Symbol w wolnomularstwie

Autor: Karol Artur Serini

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Bardzo wartościowe opracowanie dotyczące powstania. dziejów i organizacji wolnomularstwa w Polsce. Ponieważ autor sam był członkiem tej organizacji. przekazane przez niego informacje są wyjątkowo cenne. bo pochodzące niejako „z pierwszej ręki”. Piastował on niezwykle ważne stanowisko w hierarchii masońskiej był bowiem zastępcą wielkiego mówcy Wielkiej Loży Narodowej Wielkiego Wschodu Polskiego w 1781 roku. Nie sposób pominąć także tych podstawowych informacji na temat Niemcewicza. że był on dramaturgiem. powieściopisarzem. poetą. historykiem. pamiętnikarzem. publicystą i tłumaczem.

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 16


Pamiętnik 3

Autor: Henryk Grynberg

W niniejszym tomie swoich pamiętnikarskich zapisków. datowanych od kwietnia 2014 do lutego 2017 roku przeważnie w McLean pod Waszyngtonem. Henryk Grynberg. prozaik. poeta i eseista. dobitnie komentuje bieżące gry polityczne i międzynarodowe. rewidując przy tym doniesienia mediów. zwłaszcza dotyczące Żydów i Izraela. Dzieli się wrażeniami z wydarzeń kulturalnych i lektur – zwłaszcza na temat Holokaustu – oraz spotkań z czytelnikami. I jak zwykle energicznie polemizuje. Wspomina ludzi. którzy z jego świata odeszli. żegna tych. którzy – coraz częściej – odchodzą. A jednocześnie uważnie obserwuje przyrodę i z poetycką wrażliwością oraz dowcipem i wdziękiem opisuje faunę swojego zakątka. „bezdomne” lisy i sarny – z przychówkiem – które regularnie odwiedzają zapuszczony. zaciszny backyard za oknem jego gabinetu. „towarzysząc” mu godzinami przy pracy. Dramatyczna kompozycja tych emocjonalnych zapisków sprawia. że czyta się je nie jak fragmenty rzeczywistości. lecz fascynującą całość.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 44.9


Sposób na blondynkę

Autor: Miranda Lee

Włoski biznesmen Sergio Morelli coraz częściej myśli o założeniu rodziny. Jedzie w rodzinne strony nad jezioro Como. by tam znaleźć kobietę. z którą będzie chciał spędzić resztę życia. Niespodziewanie dawna znajoma Bella Cameron. znana w Ameryce tancerka. prosi go. by pozwolił jej zamieszkać przez miesiąc w jego willi. Potrzebuje odpoczynku w miejscu. gdzie nikt jej nie zna. Sergio zawsze miał do niej słabość. więc się zgadza. Szukaniem żony zajmie się później…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Lola

Autor: Aleksandra Białczak

Lola to dziewczyna u progu dorosłości. tuż przed maturą. która po próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego. Wydarzenie to staje się początkiem i przyczyną wielkich. aczkolwiek stopniowych zmian w jej osobowości.

Do tej pory myślałam. że Lola to maska. Taka jak każda inna. Wmawiałam sobie. że po prostu zakładam ją rano i zdejmuję wieczorem. Ale to nieprawda. Przesiąkłam nią. Wypaczyłam własną osobowość. Granica między prawdą a kłamstwem bezpowrotnie się zatarła. Bacznie obserwuję moje emocje. myśli. uczucia. Próbuję w ten sposób zebrać wszystko do kupy. Chcę wiedzieć. kim jestem. A jednak im bardziej się na tym skupiam. tym bardziej się gubię. Bo w moim zachowaniu nie ma żadnych reguł. Jednego dnia kocham. drugiego nienawidzę.

Ni

6.99: https://woblink.com/ebook/dzieje-wypraw-krzyzowych-antoni-lange-31799u

Cena:bułgakow, magia słów. jak pisać teksty które porwą tłumy pdf, 1768 rok, atlas hematologiczny z elementami diagnostyki laboratoryjnej i hemostazy, einstein wiara, beisert, grzeszny zdobywca, polonia italia, franceska, otchłań brett, krzyżówki pdf, hashtag remigiusz mróz, mendel gdański konopnicka, paweł drobny, gazeta fakt jutrzejsze wydanie dodatek, lato nagich dziewcząt, tryby warunkowe angielski pdf…