Le Chevalier de Maison-Rouge

Autor: Alexandre Dumas

Le roman «Le chevalier de maison rouge» fait partie d’une série des romans d’Aleksandre Dumas de la Révolution française. L’histoire. aventures. beaux ou mauvais sentiments. nobles hommes ou immondes humains nous entraînent dans la France de la terreur. La description d’une terrible époque. quand Louis XVI a été guillotiné. Le Tribunal révolutionnaire institué et Marie-Antoinette. enfermée au temple. attend son procès. Et enfin le mystérieux Chevalier de Maison-Rouge. qui a décidé de tenter de sauver la prisonnière. car il est secrètement amoureux de la reine.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Przeźroczysty chłopiec

Autor: Antonina Krzysztoń

Znakomity debiut literacki charyzmatycznej pieśniarki. kompozytorki. autorki tekstów Antoniny Krzysztoń.

Króciutkie. prosto i pięknie napisane oraz dowcipnie zilustrowane historie z życia współczesnego przedszkolaka. 

Opowiada nam je Franek. który we wrześniu zaczął ostatnią grupę przedszkola. Poznajemy jego grupę. przyjaciół. panie przedszkolanki. ale też obserwujemy trudne sytuacje. które mogą zdarzyć się każdemu dziecku: zazdrość o uczucia koleżanki. kłótnie w grupie (i dochodzenie do porozumienia; wybaczanie). rywalizacja. przechwalanie się… 

Mały czytelnik wraz z grupą przedszkolaków przeżyje cały rok przed-szkolny – od rozpoczęcia. przez mikołajki. Gwiazdkę. Wielkanoc. Dzień Dziecka. zakończenie roku. ale też wycieczki. spotkania z ciekawymi ludźmi. teatrzyki (to wszystko opisywane z dużym poczuciem humoru). 

A jednocześnie będzie spędzał  czas z Frankiem w jego domu. gdzie świat dorosłych czasami go przerasta. a mimo to próbuje go na swój sposób zrozumieć.

Krzysztoń z ogromną wrażliwością oddaje sposób patrzenia i rozumowania dziecka (także charakterystyczne dla tego wieku „myślenie magiczne”). Uczy. jak radzić sobie z kłopotami. pokazuje rozwiązania. 
„Przeźroczysty chłopiec” jest też ważną książką dla rodziców. Przeglądając się w oczach dziecka. uczymy się być… lepsi. 

Można by powiedzieć „Nieco młodszy i bardziej refleksyjny ‚Mikołajek’”. Albo „Współczesne ‚Dzieci z Bullerbyn’”. Ale ja życzę książce Antoniny Krzysztoń. by – jak jej piosenki – trafiła do serc wrażliwych ludzi – dzieci i dorosłych. I stała im się tak bliska. jak ‚Mały Książę’. Bo w pełni na to zasługuje.
Dorota Koman

Antonina Krzysztoń wydała 15 płyt. Zadebiutowała w 1981 roku na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN. Nova. Solidarność Wielkopolska ). W tym czasie występowała w kabarecie Pod Egidą. w Muzeum Archidiecezji u Ks. Andrzeja Przekazińskiego i w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele na Żytniej. Od lat występuje w teatrach. kościołach. filharmoniach. Na wielu festiwalach. koncertach związanych z piosenką poetycką i religijną. Współpracowała m.in. z Leszkiem Możdżerem. Michałem Lorentzem. Wojciechem  Konikiewiczem. Mateuszem Pospieszalskim. Wojciechem Waglewskim.  W 2006 r. za działalność artystyczną otrzymała Order Odrodzenia Polski.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


ISBN

9788379767359: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/krystyno-nie-denerwuj-matki-michalina-grzesiak-32190u

Cena:


ISBN

9788320054514: Wydawnictwo

Format

189: https://woblink.com/ebook/farmacja-stosowana-technologia-postaci-leku-malgorzata-sznitowska-32239u

Cena:


ISBN

9788380643475: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:


ISBN

9788380644038: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/zydzi-w-poezji-ludowej-i-historii-ruskiej-franciszek-rawita-gawronski-32263u

Cena:


ISBN

9788380643567: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/raskol-i-sekty-w-prawoslawnej-rosji-karol-debinski-32136u

Cena:


ISBN

9788379007844: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/siedemnascie-i-pol-miliona-leszek-mierzejewski-32101u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/32315/pdf

1:

:

Cena:pomiędzy nami góry pdf, zespół downa książki, nagie miasto, zadania z matematyki klasa 3 podstawowa, spotkanie nad morzem test, galaktyka czersk, tylko rosja, daj się pokochać dziewczyno, modyfikowany węgiel, prusy wschodnie 1945 mapa, mobbing pdf, jurgen roth, eliza michalik data urodzenia, gordian melissa darwood pdf doci…