Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne

Autor: Martin Gardner

Przez dwadzieścia pięć lat Martin Gardner prowadził kolumnę „Mathematical Games” w Scientific American. w której co pół roku prezentował szczególne zadania matematyczne i łamigłówki logiczne. Starał się przedstawiać problemy. których nie można było znaleźć w znanych powszechnie ich klasycznych zbiorach. na przykład Sama Loyda i Henry’ego Dudeneya. Zagadki te były później publikowane z propozycjami alternatywnych rozwiązań lub ciekawych uogólnień przesłanych przez czytelników.

Prezentowana publikacja zawiera kilkadziesiąt najatrakcyjniejszych spośród nich łamigłówek; niektóre z nich uzupełniono uwagami dotyczącymi ich innych rozwiązań. Entuzjaści zagadek mogą dowieść swoich umiejętności zmagając się z dowcipnymi problemami przedstawionymi w sytuacjach zatytułowanych „Nie tylko tam. gdzie żyją białe niedźwiedzie”. „Nowa szachownica”. „Zaszyfrowane pudełka”. „Na rozstajach dróg”. „Bronx czy Brooklyn?”. „Papierosowa układanka” i innych zadaniach. opartych na logice i podstawowej wiedzy matematycznej. W książce umieszczono również rozwiązania zaproponowanych zadań.

Łamigłówki umieszczone w zbiorze wydawnictwa Dover pochodzą z czasopism Scientific American i Games oraz wcześniejszych zbiorów.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 26


Potęga osobistego uroku

Autor: Brian Tracy

Niezależnie od posiadanych przez ciebie zdolności. inteligencji czy doświadczenia 85 procent twoich szans na odniesienie sukcesu zależy wyłącznie od umiejętności zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich – czyli od twojego uroku osobistego. Jeśli dziś uważasz się za osobę pozbawioną tej cechy. przeczytaj książkę Potęga osobistego uroku. a sam się przekonasz. do czego jesteś zdolny!

Ta książka jest nadzieją dla wszystkich. którzy uważają. że brak im „tego czegoś” w kontaktach z innymi.

W książce przedstawiono sprawdzone. łatwe do opanowania techniki pomagające być bardziej czarującym w każdej sytuacji. Jeśli zastosujesz te wszystkie sekrety w swoim życiu. wkrótce otworzą się przed tobą drzwi. o których uchy

26.9: https://woblink.com/ebook/skonczona-gra-marriage-games-tom-2-cd-reiss-139622u

Cena:


ISBN

9788365614223: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tablica-z-macondo-stanislaw-baranczak-139890u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/138202/epub

1:

:

Cena:kiedy pozwolić kiedy zabronić, biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt, turbulencje pdf, niewolnictwo w stanach zjednoczonych, s. nowak metodologia badań społecznych, książki pedagogiczne dla nauczycieli, patryk kwiatkowski kucharz, bridget jones. szalejąc za facetem, nigdy nie jest za póżno, modele zachowań konsumentów pdf, krzysztof dybciak, opowieści niesamowite edgar allan poe, rise of tomb raider poradnik, taniec kozak, prawo karne pdf, freedisc jak pobierać, pierony, spore faza kosmosu, chemia w kosmetyce i kosmetologii pdf chomikuj…