ISBN

9788374828437: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/zadziwiajacy-kosciol-mike-aquilina-anna-borowska-31466u

Cena:


Żywot św. Metodego

Autor: Nieznany

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Żywot św. Metodego znany też jako Legenda Panońska. Średniowieczny tekst źródłowy. Reprint. ‚Żywot świętego Metodego’ to księga poświęcona działalności misyjnej dwóch braci. bizantyńskich duchownych. Greków z Salonik: Konstantyna (po wstąpieniu do klasztoru przybrał imię Cyryl) (ok. 827 – ok. 869) i Metodego (820 – 885). Jest to ważny dokument do badania pradziejów Słowiańszczyzny. w tym i Polski. To w tym dokumencie znajduje się słynna informacja o ‚księciu na Wiśle. silnym wielce’. który został przymuszony do przyjęcia chrześcijaństwa przez sąsiadów z południa.

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 8


:

:

Cena:


Badanie towarów przemysłowych

Autor: Ewa Kubińska-Jabcoń

Profesor AGH Wiktor Kubiński z zespołem tym razem przedstawia praktyczne kompendium wiedzy dotyczące zastosowania metod badania towarów niespożywczych – przemysłowych. To druga książka profesora Kubińskiego wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN. po dobrze odbieranej publikacji: „Wybrane metody badania materiałów. Badanie metali i stopów”.

Obecna książka zawiera przegląd bardzo wielu metod badania takich materiałów. jak np.:

• wyroby włókiennicze.

• sprzęt AGD.

• wyroby papiernicze.

• skóry.

• wyroby perfumeryjne.

• meble.

• urządzenia medyczne czy

1: Autor

Cena:


Niech żyje słabość

Autor: Marcin Jakimowicz

Autor kultowej książki Radykalni. redaktor najbardziej popularnego tygodnika w Polsce opowiada o doświadczeniu Boga w swoim życiu. Boga Wszechmocnego. który przychodzi przez słabość. kruchość. kryzys. Który tęskni za nami. ale nikomu się nie narzuca. Boga. na którego miłość nie trzeba i nie można w jakikolwiek sposób zasłużyć. a jedynym sposobem. by go naprawdę spotkać. jest zgoda na własną bezradność i niemoc oraz dziecięca ufność w Jego nieskończoną moc. 

W swoich poruszających opowieściach mówi między innymi:

 • jak pewien historyk Kościoła zachęcił go do zrobienia wywiadu z człowiekiem. który pięknie klął przy klerykach paulińskich;
 • jakich Bożych szaleńców spotkał na swojej drodze;
 • jak o. Augustyn Pelanowski udowadniał. że Aniołowie są lepsi ni

  19.9: https://woblink.com/ebook/kim-jestes-dokad-idziesz-czlowieku-grzegorz-lis-31478u

  Cena:


  Pyszności z roślin

  Autor: Paweł Ochman

  Słodycze kochamy wszyscy. zwłaszcza Paweł Ochman – weganin od 26 lat. autor popularnego bloga Weganon.pl. Jego kulinarna przygoda i miłość do cukiernictwa zaczęły się od zeszytu z przepisami mamy. Teraz w nowej roślinnej odsłonie wracamy z Weganonem do słodkości z dzieciństwa. smaków kuchni naszych mam i babć. Do niezapomnianego zapachu kruchych babeczek z kremem budyniowym. pischingerów i szyszek. Poznamy tajemnice robienia tart i prostych śniadań. świątecznych ciast oraz deserów z różnych stron świata.

  Paweł Ochman w 100 nowych przepisach. których nie znajdziesz na blogu. podpowiada:

  • Czym zastąpić nabiał i jajka?

  • Jak łatwo połączyć podstawowe składniki?

  • Co zrobić. by było szybko. zdrowo i pysznie?

  15: https://woblink.com/ebook/kosciol-prawoslawny-a-rzeczpospolita-polska-zarys-historyczny-1370-1632-kazimierz-chodynicki-32268u

  Cena:


  Teoria literatury Stanisława Lema

  Autor: Andrzej Wasilewski

  Książka Andrzeja Wasilewskiego jest niezmiernie ambitnym i ciekawym przedsięwzięciem naukowym. W sensie historycznoliterackim. wypełnia ważną lukę w naszej wiedzy na temat twórczości Stanisława Lema. Wasilewski za pomocą radykalnego cięcia oddziela Lema artystę i pisarza od Lema filozofa i teoretyka literatury. po czym postanawia zająć się tym drugim. Decyzja ta wynika. jak łatwo się domyślić. z wysokiego mniemania. jakie Wasilewski ma o filozofii Lema.

  Zwróćmy też uwagę. że Wasilewski wypełnia drugą lukę historyczną. i to o wiele bardziej dojmującą. Lukę w historii polskiej teorii literatury. Trudno bowiem się z nim nie zgodzić. gdy stwierdza. że koncepcje teoretycznoliterackie Lema nie spotkały się dotąd z należytą uwagą ze strony literatu

  59: https://woblink.com/ebook/badanie-towarow-przemyslowych-ewa-kubinska-jabcon-mariusz-niekurzak-wiktor-kubinski-31574u

  Cena: Mariusz Niekurzak  hołownia książka, imponderabiliów, robert gwiazdowski książki, janusz morbitzer, prawo karne pdf, sprawdzian dla klasy 3, opus citatum, kleer, figura lissajous, kingdom come tajniki zawodu, barbara skoczyńska, wspomnienia siostry łucji z fatimy pdf, ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych komentarz, blanka lipińska kolejne 365 dni chomikuj, byron kain, ewa klekot, anna kamińska pis…