Rodzinne więzy

Autor: Julie Lawson Timmer

Po tragicznej śmierci męża Char Hawthorn niespodziewanie musi przewartościować całe swoje życie. W sennym miasteczku właściwie nic już jej nie trzyma poza pasierbicą. która nagle stała się jej obca.

Char Hawthorn mieszka wraz mężem i pasierbicą. energiczną piętnastolatką. w niewielkim miasteczku w Michigan. szczęśliwa. że znalazła równowagę między pracą i życiem rodzinnym. Kiedy jednak jej mąż nieoczekiwanie ginie w wypadku samochodowym. Char nagle odkrywa. że jako macocha ma niewiele do powiedzenia – w świetle prawa bowiem tylko Lindy. pochłonięta swoimi sprawami biologiczna matka Allie. może decydować o jej losie. A Lindy chce. by córka zamieszkała razem z nią w Kalifornii.

Tymczasem Allie opuszcza się w nauce i coraz częściej kłóci się z macochą. Jedynym stałym punktem w jej życiu pozostaje przyjaźń z Morgan. dziesięciolatką. której Allie udziela korepetycji. Pewnego dnia Morgan. która od urodzenia tułała się po rodzinach zastępczych i dopiero dwa lata temu wreszcie została adoptowana. znika. Char musi odpowiedzieć sobie na pytanie. jak będzie wyglądać jej przyszłość bez Allie i co powinna zrobić w sprawie Morgan. dziewczynki wciągniętej w tryby okrutnego systemu.

Julie Lawson Timmer próbuje odpowiedzieć na pytanie o istotę prawdziwej rodziny i o miłość. która czasem nie zna granic.

Złożona opowieść o nietypowej. a jednak jakże prawdziwej rodzinie. (…) Timmer traktuje trudny. wywołujący ogromne emocje temat z szacunkiem i otwartością. unikając ostrych sądów. ‚Rodzinne więzy’ to przepiękna mozaika złożona z wielu aspektów miłości.  choćby najbardziej potrzaskanej.

‚Shelf Awareness’

Przedstawia ludzkie relacje oraz ideę rodziny w bardzo współczesnej. bliskiej czytelnikowi scenerii.

‚REDBOOK’

Wciągająca. przemyślana powieść.

Emily Giffin

Cudowne postacie i fabuła sprawią. że będziecie niecierpliwie przewracać kolejne kartki aż do klimatycznego zakończenia.

„RT Book Reviews”

Przepięknie napisana. podnosząca na duchu pochwała rodzin złączonych nie więzami krwi czy zasadami prawa. ale miłością.

„Kirkus Reviews”

Harper Lee napisała kiedyś. że wybiera się przyjaciół. ale nie rodzinę. W powieści ‚Rodzinne więzy’ Julie Lawson Timmer obala to anegdotyczne stwierdzenie i udowadnia. że współczesna rodzina w istocie składa się z często obcych sobie ludzi. którzy jakimś cudem odnaleźli się w tym wielkim świecie. choćby najbardziej okrężnymi drogami. Sedno tej opowieści to niezwykła podróż. której celu nikt z nas do końca nie zna. Jeśli chcecie polecić znajomym z klubu książki jakąś nietypową historię. wzruszająca powieść Timmer z pewnością okaże się świetnym wyborem.

Elisabeth Egan

Julie Lawson Timmer wychowała się w Stratford w prowincji Ontario (Kanada). Uzyskała licencjat na McMaster University i dyplom wydziału prawa na Southern Methodist University. Pracuje jako etatowy radca prawny firmy motoryzacyjnej w Michigan. Mieszka w Ann Arbor z mężem i czwórką dzieci. ‚Ostatnie pięć dni’ to jej pierwsza powieść.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Akademia Canterwood (Tom 16). Powrót do gry

Autor: Jessica Burkhart

16. tom serii hippicznej: AKADEMIA CANTERWOOD

Lauren czuje się w nowej szkole coraz lepiej. chociaż skrywana przez nią tajemnica wyszła na jaw. Tymczasem trener zapowiada zawody. które odbędą się w Canterwood. Czy Lauren przezwycięży strach przed parkurem? Czy po tak długiej przerwie odważy się wystartować na swojej klaczy Melodii?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 20.12


Rynki. instrumenty i instytucje finansowe

Autor: Jan Czekaj

Nowe wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika zawierającego kompletny wykład o rynku finansowym – jego mechanizmach. instrumentach. uczestnikach i ich wzajemnych relacjach.

Część pierwsza to syntetyczny obraz rynku finansowego. następnie autorzy przechodzą do przykładów. w ostatnich fragmentach podejmują – sprawiającą studentom największe trudności – problematykę wyceny instrumentów finansowych. od akcji i obligacji do instrumentów pochodnych.

Książka zawiera szczegółowe dane liczbowe dotyczące polskiego rynku finansowego. zarówno w przekroju rynków. instrumentów. jak i instytucji finansowych.

Na końcu każdego z rozdziałów zamieszczono wykaz najważniejszych te

129: https://woblink.com/ebook/cukrzyca-personalizacja-terapii-i-opieki-nad-pacjentem-ewa-pankowska-32665u

Cena:


: Max Brand

Frederick Schiller Faust (1892-1944) was an American author known primarily for his thoughtful and literary Westerns under the pen name Max Brand. Prolific in many genres he wrote historical novels. detective mysteries. pulp fiction stories and many more. This is one of his work. The plot is well constructed with well drawn subsidiary characters and provides a number of interesting twists. Highly recommended. especially for those who love the Old Western genre. Also Brand was best known for writing Western novels. and many films have been adapted based on his stories.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego

Autor: prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk

Profesor Zdzisław Jerzy Adamczyk przez piętnaście lat zajmował się przygotowywaniem do druku korespondencji Stefana Żeromskiego. Poszukując w archiwach i bibliotekach informacji niezbędnych do objaśnienia pewnych spraw. o których mowa jest w listach. odkrył. że dotychczasowa wiedza o życiu autora Popiołów. ukształtowana przez książki Hanny Mortkowicz-Olczakowej. Aliny Kowalczykowej oraz wspomnienia Moniki Żeromskiej mija się z prawdą. często będąc wynikiem jaskrawej manipulacji.

Do tej pory nikt nie napisał pełnej. wiarygodnej biografii Żeromskiego. Najwięcej wiemy o latach młodości autora Syzyfowych prac. gdyż sam o to zadbał prowadząc dziennik. O późniejszym jego życiu wiadomo znacznie mniej. c

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


https://woblink.com/product-publication/download/32273/epub

1:

:

Cena:


Ali Baba i miliony rozbójników

Autor: Jan Kochańczyk

Opowieści te ukazują w krzywym zwierciadle (w stylu ‚Folwarku zwierzęcego’ Orwella) problemy współczesnego świata. Można się z nich dowiedzieć na przykład:

– Jak urzędnik z Brukseli (stuprocentowy mężczyzna!) urodził piękne dziecko;

– Jak Ali Baba i jego rozbójnicy – bez jednego wystrzału – zdobyli Europę Zachodnią i dlaczego nie podbili Moskwy oraz Warszawy;

– Jak wygląda poprawność polityczna w świecie krasnoludków;

– Jakie były losy rozbuchanego seksualnie królika;

– Jak Januszek. najgorszy uczeń w klasie. został milionerem;

– Co robili w łóżku Sherlock Holmes i doktor Watson?

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Peryferyjczyk

Autor: Marcin Kołodziejczyk

45 reporterskich kawałków – tragedie. kryminały. komedie. zaangażowańce społeczne. Wyłania się z nich kolorowy i awanturniczy obrazek naszego nieprzewidywalnego kraju z punktu widzenia bohaterów tkwiących na obrzeżach nie tylko w sensie geograficznym. ale również mentalnym.

Jest temat; jazda. pociąg przed świtem. kawa. bohater płacze. samochód. polna droga.podsłuchanie. błoto podwórka. miasteczko nocą. pijaństwo. hotel. kanapka z dworca.kawa. wino. czyjeś życie do opowiedzenia. wiele żyć. człowiek sam się nadał paczką.kocie łby. śmietniki. jazda. temat. samochód. bułka z dyskontu. bezsenność. widzenie z osadzonym. bohaterowie. hotel. kryminał. kobieta umarła i ożyła. jazda. pijaństwo. kawa. psy gonią dziennikarzy na wsiach. w hotelu łóżko za małe. jazz. wziąć coś na sen. awanturka.sa

:

Cena:tatarkiewicz historia filozofii tom 1, doskwierz co to, dzikie serce eldredge, zadania z fizyki z rozwiązaniami studia pdf, max weber etyka protestancka a duch kapitalizmu, tora po polsku, sen alicji, czyli jak działa mózg, dermatoza sromu, mamo to ja prenumerata, nieczysta gra haner pdf, dzieci z bullerbyn mobi za darmo, rynek finansowy i jego mechanizmy pdf, dachołazy, średniowiecze polskie i powszechne, eric berne w co grają ludzie pdf, ks andrzej grefkowicz, cezary obczyński, kultura latynoamerykańska, grzegorz łukasiewicz, gulasz z turula, przeciwnik alopaty, behawiorysta mróz pdf, depresjologia, bitwa napoleona w 1812…