Ten kraj

Autor: Anna Arno

Literacka wyprawa. poetycka opowieść. wyjątkowa perspektywa. O TYM kraju nikt tak jeszcze nie pisał!

Anna Arno zabiera nas w podróż przez ulice wielkich miast. szare blokowiska i przydrożne kapliczki. Z wnikliwością historyka sztuki ogląda narodowe zabytki i własne miejsca. łącząc ogólnoludzkie ze swoim. Z poetyckim wyczuciem opowiada o wiosnach smakujących truskawkami i zapachu szkolnej szatni. przeplatając symboliczne z rzeczywistym. Jak każdy z nas ma własną historię. wpisującą się w losy pokolenia i współczesnego społeczeństwa — z jego kompleksami. osiągnięciami i nadal niespełnionymi marzeniami.

Arno nie idealizuje. nie ironizuje. nie dokumentuje. Dostrzega piękno. jest w pełni świadoma niedoskonałości. ale nade wszystko nie boi się wyznania: „w moim kraju lubię nawet to. czego nie lubię”.

„Nie jesteś przecież na Campo de’ Fiori. Albo choćby na Place Saint-Sulpice. Tam gdzie wszystko jest doskonałe. Tylko nie ty. Czujesz. jak się wytraca czas. Tyk. tyk i cię nie ma. Zostaną wysokie mury. z których zwisa pnącze. Omszałe kamienie. Wosk na kościelnych posadzkach. Ale nie jesteś na Piazza Navona. Ani na Pont des Arts. gdzie płynie srebrzysta rzeka. a w oko wpadają gotowe kadry. Srebrne łuski światła. Klasztorny dzwon wybija godziny. Ale nie tam jesteś. lecz w szarym zakolu Wisły”. (fragment książki)

Anna Arno (ur. 1984) – autorka tomu opowiadań Okna oraz kilku biografii. Za debiut poetycki otrzymała nagrodę „Zeszytów Literackich”. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Nowojorskim. Mieszka w Krakowie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


Terapia w chorobach reumatycznych

Autor: Irena Zimmermann-Górska

Praktyczna publikacja przygotowana przez ceniony i znany zespół lekarzy specjalistów. Czytelnicy znajdą w książce opis najważniejszych zagadnień związanych z chorobami reumatologicznymi u dzieci i dorosłych.

W książce omówiono takie tematy jak: reumatoidalne zapalenie stawów. choroby reumatyczne w wieku rozwojowym. choroba Henocha i Schönleina. Kawasaki. Stilla. choroby układowe tkanki łącznej toczeń rumieniowaty układowy. zapalenie wielomięśniowe i skórno-mięśniowe. twardzina układowa. zespół Sjögrena. zapalenia naczyń. polimialgia reumatyczna. zespół antyfosfolipidowy. choroba IgG4 zależna. spondyloartropatie. zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. łuszczycowe zapalenie stawów. zapalenie stawów wywołan

24.99: https://woblink.com/ebook/ostatni-prorok-marcin-kiszela-133641u

Cena:


Hajmdal. Tom 2. Księżyce Monarchy

Autor: Dariusz Domagalski

Nadzieja prysła. Rozleciała się w pył wraz ze zniszczoną planetą Aquaris. na której znajdowała się siedziba Federacji Terrańskiej. Po bitwie w systemie Epsilon Eridani „Hajmdal” kieruje się ku rubieżom Galaktyki. Ucieka przed swoim przeznaczeniem. Ucieka przed pościgiem wrogów. którzy pragną zagłady ludzkości. Cel podróży zna jedynie dowódca okrętu – admirał Nathaniel Kashtaritu. Dokąd zmierza? Czy prowadzi załogę ku zagładzie. czy ku zwycięstwu?

Uszkodzony drednot nie jest w stanie przeciwstawić się flotom nieprzyjaciela. Ponadto brakuje wody. żywności i paliwa. Konieczne staje się uzupełnienie zapasów. Wybawieniem może okazać się Monarcha – olbrzymia gazowa planeta w układzie Zeta Monocerotis. wokół której krąży ponad siedemdziesiąt księżyców.

N

0: https://woblink.com/ebook/fantastycznie-nieobliczalni-jakub-malecki-jakub-cwiek-aneta-jadowska-jacek-lukawski-tomasz-marchewka-piotr-gorski-karolina-fedyk-marta-malinowska-aleksandra-radlak-magdalena-swierczek-grybos-137555u

Cena: Jakub Ćwiek


Próchnica wczesnodziecięca

Autor: Joanna Zemlik

W Polsce choroba próchnicowa u dzieci to niestety wciąż poważny problem społeczny i epidemiologiczny mający konsekwencje zdrowotne w kolejnych etapach życia. Czynników ryzyka próchnicy zębów mlecznych jest wiele. Mogą to być zachowania dietetyczne. czas wprowadzenia i częstość wykonywania zabiegów higienicznych w jamie ustnej dziecka. Nie bez znaczenia są też choroby i przyjmowane w czasie ciąży leki. palenie tytoniu. obecność ognisk próchnicy u przyszłych rodziców dziecka. niski poziom świadomości prozdrowotnej. a także status socjoekonomiczny rodziny.

Próchnica może być przyczyną bólu. przedwczesnej utraty uzębienia mlecznego. zaburzeń rozwojowych narządu żucia. co może prowadzić do utrudnień w rozwoju mowy i zabur

https://woblink.com/ebook/efektor-thomas-arnold-133604u: https://woblink.com/product-publication/download/133604/epub

Cena:testy z anatomii, bankowość hipoteczna, ćwiczenia pamięci pdf, bogdan dziobkowski, pogaństwo a chrześcijaństwo, osobliwy dom peregrine 3, bezimienni bohaterowie, rój larson, renata salecl, bezpieczeństwo kulturowe, mark anastasi, gramatyka języka hiszpańskiego, eugen von böhm-bawerk, mit o odyseuszu, przekręt paulina świst pdf, age of wonders magia cienia, makroekonomia pdf, zdania angielskie w parafrazie pdf, jego przesyłka, harry potter i ksiaze polkrwi pdf…