Hotel Kalifornia. San Francisco 1975-85

Autor: Marek Majewski

Gdy wreszcie Markowi Majewskiemu udało się dotrzeć na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. San Francisco zafascynowało go swoimi kiermaszami ulicznymi. Zaczął je utrwalać na filmie z myślą o przyszłym albumie fotograficznym. Wielokrotnie − patrząc w wizjer kamery − komponował kadr na jedną stronę lub dwie strony. lub też na małą wstawkę w te zdjęcia. Album jest niezwykle unikalnym przykładem synchronizacji pracy fotografa i grafika.To. co tam widział. już samo w sobie było historią „Summer of Love”. która „przewaliła” się przez konserwatywne Stany jak tajfun. To tutaj − pod koniec lat 70.. 80. − miała początek historia wolności gejów. którzy zjeżdżali na swój kiermasz uliczny z całego świata. Ten zamrożony. historyczny moment można zobaczyć w rozkła

:

Cena:


ISBN

9788377410103: Wydawnictwo

Laseczka i tajemnica to powieść kryminalna. typowa dla Zbigniewa Nienackiego. Autor wprowadza nas w wydarzenia. w których historia przeplata się ze współczesnością. Osią akcji i przyczyną zagadkowych wydarzeń jest tytułowa. staroświecka laseczka. Bez niej nie było by powodu opowiadać historii ludzi i tajemniczych wydarzeń związanych z archaicznym przedmiotem z palisandrowego drewna.

Akcja powieści toczy się na przełomie maja i czerwca 1961 roku w Łodzi i okolicach. Jesteśmy świadkami wstrząsających i tajemniczych wydarzeń u podłoża których leży historia sięgająca przełomu XIX i XX stulecia. w którą autor wprowadza nas ubarwiając tym samym swoją powieść o wątki historyczne. Z

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99


PAX. Tom 3. Myling

Autor: Asa Larsson

Trzeci tom przygód Alrika i Vigga walczących z ciemnymi siłami. które zakłócają spokój w Mariefred. Jest Halloween. W szkole chłopców mrowi się od potworów i zombie. Wieczorem zorganizowano zabawę i pochód duchów. Ale wśród przebierańców jest też myling. Wypatrzył swoje ofiary i chce dokonać zemsty. Jak Alrik i Viggo mogą go powstrzymać? Gdy próbują dotrzeć do prawdy. wpadają na trop przerażającej tajemnicy.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


Z Pokorą przez życie

Autor: Wojciech Pokora

Pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą.

Aktorem został przez przypadek. ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w „Poszukiwany. poszukiwana”. „Alternatywy 4” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Ta błyskotliwa i inteligentna rozmowa to przenikliwy portret niezwykle lubianego aktora.

Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny. technikum samochodowym ukończonym z Jerzym Turkiem i swojej drodze do aktorstwa. W końcu lekcje pobierał u samej Hanki Bielickiej. a komedianta odkrył w nim Wiesław Gołas!

Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról nie tylko teatralnych. lecz także prywatnych. Warto zdra

:

Cena:


ISBN

9788379002948: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook/huna-i-ho-oponopono-starozytna-wiedza-wspolczesnie-wojciech-filaber-17824u

Cena:mój szef jest idiotą pdf, socjologia edukacji pdf, stany zagrożenia życia pdf, bajki violety, instrukcja obsługi toksycznych ludzi chomikuj, ostatnich gryzą psy, patryk tomaszewski umk, ukryte piękno online, jak brzechwa, zwiadowcy 11 pdf, ebook na kindle, simma maria, anna bikont sendlerowa, bajki puszkina, tomasz umerle, janina kamińska…