Format

EPUB.MOBI: 126216

https://woblink.com/ebook/trzykrotka-anna-szczesna-126216u

:

Cena:


ISBN

9788301197087: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/metody-cad-i-ai-w-inzynierii-elektrycznej-adrian-nocon-126881u

Cena:


1

:

:

Cena:


Lekka księżniczka i inne baśnie

Autor: George MacDonald

Jego dziełami inspirował się m.in. J.R.R. Tolkien. C.S. Lewis był zagorzałym wielbicielem jego twórczości. Lewis Carroll prosił go o zaopiniowanie roboczej wersji Alicji w krainie czarów. a Mark Twain planował napisać z nim wspólną książkę. Polscy czytelnicy dopiero poznają twórczość George’a MacDonalda – szkockiego pisarza epoki wiktoriańskiej.

Lekka księżniczka i inne baśnie to pierwsze polskojęzyczne wydanie tego dzieła – w formie pięknie ilustrowanej książki.

Baśnie skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży. jak i dorosłych. Pierwsza z nich opowiada o księżniczce dotkniętej stanem nieważkości. niemogącej – dosłownie i w przenośni – postawić stopy na ziemi. dopóki nie znajdzie miłości. Złoty klucz z kolei jest alegorycznym opisem duchowej drogi w poszukiwaniu sensu życia. To niezwykła opowieść o dzieciach poszukujących zamka. do którego pasowałby posiadany przez nie tytułowy klucz. Natomiast w Sercu olbrzyma MacDonald nawiązuje do znanego w kulturze ludowej motywu przechowywania swej duszy z dala od ciała – w tej baśni odnalezienia ukrytego serca okrutnego olbrzyma podejmuje się dwójka rodzeństwa. Chcą dzięki temu zdobyć władze nad gigantem i ocalić dzieci. które zamierzał pożreć.

MacDonald. kreując swój baśniowy świat. podejmuje walkę o wartości moralne. które zdają się zapomniane. a które powinny przenikać wszystkie aspekty rzeczywistości. Wybierając metaforę. przypomina też czytelnikowi. aby nie traktował siebie zbyt poważnie.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99


https://woblink.com/ebook/maria-frid-ingulstad-128112u

https://woblink.com/product-publication/download/128112/epub: 1

:

Cena:


978-83-276-3691-1

Autor: Sharon Kendrick

Lady Sophie Dukas pracuje jako kucharka na ranczu w Australii. bo chce doświadczyć przez jakiś czas prostego życia. Ukrywa się też przed wścibskimi dziennikarzami. którzy nie dają jej spokoju od czasu zerwanych zaręczyn. Jednak pewnego dnia przyjeżdża właściciel rancza. angielski biznesmen Rafe Carter. i od razu wyczuwa. że Sophie nie jest zwykłą kucharką…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Postępowanie paliatywne w opiece perinatalnej

Autor: Magdalena Rutkowska

Książka stanowi unikalne połączenie praktycznego podręcznika jak postępować z nieuleczalnie chorym lub skrajnie niedojrzałym noworodkiem i jego rodziną z rozprawą etyczno-filozoficzną.

Autorzy pochodzą z odmiennych światów. ale ich spojrzenia na omawiane tematy idealnie się uzupełniają.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 139


https://woblink.com/product-publication/download/126219/epub

1:

:

Cena:vademecum gimnazjalisty historia pdf, księgarenka, zdążyć przed panem bogiem rozprawka, latarnia z kiss river, czarny skorpion, tomasz jelonek, małe cycki, wejdź na youtube, wojciech orzechowski zarabiaj na nieruchomościach, zabójcze cięcie, endless space 2 poradnik, sylvia browne, zdążyć przed panem bogiem mobi, słodkie rozkosze pdf, opiekun medyczny książka pdf, upadek komunizmu, demonolodzy pdf, tijan akademia, marcin wolski drugie życie…