Wiersze wybrane

Autor: Zbigniew Herbert

W tomie „ Wiersze wybrane” znalazły się utwory tworzące kanon poezji autora „Przesłania Pana Cogito”. zgromadzone w tomie ‚Wiersze zebrane’. a także utwory zamieszczone w „Utworach rozproszonych. Rekonesansie”. gdzie zgromadzono wiersze niedrukowane w tomach lub odczytane z rękopisów.

Wydawnictwo: a5

Cena: 24.99


Demian

Autor: Hermann Hesse

Kolejny tom w nowej edycji klasycznych dzieł Hermana Hessego. Spragniony sensu życia Sinclair. znudzony iluzorycznością świata. w którym się wychował. wyrusza w fascynującą duchową podróż. Stawia pytania. które mają go doprowadzić do prawdziwego oświecenia. a w poszukiwaniu niełatwych odpowiedzi wspomaga go niezwykły przyjaciel – Max Demian. Ta pasjonująca opowieść o budowaniu własnej tożsamości pióra noblisty Hermana Hessego porusza kwestie o wymiarze tak uniwersalnym. że niezmiennie chwyta za serce zarówno dojrzewających. jak i dojrzałych czytelników na całym świecie.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 27


Światełko

Autor: Piotr Szewc

W nowym cyklu utworów lirycznych Piotr Szewc opisuje pozornie zwyczajne zdarzenia uważnie i rzeczowo. z czułością i dyskrecją. bez artystycznej ostentacji. Nie lekceważy najmniejszego sygnału płynącego ze świata. znaku ze strony życia. Pisarz nie przestał i tu być prozaikiem – jego teksty oscylują między opowiadaniem i medytacją.

Wracam lub nie mogę odejść. Zmienił się pejzaż znajomych miejsc. odeszli ludzie. a bez nich mój prywatny świat przestał być pełnią. Piszę z poczucia wielkiego braku. utraty. wiersze mają ten stan uczynić mniej dotkliwym. Przybliżyć oddalone. zatrzymać znikające.

Piotr Szewc

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 14.9


Życie modelki

Autor: Julia James

Modelka Thea Dauntry ma jednego wroga – bezwzględnego biznesmena Angelosa Petrakosa. Pięć lat temu pozbawił ją pracy i domu. Dlaczego musiała spotkać go ponownie teraz. gdy po raz pierwszy w życiu poczuła się bezpieczna i planowała zacząć nowe życie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788380837126: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/w-szponach-szalenstwa-agnieszka-lingas-loniewska-32544u

Cena:


ISBN

9788365778437: Wydawnictwo

Format

24.75: https://woblink.com/ebook/akrazja-maria-towianska-michalska-32662u

Cena:


Pułapki przyjemności

Autor: Robert Rutkowski

Samotność w Londynie doprowadza Sophie do rozpaczy. Cudownie dni i noce. które spędzała z Matteo w Rzymie. wydają się wspomnieniami z innego świata. Zżera ją tęsknota. płonie w niej niezaspokojone pożądanie. Korzystając z pierwszego lepszego pretekstu leci do Włoch… i wszystko znowu jest jak dawniej. Przynajmniej pozornie. Matteo sprawia wrażenie zachwyconego jej przybyciem. Otacza ją czułością i zachwytem. o jakich marzyłaby każda kobieta na świecie. a jego namiętność nie ma sobie równych. Niestety. mroczna przeszłość jej zabójczo przystojnego kochanka kładzie się cieniem na ich związku. Czy dwoje młodych. zakochanych ludzi znajdzie w sobie dość sił. żeby pokonać przeszkody dzielące ich od prawdziwego szczęścia?

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 23.9bezkres magii pdf, rework książka, maria theiss, latarnik camilla lackberg pdf, zagrożenie terroryzmem w polsce, metodyka pracy sędziego w sprawach karnych, co mowia zwloki, czerwień sobczak, damian dawid nowak, szydełkowanie książka pdf, cechy dobrego mówcy, walka o ulice, komunikacja ćwiczenia, jak narysować drzewo genealogiczne rodziny, igor zgoliński…