyklu książek o Świecie Dysku. z których pierwsza – ‚Kolor magii’ – ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku. ‚Pasterska korona’. została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród. między innymi Carnegie Medal; otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


Świetlany mrok II

Autor: Krzysztof Bonk

Świetlany mrok II – to początek drugiej sagi światła i mroku. Tym razem historia stanowi zarówno prequel. jak i sequel do wydarzeń z pierwszej części. Świetlany mrok to tradycyjnie wartka akcja. duża doza erotyki oraz walki w gęstej sieci spisków i zdrad.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Gdy słowa zawodzą

Autor: Julie Buxbaum

David nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Kit zapomniała. jak to się robi.

Gdy śliczna i popularna Kit Lowell zaprzyjaźnia się z chorym na zespół Aspergera Davidem Druckerem. wszyscy są zszokowani – a najbardziej David i Kit. Tych dwoje – wydawałoby się niemających ze sobą nic wspólnego – świetnie się rozumie! Kit zmaga się z życiową tragedią – jej ojciec zginął w niejasnych okolicznościach. David angażuje się w prywatne śledztwo. ale żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć. jak ono się skończy…

Urocza. zabawna i zarazem wzruszająca do głębi.

Nicola Yoon. autorka bestsellerów Ponad wszystko oraz Słońce też jest gwiazdą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.4legendy archeonu, józef marecki, modele biznesu, kapuściński książki, kolejne 365 dni audiobook, leszek berezowski, luz i tak nie będę idealna, oczy smoka stephen king, matematyka klasa 6 zadania pdf, misia bela, bielański podstawy chemii nieorganicznej pdf, syzyfowe prace cała książka, magdalena bierca, ewa dziedzic, manwhore 2 pdf, książka do nauki angielskiego pdf, lizbona przewodnik pdf, franciszek czech, medycyna narracyjna…